Чому бахмутяни незадоволені програмою підтримки переселенців

Микола Ситник 15:37, 14 Грудня 2023
підтримка ВПО
Олексій Рева представляє програми підтримки ВПО / фото Бахмутська міськрада

Напередодні начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева представив проєкт програми підтримки ВПО Бахмутської громади. Основне завдання документу — розширення мережі осередків підтримки бахмутян в Україні. Загалом у таких Центрах зареєструвалося більше 27 тисяч переселенців. Однак багато бахмутян незадоволені тим, що й досі не отримали ніякої допомоги від місцевої влади.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Центри підтримки бахмутян

Наразі для переселенців із Бахмутської міської територіальної громади, які через активні бойові дії вимушено покинули свої домівки, працюють 8 осередків підтримки. Так, центри діють: у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Жовтих Водах, Харкові, Полтаві, Одесі, Чернігові та Костянтинівці Донецької області. Також триває організація роботи осередку підтримки бахмутян у Львові.

Центри підтримки надають:

 • соціальну;
 • медичну;
 • гуманітарну;
 • правову допомогу;
 • консультації у сфері соціального захисту і захисту прав дітей.

За інформацією влади, осередки постійно моніторять потреби мешканців громади під час реєстрації, спілкування, проведення круглих столів та заходів.

Програма підтримки бахмутян

Начальник Бахмутської МВА Олексій Рева заявив, що основне завдання програми — це подальше розширення мережі осередків у інших регіонах України. За його словами, у 8 осередках бахмутян зареєструвалося понад 27 тисяч осіб (близько 35% від кількості мешканців, що евакуювалися з території громади).

Наразі на обліку в Центрах підтримки перебувають: 

 • 133 багатодітні родини, які виховують 433 дитини; 
 • 33 дитини з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського
 • піклування;
 • 147 дітей з інвалідністю;
 • понад 3 тисячі осіб з інвалідністю;
 • більше 4 тисяч людей похилого віку.

Основне, на що звертаємо увагу у рамках формування програми підтримки та інтеграції мешканців Бахмутської громади на 2024-2025 роки — це подальше розширення мережі наших осередків у інших регіонах країни та продовження роботи вже наявних,

повідомив // Олексій Рева

ВПО
Представлення проєкту програми підтримки ВПО / скриншот Донецька ОДА

Представники влади додають, що в новому році програма підтримки бахмутян передбачає комплекс заходів, спрямованих на: 

 • вирішення питань організаційно-інформаційного, матеріального та соціально-побутового забезпечення ВПО (передбачені заходи, спрямовані на стимуляцію зайнятості ВПО);
 • організацію медичного обслуговування;
 • забезпечення доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг;
 • створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності переселенців.

Реакція бахмутян на програму підтримки ВПО

У коментарях під дописом на сторінці Бахмутської міськради мешканці зауважили, що переселенці, які мешкають у Запоріжжі, Луцьку, Житомирі, Черкаській, Тернопільській, Сумській областях та інших куточках України, не отримують ніякої допомоги. Водночас люди не розуміють, чому в деяких містах є регулярна підтримка ВПО.

реакція
реакція
Коментарі бахмутян у Facebook / скриншот

Як допомогти бахмутянам?

Краєзнавець, громадський діяч та активіст Володимир Березін у коментарі редакції розповів, що 2-й  рік пропонує місцевій владі призначити в кожному регіоні по координатору. Людині, яка б розповсюджувала інформацію серед бахмутянах, збирала б від них питання та потреби. На думку громадського діяча, тоді переселенці не відчували б себе покинутими.

База всіх ВПО з телефонами легко отримується соцслужбами. Координатор обдзвонював би цю базу. Старші люди не мають інтернету, айфонів. Яка Дія, який сайт Міськради? При такому бюджеті — дати координаторам по мінімалці — які проблеми? Ясна річ, що до кожного не дійдеш — але вони цього і не пробують, не хочуть робити,

переконаний // Володимир Березін

До слова, раніше громадська організація “Бахмутська Фортеця” офіційно зверталася до міськради з проханням долучити експертів до консультування громадян через Telegram-канал “Бахмут хоче жити”. Адже ВПО з Бахмута мають потребу в отриманні оперативних пояснень питань, що їх цікавлять.

У відповіді на запит голови ГО “Бахмутська Фортеця” — головної редакторки Бахмут IN.UA Ганни Бокової міська рада зазначила, що її спеціалісти не можуть консультувати громадян у Telegram-спільноті, оскільки це не входить до їхніх обов’язків.

“Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”, відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади”, — пояснили тоді у міськраді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Семаковська Тетяна 16:50, 26 Лютого 2024
Сезонні захворювання / фото Бахмут IN.UA

Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, які можуть активізуватися весною. 

Редакція Бахмут IN.UA розпитала бахмутського лікаря Сергія Старусєва про те, як вберегти своє здоров’я та запобігти захворюванням протягом весняного періоду.

Профілактика сезонних захворювань

Сергій Старусєв, сімейний лікар амбулаторії №11 у місті Києві, розповів, що сезонні простудні захворювання супроводжують нас щороку. Вони викликані різними різновидами респіраторних вірусів та поширюються передусім в холодний період року. Лікар пояснив, що із настанням такої погоди з’являється також й ризик отримання таких хвороб, як цистити або ниркові патології.

Основне правило профілактики сезонних застуд та багатьох хвороб це слідкувати за тим, щоб ваш організм завжди був у комфортних температурних межах та не переохолоджувався.

Потрібно одягатися в погоді, уникати переохолодження, якісно, вибирати взуття. Якщо це стосується простудних захворювань, то у нас переохолодження починається через що? Або намокли ноги, або перемерзли. Все йде з ніг, і від цього ми переохолоджуємось,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Також, важливо не забувати про дотримання правил гігієни, а саме: 

 • мити руки
 • носити маску у людних місцях
 • прикривати рот та ніс під час кашлю і чхання
 • намагатися не торкатися обличчі брудними руками
 • уникати контакту з хворими
Сезонні хвороби негативно впливають на якість та ритм життя / фото ілюстративне

Правила профілактики сезонних вірусних хвороб також містять в собі базові поради щодо правильного збалансованого харчування, чіткого режиму сну та балансу між роботою та відпочинку. Це важливо для того, щоб не виснажувати свій організм, адже через зміну погоди, раціону та графіку життя він і так знаходиться під впливом стресу, а імунітет знижується. 

З метою профілактики респіраторних захворювань Сергій також радить спробувати техніку загартовування. Це поступове зниження температури води під час купання.  Адже таким чином людина може натренувати свій організм та його стійкість.  

Кожен вибирає як йому зручніше. Комусь зручніше зараз це почати, комусь у літній період. Найефективніша методика – робити це поступово. Тобто, знижувати температуру, допустимо, на 1 градус. Спочатку починається з теплої температури, припустимо, 38-37 градусів. А потім, наприклад, через тиждень чи два ви поступово знижуєте її на 1 градус весь час. Тобто організм загартовується шляхом поступового зниження температури. Зрозуміло, що якщо людина відразу стрибне в холодну воду і просидить там годину, нічого хорошого від цього не буде,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Як захистити дитину від сезонних хвороб

Захист дитини від вірусних захворювань та інших хвороб, які проявляються з приходом холодів, важлива частина батьківських клопотів. Лікар розповідає, що поради для дітей щодо профілактики епідемічних захворювань досить сильно схожі на ті, що існують для дорослих. В першу чергу, дитині треба добре харчуватися. Це особливо стосується продуктів, що містять вітаміни групи B, вітаміни С тощо. 

Як і для дорослих, дітям потрібно підбирати якісне взуття для відповідних погодних умов та одяг. Проте, профілактичні заходи ГРВІ та інших захворювань не є панацеєю. Сергій розповідає, що головною порадою як для дітей, так і для дорослих є те, щоб люди не займалися самолікування при появі симптомів зараження якоюсь хворобою. 

Єдине, чого я привчаю пацієнтів, щоб вони не займалися самолікуванням, особливо якщо це стосується дітей. Краще звернутися до педіатра. Діти бувають різні, а самолікування або народні методи можуть їм зашкодити. Є, наприклад, немовлята. У новонароджених дітей імунна система практично не розвинута, тому вона залежить від материнського молока. Тобто, якщо дитина на грудному вигодовуванні, вона ще більш-менш захищена. Тому що з молоком матері дитина отримує імунітет. Фактично ця дитина залежить від матері й до цього часу її молоко захищає її від зовнішніх факторів та інфекцій,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Самолікування шкодить здоров’ю / фото ілюстративне

Вакцинація, як основний метод профілактики

Профілактичні заходи, які описані вище можуть підтримати ваш організм та зміцнити імунітет. Втім, найбільш ефективним методом профілактики сезонних хвороб є вакцинація. 

Я рекомендую вакцинуватися. На жаль, в нашій країні вакцинація проти грипу здійснюється платно, але це дуже хороший метод захисту. Тільки треба суворо дотримуватися процедури. Адже просто так купити в аптеці вакцину і принести її до лікаря не можна, там треба дотримуватися температурного режиму,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

В Україні така вакцина з’являється зазвичай наприкінці вересня або в жовтні. Кожен може звернутися до свого сімейного лікаря та дізнатися про наявність вакцин, які марки вакцин є в Україні, їх вартість та процедуру здійснення щеплень. 

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики сезонних захворювань / фото ілюстративне

Крім того, не варто забувати про COVID-19, який досі існує і на який досі хворіють люди. Вакцинація від цієї хвороби в Україні безплатна. Її можна зробити у найближчому центрі вакцинації. Варто також перевіряти свій календар щеплень та дотримуватися графіка вакцинації для дітей та дорослих. Раніше ми писали про те, які щеплення потрібні людині, чому це важливо та коли їх потрібно робити.

Сергій закликає, що при виникненні перших симптомів хвороби не треба намагатися провести лікування самостійно, якщо у вас немає профільної освіти. Важливо звернутися до лікаря та отримати від нього консультацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги ЦНАПу: у Вінниці прийматимуть фахівці з Бахмута

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:45, 26 Лютого 2024
Вінниця / фото з відкритих джерел

У п’ятницю, 1 березня, у Вінниці працюватимуть фахівці Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради. Вони прийматимуть бахмутян, які тимчасово проживають у місті та області.

Про це повідомили представники Бахмутської військової адміністрації у Facebook.

Які послуги надає Бахмутський ЦНАП у Вінниці

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

За необхідністю, представник ЦНАПу надаватиме допомогу щодо стану наявних у вас документів про право власності на нерухоме майно та у подачі заяв до КП “Бахмутське БТІ” щодо довідок про право власності на нерухоме майно, які виникли до 1 січня 2013 року. Скористатися послугою можуть мешканці наступних громад:

 • Бахмута;
 • Часів Яру;
 • Соледара;
 • Сіверська;
 • Званівки.

Як потрапити на прийом

Прийом бахмутян здійснюватиметься у п’ятницю, 1 березня, в Консультативно-координаційному центрі підтримки населення “Бахмутський район єднає”, що розташовується за адресою: місто Вінниця, вулиця Космонавтів, 30, 4 поверх, офіс 412. Працюватиме ЦНАП з 09:00 до 16:00.

Консультації за вказаними послугами можна отримати за попереднім записом:

 • +38 (098) 850 0561;
 • +38 (099) 667 9206.

Записатися можна буде з 10:00, 26 лютого до 16:00, 28 лютого.

Отримати консультацію можна й у дистанційному форматі з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00 за номерами телефонів:

 • +38 (098) 850 0561;
 • +38 (099) 667 9206;
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Або звернувшись на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, […]

Послуги ЦНАПу: у Вінниці прийматимуть фахівці з Бахмута

У п’ятницю, 1 березня, у Вінниці працюватимуть фахівці Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради. Вони прийматимуть бахмутян, які тимчасово проживають у місті та […]

13:45, 26.02.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть військові з інвалідністю претендувати на грошову допомогу

Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності через поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, можуть отримати одноразову грошову допомогу від держави. […]

12:16, 26.02.2024 Скопіч Дмитро

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Зима та рання весна часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не […]

Послуги в ЦНАП

ЦНАП для бахмутян у Дніпрі: як записатися

У середу, 28 лютого, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:00, 25.02.2024 Микола Ситник