До 54 тис грн на господарство: мешканці Донеччини можуть отримати допомогу

Семаковська Тетяна 15:40, 2 Липня 2024
Грошова допомога / фото Pixabay

По 3 600 гривень протягом трьох місяців можуть отримувати мешканці 4 населених пунктів Донецької області. Загалом, сума на кожного члена домогосподарства складає 10 800 грн. Отримати допомогу можуть максимум 5 людей в одному домогосподарстві. Якщо ваше домогосподарство складається з 5 або більшої кількості осіб, сума допомоги буде становити 54 000 гривень.

Допомогу надає ГО “Відповідальні громадяни”.

Грошова допомога на Донеччині

Жителі населених пунктів Хрестище, Глибока Макатиха, Микільське та Адамівка Святогірської громади Донецької області можуть отримати грошову допомогу 2024. Приймають заявки як від місцевих жителів цих громад, так і від ВПО, які проживають тут. Право на отримання виплат мають:

  • домогосподарства, сукупний дохід усіх членів якого становить менш як 6 318 гривень на особу на місяць;
    домогосподарства, які проживають у колективних центрах, у пошкодженому внаслідок бойових дій житлі або є безпритульними;
  • домогосподарства з людьми з інвалідністю;
  • домогосподарства з 3 або більше дітьми віком до 18 років;
  • домогосподарства, яке має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років;
  • домогосподарства з вагітними жінками/жінками, що годують грудьми;
  • домогосподарства з людьми похилого віку (60+);
  • домогосподарства, яке очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (60+), та не має у своєму складі інших дорослих осіб віком від 18 до 59 років;
  • безробітні особи передпенсійного віку 50-59 років, що не мають пенсії або іншого постійного джерела доходу;
  • домогосподарства з особами з важкими хронічними захворюваннями.

Реєстрація на грошову допомогу, подати заявку можна за посиланням. Зверніть увагу, що заповнення форми не гарантує отримання допомоги.

Пріоритет надаватимуть тим, хто постраждав від бойових дій найбільше, а також тим особам, які останнім часом не отримували допомоги від Mercy Corps або інших організацій. Відбір буде здійснюватися на основі місцеперебування домогосподарства, його структури, статусу та доходу.

Якщо вас оберуть, то згодом з вами зв’яжуться оператори для підтвердження даних. У випадку схвалення вашого домогосподарства, одна особа зможе отримати протягом 3 місяців 10 800 гривень, якщо осіб 5, то сума складе понад 50 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Дітям треба було вчити мову”: як у Польщі заснували українську школу

Семаковська Тетяна 11:26, 22 Грудня 2023
Освітній центр "Школа "Материнка" ім. Д.Павличка у Варшаві
Освітній центр “Школа “Материнка” ім. Д.Павличка / Фейсбук

У Польщі зараз перебуває близько 990 тисяч українських біженців. Переважно, це жінки з дітьми, які були змушені тікати від війни. Але слідом за нею у життя українців прийшли інші труднощі — працевлаштування у новій країні, оренда житла та навчання для дітей. Якраз з останнім у Польщі допомагає українка Наталія Кравець, яка заснувала спочатку суботню міні-школу, що згодом трансформувалася у повноцінний освітній центр.

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалась, як працює осередок освіти для українських дітей в Польщі.

Примітка. Матеріал створений за підтримки Media Lifeline Ukraine.

Українська мова для дітей в Польщі

Наталія Кравець / фото надане з дозволу героїні

Українка Наталія Кравець за освітою вчитель, зараз вона очолює освітній центр “Школа “Материнка” ім. Д.Павличка у Варшаві”. Колись все починалося з того, що жінка приїхала в Польщу на заробітки.

А потім українка побачила, що закордоном діти не мають можливості вчити українську мову. Так й з’явилася ідея відкрити суботню міні-школу, у 2016 році цю ідею втілили в життя.

Головна мета школи – це підтримки української мови та культури, історії. Також ми надаємо психологічну допомогу дітям та батькам. Часто було так, що людина приїжджає в Польщу на заробітки, а дитина лишилася вдома, а так вони мають можливість вчитися тут,

Наталія Кравець // в коментарі

Пані Наталя об’єдналася з однодумцями, разом вони написали проєкт та запустили його. Допомагала у настановах Наталії її добра колега — пані Лариса. Жінки зрозуміли, що найкращим способом відкрити школу буде заснування громадської організації. Над статутом працювали пів року, кілька раз його правили, але все ж колежанкам вдалося його зробити.

Спочатку заняття були тільки по суботах. Потім самі батьки почали просити збільшити кількість уроків. Діток навчають за українською програмою МОН (міністерство науки та освіти) та МУШ (міжнародна українська школа). Водночас вчителі можуть вносити корективи у програму, якщо вони мають ідеї.

Навчання українців закордоном

Школа «Материнка» спільно з FC Impuls провела український шкільний футбольний чемпіонат «Український дитячий кубок Варшава 2023».
Турнір з футболу у Польщі / Фейсбук

До повномасштабного вторгнення у школі навчалися 200 діток, а зараз є вже понад 1000 осіб. Батьки сплачують за дитину щомісячний внесок, підписують договір. Його можна розірвати, якщо є потреба.

Головна вимога до наших вчителів, це щоб дітям подобалося. У нас немає рейтингової системи, але ми хочемо, щоб діти, які навчалися у нас мали гарну базу знань,

Наталія Кравець // у коментарі

У школі діти вивчають також польську мову, пані Наталя каже, що це важливо. Як дітям, так й батькам заняття в школі подобаються. Кілька раз, згадує співрозмовниця батьки запитували: “Чи не планують відкривати ще такі заклади у Любліні та інших польських містах”. Втім таких планів наразі немає, каже пані Наталя, адже школи вже працюють у Катовіце, Гданську та Варшаві.

Суботня школа функціонує за графіком з 10.00 до 13.00, а у будні діти мають заняття з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18.00. Тут також допомагають дітям готуватися до НМТ (національного мультипредметного тесту), приділяють увагу кожній дитині. Малюки можуть ходити на підготовчі групи, а також відвідувати різні гуртки.

@bahmut.in.ua Розповідаємо як працює освітній центр "Школа "Материнка" ім. Д.Павличка у Варшаві" #бахмутinua #бахмут #школа #школавпольщі ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

Семаковська Тетяна 18:25, 26 Вересня 2023

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За майже два роки повномасштабної війни умови життя українців значно змінилися. Правила перебування стали більш суворими, а витрати на біженців планують зменшити. Наприклад, Німеччина майже вполовину скоротить бюджет, як й Польща.

Як зміниться життя українців закордоном найближчий рік – читайте в матеріалі редакції Бахмут.IN.UA.

Ми обрали 5 країн, де у найбільшій кількості перебувають українці: Німеччина, Польща, Чехія, Італія та Іспанія

Німеччина скорочує виплати

Німеччина – лідер за кількістю біженців з України/ з відкритих джерел

З 2024 року Німеччина скоротить фінансування допомоги українським біженцям, про це пише видання Reuters. Берлін повідомив, що на підтримку біженців виділить щонайбільше 1,7 млрд євро. Це приблизно половина від витрат 2023 року, тоді на потреби людей виділили 3,75 мільярда євро.

Загалом, понад 1 мільйон українців опинилися у Німеччині після російського вторгнення. 

Їхня підтримка лягла важким тягарем на плечі міст і муніципалітетів країни, а 16 земель країни вимагають більше федеральних коштів для покриття витрат на біженців наступного року, пише Reuters. 

Крім того, федеральний уряд Німеччини також скасує свій внесок у витрати на утримання та інтеграцію українських біженців. Але проте, є й позитивні зміни. Наприклад, деяким українським біженцям у Німеччині підвищать соцвиплати:

  • батьки-одинаки або самотні дорослі – 563 євро (близько 22 тис. грн), замість 502 євро;
  • діти до 6 років – 357 євро (близько 14 тис. грн), замість 318 євро;
  • діти віком 7-14 років – 390 євро, (близько 15 тис. грн) замість 348 євро;
  • діти 15-18 років – 471 євро (близько 15 тис. грн), замість 420 євро.

Щоб знайти високооплачувану роботу у Німеччині українцям потрібно знати мову на рівні C1 або C2. Інакше, шанс, що вас не візьмуть на роботу значно зростає. 

Польща планує обмежити для українців вільний доступ до шкіл та можливість працювати

Варшава прихистила майже 1 млн українців/ фото з відкритих джерел

Польща також планує урізати виплати для українців, про це пише  Bloomberg, посилаючись на польських урядовців. Додамо, що в Польщі зараз перебуває близько 990 тисяч українців – за кількістю біженців сусідню країну обігнала тільки Німеччина.

Підтримка українських біженців не буде продовжена наступного року, заявив речник уряду Пьотр Мюллер в інтерв’ю телеканалу Polsat. Підтримка, про яку говорить Мюллер охоплює:

  • відмову від вимог щодо проживання і надання дозволів на роботу;
  • вільний доступ до шкіл;
  • медичної допомоги;
  • та сімейних виплат.

Читайте також: Танцюристка з Бахмута розповіла про зумбу та життя в Польщі

Ці правила просто втратять чинність наступного року

Пьотр Мюллер // речник уряду

За словами заступника соціальної політики Анни Шмідт, Польща витратила близько 2,4 млрд злотих ($550 млн) на допомогу українським сім’ям, які втекли до Польщі, щоб уникнути війни.

Чехія скорочує пільги для українців

Чехія планує частково компенсувати витрати українцям, які повернуться додому/ фото з відкритих джерел

У Чехії налічують близько 340 тисяч українських біженців. У кінці серпня 2023 року Чехія посилила умови для виплати допомоги українцям, аби зекономити бюджет країни. Про це повідомляє місцеве видання Seznam Zprávy. 

Відтак, тільки Прага скоротила витрати на українських біженців більше, ніж на третину. Хоча на початку літам 2023 року вона витратила майже 71 млн євро на гуманітарну допомогу та гранти солідарності, а вже у липні ці витрати впали до 46 млн євро.

Такі невтішні зміни для українців натомість привели до скорочення витрат у бюджеті Чехії. В уряді кажуть, що деякі біженці залишили країну і повернулися до України. Є й ті, хто почав працювати, аби закрити свої потреби. За інформацією бюро праці Чехії, у липні 2023 року майже 110 тисяч біженців з тимчасовим захистом працювали.

Раніше українці, які проживали у зареєстрованих квартирах, отримували житлову допомогу в розмірі 125 євро на місяць, це понад 4 тисячі гривень. Крім того, біженці отримують гуманітарну допомогу.

Біженці, які підпадають під вразливу категорію, а це діти, студенти та люди похилого віку мають право на більшу допомогу – близько 200 євро на місяць (ред. орієнтовно 7 тисяч гривень), тоді як інші отримують близько 130 євро (ред. орієнтовно 5 тисяч гривень). 

Крім того, з 1 вересня Чехія скоротила число міст, які ще можуть приймати українців. Тепер Прага вже не доступна для проживання, але місця для проживання ще є у містах Брно та Острава. Також влада Чехії запускає програму з добровільного повернення біженців в Україну. Людям, які оберуть цей варіант частково відшкодовуватимуть витрати, повідомляє Radio Prague International.

Італія не визначилася із продовженням тимчасового захисту для біженців

Італійський уряд ще не визначився із продовженням тимчасового захисту для біженців/ фото з відкритих джерел

В Італії проживає близько 170 тисяч українських біженців, більшість з цих осіб мають тимчасовий захист. Це дозволяє людям отримувати дозвіл на проживання протягом року, наразі така функція діє до 31 грудня 2023 року. Далі невизначеність, а це аж ніяк не полегшує життя вимушеного мігранта.

Протягом перших трьох місяців італійський уряд виплачує соцвиплати біженцям, це 300 євро на дорослого (ред. 11 тис. грн)  і 150 (ред. майже 6 тис. грн) євро на дитину. З травня 2023 року українці, які прибули до Італії на власному автомобілі, мають зареєструвати його. Незареєстрований транспортний засіб попросять вивезти з країни.

Італія – доволі бюрократична країна, українці відзначають, що знайти роботу тут досить важко через кризу робочих місць, знання мови також впливає на оплату праці. Крім того, тут не визнають диплом українських вузів, тож навіть із хорошим знанням мови — знайти роботу буде нелегко.

Читайте також: Подорожі до Європи: куди поїхати, якщо за кордон збираєтеся вперше

Іспанія зменшила виплати

Українці в Іспанії зможуть отримувати 200 євро соцвиплати, але витрачати їх можна тільки на продукти/ фото з відкритих джерел

Сонячна Іспанія прихистила понад 150 тисяч українців, які тікали від війни. Біженці отримували тимчасовий захист, який гарантував проживання, фінансову допомогу, навчання в школі та уроки іспанської мови, психосоціальну допомогу та сприяння в працевлаштуванні.

Іспанія надає грошову допомогу  українцям, дорослим 400 євро на місяць (ред. 15 тис. грн), а дітям 100 євро (майже 4 тис. грн)  на місяць.

Грошова допомога мала б надаватися протягом 6 місяців. Однак, ще на початку березня цього року виник резонанс, через те що країна не змогла виплатити обіцяної допомоги через бюрократію. Як надалі країна справлятиметься із біженцями – поки невідомо.

В кінці січня 2023 року країна перестала приймати заявки на соцвиплати у розмірі 400 євро. Зараз вразливі категорії біженців можуть отримати 200 євро, витрачати їх дозволяють лише на їжу.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Книга про Бахмут та пайта: редакція розігрує призи за донат на збір для ЗСУ

Бахмут IN.UA долучається до святкового збору Galka.if.ua, медіа святкує 10-річчя, і відкриває свою дружню банку на 10 тисяч гривень. Серед донаторів ми розіграємо 4 подарунки! […]

“Евакуйовані” росіянами з Калинівки: що насправді відбулося з жителями села

Днями пропагандисти опублікували відео, у якому жителі Калинівки, яких нібито “врятували” російські окупанти розповідають про “злочини” ЗСУ. Родина на камеру поширює фейки про українських операторів […]

“Біжу за тих, хто в берцях”: бахмутянка закликає доєднатись до забігу в Києві та онлайн

У неділю, 7 липня, у Києві пройде благодійний забіг під назвою “Біжу за тих, хто в берцях” за ініціативи БФ “Гуркіт”. Під час забігу планують […]

Фейк: на фоні відключень світла в Україні створили чат-бот з доносами на сусідів

Росіяни поширюють інформацію про те, що в Телеграм-боті можна поскаржитися на громадян, які “порушують” графіки відключень електроенергії. Втім, цей бот — фейковий. Подробиці — у […]

24 ОМБр відкриває гарячу лінію для родичів полонених військових

24-та окрема механізована бригада імені короля Данила започаткувала централізовану гарячу лінію для надання інформації та підтримки родинам військовослужбовців, які потрапили в полон. Ініціатива покликана забезпечити […]