Подорожі до Європи: куди поїхати, якщо за кордон збираєтеся вперше

Семаковська Тетяна 12:12, 12 Червня 2023

Жінка з валізоюПісля запровадження безвізового режиму у 2017 році, подорожі до Європи стали простішими та дешевшими для українців. Початок повномасштабної війни також вніс великі зміни у сферу туризму. Проте, навіть закриття повітряного простору та години очікування на кордоні не зупиняють українців від поїздок за кордон.

Світлана Прохорович, керівниця туристичної агенції Токіо, розповіла нашій редакції про те, як українці поступово відновляють свої поїздки до Європи та що змінилося в туристичній сфері.  Як спланувати поїзду та як організувати собі подорож до Європи — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

Подорож до Європи

Світлана Прохорович, керівниця туристичної агенції Токіо

Директорка туристичного агенства Світлана Прохорович розповіла про відпочинок в Європі ексклюзивно для «Бахмут.IN.UA»

Європа, це прекрасне місце для відпочинку на будь-який смак. Не важливо, любите ви активно проводити час, ходити по музеях та виставках чи хочете просто лежати на пляжі. Під час подорожі по Європі кожен зможе знайти своє ідеальне місце для проведення відпустки. Крім того, подібне дозвілля допоможе відновити свої сили та енергію, які зараз так необхідні для роботи задля перемоги.

Світлана Прохорович прийшла в туристичний бізнес ще у 2007-2008 роках без глибоких знань про цю сферу. Проте, у неї було сильне бажання навчитися та стати професіоналкою. Протягом всіх цих років вона активно відвідувала навчальні семінари та тури, що допомогло їй досягти своєї мети та заробити свою репутацію. Вона допомогла організувати відпочинок для багатьох людей з різних куточків України. Наразі вона керує туристичною агенцією «Токіо» та змогла зберегти свій бізнес навіть попри повномасштабну війну.

«Спочатку війні було страшно та важко. Як і всім. Але я й далі працюю в цій галузі. Я думала, що з туризмом буде все глухо. Адже люди витрачають кошти на туризм, коли у них все добре, коли мають стабільний дохід та знають, що буде завтра. Тоді ніхто нічого не розумів та не знав, коли війна закінчиться. Те літо (ред.-2022 року) було важке, мало людей подорожувало. Але цього літа вже більше людей питають про відпочинок. Я навіть робила опитування у своїх соціальних мережах: 50% тих, хто відповів, хочуть відпочивати», – поділилася Світлана Прохорович.

Підготовка до подорожі Європою

Підготуйте всі необхідні документи та речі перед подорожжю. Джерело: Depositphotos

 Підготовка – це важливий етап перед будь-якою подорожжю, особливо за кордон. Навіть маленькі неприємності можуть зіпсувати вам настрій від поїздки, а мовний та культурний бар’єр збільшить час на розв’язання проблем. Тому, важливо мінімізувати різні несподіванки під час подорожей.

Першочергово важливо перевіряти різні варіанти щодо транспорту/розміщення/країни для відпочинку тощо. Якщо ви хочете спланувати бюджетну подорож, то обов’язково передивіться та порівняйте різні варіанти для її здійснення. Це може зайняти певний час та потребує терпіння, проте фінальний результат буде того вартувати.

Основне, що треба перевіряти перед подорожами – документи. Для виїзду за кордон вам потрібно мати:

Важливо перевіряти термін дії вашого закордонного паспорта перед поїздкою. Джерело: 24 канал

  • Біометричний паспорт. Не забудьте перевірити, до якого терміну дійсний ваш паспорт та вчасно його замінити у разі потреби.
  • Свідоцтво про народження для дітей, які не мають паспорту або доручення на осіб, які супроводжують дитину за кордон (якщо це не офіційні опікуни). Деякі країни вимагають, щоб родичі мали таке доручення для супроводу дитини. Наприклад, у випадку, якщо дитина їде з бабусею чи дідусем.
  • Бажано оформити на кожного мандрівника туристичне страхування. В різних онлайн сервісах це можна зробити дистанційно і це не буде дорого коштувати (близько 300-500 грн).
  • Квитки. Зараз багато людей купляють квитки в інтернеті та зберігають на телефонах. Перед поїздкою перевірте, чи маєте ви доступ до цих квитків навіть у випадку, якщо зв’язок буде відсутній. Також, краще надіслати файли з квитками людям, з якими ви подорожуєте на випадок, якщо ваш телефон розрядиться.

Світлана також радить контролювати кількість днів, які ви знаходитеся за кордоном. Українцям за умовами безвізу можна перебувати на території Європи не більше 90 днів за пів року.

Крім того, при пакуванні валіз перевірте, чи ви зібрали наступні речі:

  • Ліки, які можуть вам знадобитися під час поїздки. В Європі багато ліків можна купити лише за рецептом від лікаря. А ті, що продаються вільно в аптеках, можуть мати інакшу назву чи склад. Майте у себе в запасі необхідні для комфортної подорожі медикаменти.
  • Павербанк. Без телефону та інтернету дуже легко загубитися в іншій країні, тому важливо завжди мати можливість підзарядитися.
  • Готівка. Хоча в Європі майже всюди є термінали, для вашої впевненості та безпеки краще завжди мати невелику суму готівки. Наприклад, в Німеччині ви не зможете розплатитися в багатьох ресторанах карткою, а в магазині вас попросять придбати продукти мінімум на 10 євро, щоб оплатити їх через термінал. Також, готівка може знадобитися, щоб доїхати від аеропорту до міста, або навіть оплатити за вхід до вбиральні, які в Європі майже завжди платні.
Вам може бути цікаво

Перед поїздкою краще спланувати своє дозвілля. По-перше, інколи купівля квитків в музей, галереї тощо можуть вартувати дешевше, якщо їх придбати заздалегідь. По друге, деякі заклади мають дуже багато туристів та продають квитки на кілька днів чи тижнів наперед.

Також, ви можете перевірити, які заклади надають українцям безплатний вхід. В Європі ви знайдете таку опцію в різних музеях, галереях або історичних пам’ятках. Не забудьте взяти з собою паспорт, бо Дія не має офіційного статусу документів за кордоном.

Як доїхати до Європи

Через закриття повітряного простору, українці стали частіше купляти автобусні тури. Джерело: Ліга.Life

До повномасштабної війни потрапити в Європу з України було достатньо швидко та дешево. Завдяки великій кількості авіакомпаній, які пропонували дешеві квитки, цей варіант став доступний для багатьох українців. Зараз, щоб потрапити з Києва до найближчих країн Європи потрібно мінімум 15-20 годин. Проте, навіть ці перешкоди не змогли припинити роботу туристичної сфери країни.

«Ми (ред.- туроператори) підлаштовуємося. Таке життя. Я думаю, кожен бізнес зараз так виживає. Наразі багато туроператорів зробили на літній відпочинок цього року автобусні тури з виїздом з Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова», – розповідає Світлана. 

Українські туроператори зараз зробили багато автобусних турів: до Чорногорії, Греції, Болгарії. Остання має великий попит і вже багато готелів заповнені, адже там знаходиться таке улюблене українцями Чорне море. Також, завдяки роботі Укрзалізниці, українці можуть потягами доїхати до Польщі, Угорщині, Молдови, Словаччини тощо. Це комфортніше, ніж автобусом, адже туристи можуть відпочити у дорозі.

Світлана. Джерело: надане героїнею 

За словами Світлани, туроператори України налагодили співпрацю зі своїми колегами з Європи та тепер є можливість бронювати тури під чартери з Молдови, Польщі, Румунії та інших країн. На жаль, ціни на такі тури є вищими, аніж було раніше.

«Ми з жалем цінуємо те, що у нас було раніше. Коли наші літаки літали й люди могли вилетіти не у сезон за 25 тисяч грн у п’ятизірковий готель, а по гарячих турах і за 20 тисяч грн. Зараз таких цін вже нема, ціни європейські набагато вищі», – поділилася Світлана.

Як змінилися українські туристи

Українці демонструють високий рівень адаптивності в усіх сферах, зокрема і в туристичній. Багато людей отримали вимушений досвід поїздок до Європи, самостійного життя в нових умовах. Можливо, тому люди стали сміливішими у питаннях планування власних подорожей. Оскільки, виїзд за кордон за останній рік для багатьох став звичним явищем.

«Туристи стали сміливішими. Раніше десь 70% клієнтів обирали пасивний відпочинок у Туреччині або Єгипті. Люди боялися відпочивати в Європі, бо там немає послуг «все включено», до яких вони звикли. Зараз вони більш самостійні. Вони подорожують потягом по Європі до аеропортів і далі по світу. Ми бронюємо окремо квитки, проживання, надаємо послуги прорахування таких подорожей тощо», – говорить Світлана. 

Світлана. Джерело: надане героїнею 

Паелья в Іспанії та круасани у Парижі. Яку країну обрати для подорожі?

Якщо це ваша перша поїздка до Європи, то Світлана рекомендує почати знайомство з міста Краків у Польщі або з Праги у Чеській Республіці.

«Я не знаю жодної людини, якій би не сподобалася Прага. Всі просто у захваті від неї», – поділилася Світлана.

Для першої поїздки за кордон рекомендуємо обрати Прагу, Чеська Республіка. Джерело: Depositphotos

Шукаючи ідеальне місце для літнього відпочинку, варто звернути увагу на Італію, де можна подорожувати містами та комбінувати це з відпочинком на морі. Варто відвідати Чорногорію. Ця країна має старі міста та прекрасну природу. Не забудьте сходити на екскурсію до неперевершеного каньйону.

«Я люблю подорожувати, тому для мене кожна країна Європи дивовижна. Але влітку я б виділила Іспанію. Це якісні пляжі, парк для дітей Авентура, де навіть дорослому буде дуже цікаво, це смачна та натуральна їжа. Тут подається паелья, можна пити вино та їсти хамон на балконі готелю або посидіти на пляжі за келихом сангрії. Тут можна поєднати відпочинок на морі та екскурсійну програму. Погуляти по вулицях Барселони й кожного разу знаходити щось нове для себе», – розповіла Світлана. 

Іспанія – країна, де можна поєднати відпочинок на пляжі та екскурсії старовинними містами. Джерело: www.cnbc.com 

 Якщо ж вам хочеться чогось цікавого, то Світлана рекомендує поїхати у Париж.

«Я була там декілька разів і знову хотіла б повернутися туди. Ти гуляєш історичними місцями й ти їх згадуєш з книг, які раніше читав. Рекомендую відвідати екскурсії по старим творчим районам, пагорбу Монмартр. Взяти вина з сиром брі та посидіти на Марсовому полі, скуштувати французьких круасанів. Я б дуже радила кожній людини побувати в Парижі й відчути всю цю красу», – згадує Світлана. 

Відчуйте красу Парижа через прогулянки історичними районами міста. Джерело: https://www.earthtrekkers.com/ 

Фото: Depositphotos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Це ок, коли тобі не ок”: як гендерні стереотипи впливають на життя чоловіків

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 27 Липня 2024
Стереотипи суттєво впливають на життя чоловіків / ілюстрація Бахмут IN.UA

Гендерні стереотипи нерідко стають проблемою, яка негативно позначається на якості життя як жінок, так і чоловіків. Стійкі патріархальні думки щодо гендерних ролей в сучасному суспільстві та стале уявлення про маскулінне призводять до багатьох проблем.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася на цю тему з головою “ТатоХаб.Хмельницький” Єгором Рибаком, який займається волонтерством, допомагає татам та ВПО та просуває ідеї гендерної рівності в країні.

Гендерні стереотипи щодо чоловіків

Ґендерні стереотипи — це стійкі, повторювані, загальноприйняті уявлення (думки) про місце та виконувані ролі того чи іншого гендеру в суспільстві, а також про особистість людей тієї чи іншої гендерної ідентичності. Іншими словами, вони можуть впливати на життя як жінок, так і чоловіків.

Стереотипів, які стосуються саме чоловіків, дуже багато. Утім, найбільш виразними, які впливають на багато процесів у житті, можна вважати “чоловіки не плачуть та не жаліються” і “чоловік — годувальник”.

“Чоловіки не плачуть” та здоров’я

Демонстрація стереотипу / фото ілюстративне

“Чоловіки не плачуть” — це стереотип, який ґрунтується на думці про те, що представники чоловічої статі повинні бути сильними, слугувати опорою для інших. Така людина “не може мати психологічних проблем”. Це призводить до того, що чоловіки не хочуть розповідати про власні труднощі чи внутрішню боротьбу, щоб не виглядати в очах суспільства якимось не такими. 

Який же це має фактичний результат? За даними МОЗ України, упродовж 2021 року, тобто до великої війни, було зареєстровано 5 914 самогубств. Найбільше вкоротили собі віку саме чоловіки — 87%, коли на жінок припадає лише 13%. Такі результати пов’язані зокрема і з гендерними стереотипами, оскільки вважається, що жінки більш слабкі, можуть жалітися і ділитися переживаннями з близькими, тоді коли чоловіки на звичайне запитання “як ти” зазвичай відповідають “ок”.

Сталий стереотип “чоловіки не плачуть” має суттєвий вплив і на фізичне здоров’я чоловіків. За даними соціологічного опитування у дослідженні “Сучасне розуміння маскулінності“, 52% чоловіків оцінюють власне здоров’я як добре або відмінне. При цьому 45% опитаних чоловіків зазначили, що не зверталися до лікарів протягом останнього року, а кожен сьомий — протягом останніх п’яти років. І це не пов’язано з рівнем доступності медичних послуг. Такі результати можуть свідчити про те, що чоловіки не хочуть показувати власні проблеми зі здоров’ям “на публіку”, а тому часто ігнорують обстеження у медиків.

Варто зазначити, що цей стереотип став основою у вихованні хлопчиків, котрий буквально забороняє слабкість, емоції чи прохання про допомогу в тяжку мить.

В молодому віці такі ідеї про маскулінність чоловіків, що “чоловіки не плачуть”, “чоловіки не відчувають” стають критичними. Коли це підлітковий вік, тобто період різних емоційних коливань, стереотипи призводять до накопичення негативу. Вже тоді, коли його стає занадто багато, виникають емоційні сплески, які можуть не дуже гарно позначитися на людей навколо,

Єгор Рибак // голова ГО “ТатоХаб.Хмельницький”

“Мисливець та годувальник”: чи можуть чоловіки мати іншу роль

Чоловіки також можуть виховувати дітей / фото ілюстративне

Ще один найяскравіший приклад — це розділення чоловічих та жіночих ролей за принципом “берегиня” та “мисливець”. На основі цього формуються уявлення про розподіл сімейних обов’язків: нібито головний обов’язок жінки — народжувати дітей та організовувати побут, а чоловік має забезпечувати родину грошима чи житлом. При цьому ігнорується те, що чоловіки також можуть брати участь у вихованні дитини та інших аспектах побуту.

За словами Єгора Рибака, такий стереотип також нав’язується в дитинстві та стає тим, що формує модель поведінки чоловіка у відносинах:

Коли хлопчик починає гратися з ляльками, то в нього забирають ці іграшки, адже вони не “хлопчачі, а “дівочі”. Є приклад, як це може впливати на майбутнє. Потрібно розуміти, що майбутній чоловік, коли грається з ляльками, він не бере на себе роль мами, як здається батькам. Він бере на себе роль батька. Він грає з маленькою дитиною, з тією маленькою лялечкою. І згодом ми бачимо таку картину в педагогічних центрах або в пологових будинках, що жінка народила дитину, а її  дають чоловіку, який починає говорити “що це таке”, “я не знаю, що з нею робити” або “заберіть її швидше,

Єгор Рибак // голова ГО “ТатоХаб.Хмельницький”

Останнім часом в Україні відбуваються зміни, які сильно впливають на стереотипні ролі чоловіків у відносинах. Наприклад, як зазначає голова “ТатоХаб.Хмельницький”, чоловіки можуть піти у відпустку для догляду за дитиною чи дітьми.Наприклад, цим правом у 2017 році скористалися 3%. Цей факт є повноцінним прикладом знищенням стереотипів.

Стереотипи та як з ними боротися

Стереотипи обмежують життя людей / ілюстрація з відкритих джерел

Боротьба зі стереотипами — важливий напрямок в суспільстві, який активно реалізується в Україні. Одним із таких проявів, котрий стосується саме гендерних стереотипів щодо чоловіків, вважається Міжнародний чоловічий день. Цей день припадає на 19 листопада.

Його присвячують певним цілям, які були закладені у саму концепцію свята. Йдеться про:

  • популяризацію позитивної рольової моделі чоловіків, котрі живуть достойним та чесним життям;
  • для того, щоб відзначити чоловічий позитивний вклад в громадськість, державу, родину, шлюб, виховання дітей та навколишнє середовище;
  • зосередження уваги на чоловічому здоров’ї, соціальному, емоційному, фізичному та духовному добробуті;
  • посилення уваги до питання дискримінації щодо чоловіків у сфері соціальних послуг, соціальних відносин та права;
  • покращення стосунків між представниками різних статей та забезпечення гендерної рівності;
  • створення більш безпечного та кращого світу, де люди можуть розвиватись та повністю розкривати свій потенціал, незалежно від раси, віросповідань та гендеру.

Окрім шести основних цілей, існує ще необов’язкова тема, яка пропонується світовими координаторами свята: наголосити про  існування певних проблем в житті чоловіків. Наприклад, у 2016 році темою Міжнародного дня чоловіків було “Зупинити самогубство чоловіків”, а у 2020 році — “Краще здоров’я для чоловіків”, на меті якої стояло практичне вдосконалення здоров’я та добробуту населення чоловічої статі у світі.

Як зазначають представники Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, найліпшим способом подолати будь-які стереотипи вважається демонстрація зворотного на конкретних прикладах. Наприклад, жінки так само можуть бути сильними та утримувати родину, а чоловіки — йти у відпустку по догляду за дітьми. Демонструвати це можна на будь-якому рівні: як на рівні розмов на кухні з друзями, так і через публічні заходи та інформаційні кампанії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 27 Липня 2024
Постер до серіалу Бодкін / фото з відкритих джерел

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи навіть страху. За останні роки вийшло немало захопливих стрічок, зокрема, “Проблема трьох тіл” на основі роману китайського фантаста чи “Мертві хлопці-детективи”.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться підбіркою серіалів жанру трилер, які варто подивитися кожному.

Серіали-трилери українською

Зазвичай, трилери — це захоплюючі історії для тих, хто не проти полоскотати свої нерви історіями героїв кінострічок. Це можуть бути як детективні та містичні трилери, так і повноцінні хоррори. Ми підібрали для читачів Бахмут IN.UA підбірку з 7 трилерів, які мають цікавий сюжет та неочікувану кінцівку. Серед них ви знайдете й серіали 2024 року та останні новинки від Нетфліксу.

Проблема трьох тіл

Герої серіалу / фото з відкритих джерел

Дивитися серіал “Проблема трьох тіл” українською вже можна на платформі Netflix. Цей багатосерійний трилер, що базується на романі відомого китайського фантаста Лю Цисіня, розповідає про події шістдесятих років.

В центрі сюжету знаходиться астрофізик Е Веньцзе, який займається розвитком особливо таємного проекту під назвою “Червоний берег”. Він надсилає повідомлення в далекий космос, сподіваючись на відповідь ззовні. Протягом довгих років ніхто не відповідав на подібні листи, проте несподівано як відповідь з далеких зірок все ж таки дійшла до Землі. 

І тепер, людство опинилося під загрозою.

Мертві хлопці-детективи

Розслідування в серіалі “Мертві хлопці-детективи” / cкриншот

Серіал за коміксами Ніла Ґеймана та Метта Ваґнера також вже можна дивитися в онлайн. Він розповість про двох хлопців-друзів, Чарльз Роуленд та Едвін Пейн, які вирішують не долучатися до потойбічного життя. Вони залишаються на Землі, аби розслідувати злочини, пов’язані з надприродними явищами. Згодом до них приєднується ясновидиця, з якою вони починають розслідування загадкової таємниці. І воно продовжується до тих пір, доки могутня відьма не стає на їхньому шляху.

Бодкін

Незвичайні події в серіалі / скриншот

Чорний комедійний трилер “Бодкін” стане ідеальним серіалом на вечір. Він розповідає історію про журналістку Дав, яку відправляють у відрядження у богом забуте ірландське містечко Бодкін. Там вона об’єднується з американським подкастером Ґілбертом Павера та його помічницею Еммі Сізерг для розкриття деталей таємничого зникнення трьох людей.

Після прибуття у Бодкін герої розуміють, що з місцевими щось не так. Їхня легка пригода швидко перетворюється на сповнене інтриг розслідування з високими ставками, де фігуруватимуть як загадкові місцеві, так і представники справжньої мафії.

Тіла

Чотири детектива – чотири епохи / ілюстрація з відкритих джерел

Детективний трилер “Тіла” — це той серіал, який варто подивитися. Він розповідає про чотирьох детективів, представників абсолютно різних епох, які розслідують вбивства у кварталі Вайтчепел. Незабаром кожен починає усвідомлювати, що вбивство пов’язане так чи інакше з подіями, які відсилають до змови, яка з’явилася близько ста п’ятдесяти років. Тепер вона може круто похитнути баланс у суспільстві.

Наглядач

Герої серіалу / ілюстрація з відкритих джерел

Містичний хоррор серіал “Наглядач” — гарний фільм для тих, хто хоче полоскотати свої нерви. Дивитися його можна на платформі Netflix.

Серіал розповість історію сім’ї, яка складається з Діна й Нори Бреннок та їхніх двох маленьких дітей. У пошуках більш комфортного та безпечного життя вирішують переїхати з Нью-Йорка до тихого дорогого району, же купують будинок своєї мрії. Обживаючись на новому місці, на свій подив сімейство стикається з не доброзичливими сусідами та сусідками. Проте, це все ніщо, адже головний неприємний сюрприз чекає в поштовій скриньці. Там з’являються листи із погрозами від таємничого незнайомця, який називає себе “Наглядачем”.

Шершні

Авіакатастрофа в серіалі / скриншот

Унікальний серіал “Шершні” про підлітків для перегляду ввечері розповідає про події, що трапились у лісах Онтаріо. Головні героїні — представниці шкільної команди з футболу, які стали жертвами аварії на літаку. Для виживання посеред жорстокої природи дівчатам довелося розділитись на кілька груп, кожна з яких виживала по-своєму. У результаті, вони були змушені відкинути класичні людські правила моралі та діяти лише заради власного виживання.

Сигнал

Повернення з орбіти / скриншот

Мінісеріал “Сигнал” неможливо дивитися без захвату. Він розповідає історію астронавтки Паули, яка вирушає на МКС для виконання секретної місії з пошуку позаземного життя, яку спонсорує заможна Беніша Мудхі. Через кілька місяців вона повертається на Землю, але не встигає возз’єднатися з сім’єю, оскільки її літак зникає з радарів десь над Атлантикою. Її чоловік на ім’я Свен, який залишився з маленькою дочкою Чарлі, не може повірити в те, що сталося. Саме з цієї причини він починає підозрювати, що Паула зробила в космосі якесь відкриття, бо незадовго до свого зникнення залишила йому через телефон дивне послання, схоже на шифр. Саме його розкриття здатне розповісти правду про зникнення Паули.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вивчення англійської мови за кордоном для українців

За даними соціологів лише 51% українців мають певні знання англійської мови, але лише 23% мають здатність читати, писати та спілкуватися нею. В сучасному світі знання […]

Головна 1 1 2 ef31f

Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві

Київ — старовинне місто з тисячорічною історією. Воно заворожує своєю архітектурою та унікальними історичними пам’ятниками. Місто має багато популярних локацій, які місцеві мешканці обов’язково відвідують […]

IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]