Чому бахмутяни незадоволені програмою підтримки переселенців

Микола Ситник 15:37, 14 Грудня 2023
підтримка ВПО
Олексій Рева представляє програми підтримки ВПО / фото Бахмутська міськрада

Напередодні начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева представив проєкт програми підтримки ВПО Бахмутської громади. Основне завдання документу — розширення мережі осередків підтримки бахмутян в Україні. Загалом у таких Центрах зареєструвалося більше 27 тисяч переселенців. Однак багато бахмутян незадоволені тим, що й досі не отримали ніякої допомоги від місцевої влади.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Центри підтримки бахмутян

Наразі для переселенців із Бахмутської міської територіальної громади, які через активні бойові дії вимушено покинули свої домівки, працюють 8 осередків підтримки. Так, центри діють: у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Жовтих Водах, Харкові, Полтаві, Одесі, Чернігові та Костянтинівці Донецької області. Також триває організація роботи осередку підтримки бахмутян у Львові.

Центри підтримки надають:

  • соціальну;
  • медичну;
  • гуманітарну;
  • правову допомогу;
  • консультації у сфері соціального захисту і захисту прав дітей.

За інформацією влади, осередки постійно моніторять потреби мешканців громади під час реєстрації, спілкування, проведення круглих столів та заходів.

Програма підтримки бахмутян

Начальник Бахмутської МВА Олексій Рева заявив, що основне завдання програми — це подальше розширення мережі осередків у інших регіонах України. За його словами, у 8 осередках бахмутян зареєструвалося понад 27 тисяч осіб (близько 35% від кількості мешканців, що евакуювалися з території громади).

Наразі на обліку в Центрах підтримки перебувають: 

  • 133 багатодітні родини, які виховують 433 дитини; 
  • 33 дитини з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського
  • піклування;
  • 147 дітей з інвалідністю;
  • понад 3 тисячі осіб з інвалідністю;
  • більше 4 тисяч людей похилого віку.

Основне, на що звертаємо увагу у рамках формування програми підтримки та інтеграції мешканців Бахмутської громади на 2024-2025 роки — це подальше розширення мережі наших осередків у інших регіонах країни та продовження роботи вже наявних,

повідомив // Олексій Рева

ВПО
Представлення проєкту програми підтримки ВПО / скриншот Донецька ОДА

Представники влади додають, що в новому році програма підтримки бахмутян передбачає комплекс заходів, спрямованих на: 

  • вирішення питань організаційно-інформаційного, матеріального та соціально-побутового забезпечення ВПО (передбачені заходи, спрямовані на стимуляцію зайнятості ВПО);
  • організацію медичного обслуговування;
  • забезпечення доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг;
  • створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності переселенців.

Реакція бахмутян на програму підтримки ВПО

У коментарях під дописом на сторінці Бахмутської міськради мешканці зауважили, що переселенці, які мешкають у Запоріжжі, Луцьку, Житомирі, Черкаській, Тернопільській, Сумській областях та інших куточках України, не отримують ніякої допомоги. Водночас люди не розуміють, чому в деяких містах є регулярна підтримка ВПО.

реакція
реакція
Коментарі бахмутян у Facebook / скриншот

Як допомогти бахмутянам?

Краєзнавець, громадський діяч та активіст Володимир Березін у коментарі редакції розповів, що 2-й  рік пропонує місцевій владі призначити в кожному регіоні по координатору. Людині, яка б розповсюджувала інформацію серед бахмутянах, збирала б від них питання та потреби. На думку громадського діяча, тоді переселенці не відчували б себе покинутими.

База всіх ВПО з телефонами легко отримується соцслужбами. Координатор обдзвонював би цю базу. Старші люди не мають інтернету, айфонів. Яка Дія, який сайт Міськради? При такому бюджеті — дати координаторам по мінімалці — які проблеми? Ясна річ, що до кожного не дійдеш — але вони цього і не пробують, не хочуть робити,

переконаний // Володимир Березін

До слова, раніше громадська організація “Бахмутська Фортеця” офіційно зверталася до міськради з проханням долучити експертів до консультування громадян через Telegram-канал “Бахмут хоче жити”. Адже ВПО з Бахмута мають потребу в отриманні оперативних пояснень питань, що їх цікавлять.

У відповіді на запит голови ГО “Бахмутська Фортеця” — головної редакторки Бахмут IN.UA Ганни Бокової міська рада зазначила, що її спеціалісти не можуть консультувати громадян у Telegram-спільноті, оскільки це не входить до їхніх обов’язків.

“Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”, відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади”, — пояснили тоді у міськраді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Грудня 2024
Як дізнатисязагальний страховий стаж / фото ілюстративне, Pexels

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. 

Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як визначити загальний страховий стаж

Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.

Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.

Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:

  • дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
  • переглядати дані про місця роботи;
  • отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
  • розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.

Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:

  • спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • дані ID.GOV.UA;
  • логін і пароль ПФУ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:45, 2 Грудня 2024
єМалятко / фото ілюстративне, iStock

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних програм

Детальніше про те, як скористатися послугою, а також, які можливості вона надає дитині та її батькам, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

єМалятко: як скористатися послугою

єМалятко — комплексна послуга для батьків новонароджених, яка суттєво спрощує процес оформлення для новонародженої дитини. Вона дозволяє батькам зареєструвати народження дитини та отримати до 10 державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини. Зокрема, мова йде про отримання свідоцтво про народження дитини та присвоєння новонародженому унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР).

Як замовити єМалятко

Застосунок “Дія” / фото ілюстративне, Дія

Скористатися державною послугою єМалятко можна за допомогою порталу чи застосунку “Дія”. Для цього потрібно:

  • зареєструватися або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою BankID, ДІЯ.Підпис або електронного підпису;
  • заповнити спеціальну онлайн-форму та обрати конкретні послуги з переліку, які ви хочете замовити;
  • підписати заявку електронним підписом.

Зазначається, що в окремих випадках обом батька потрібно буде підписати заяву своїм електронним підписом. Наприклад, така процедура потрібна у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, мають різні прізвища або зареєстровані за різними адресами.

Після підписання заяви, вона буде автоматично надіслана до обраного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Як тільки свідоцтво про народження буде готове, батькам прийде додатковий лист-сповіщення на вказану в заяві електронну пошту. Забрати документ може один з батьків, хто підписав заяву.

Зверніть увагу, що послуга єМалятко може буди недоступною, якщо:

  • дитина вже має свідоцтво про народження;
  • у батьків є медичне свідоцтво старого зразка (форма 103/о);
  • дитина народилася поза медичним закладом або за межами України;
  • один із батьків новонародженого є іноземцем;
  • шлюб батьків дитини укладений в іншій країні.

єМалятко: чи можна скористатися послугою офлайн

Послугою єМалятко також можна скористатися за допомогою адміністратора можна у пологовому будинку (до виписки), ЦНАП або відділі ДРАЦС. При поданні заявки потрібно підготувати такий пакет документів:

  • номер медичного висновку про народження, який складається з 16 латинських літер та цифр (видається лікарем у пологовому будинку);
  • ідентифікаційний код;
  • паспорт громадянина України;
  • свідотство про шлюб;
  • УНЗР одного з батьків;
  • банківський рахунок для отримання допомоги.

Зазначається, що під час оформлення послуги також може знадобитися:

  • письмова згода одного з батьків щодо присвоєння дитині певного прізвища;
  • письмова згода другого з батьків щодо реєстрації народженої дитини з одним із них, якщо вони зареєстровані за різними адресами.

єМалятко: які послуги стають доступні

За допомогою програми єМалятко можна отримати такі послуги:

  • реєстрація народження дитини;
  • реєстрація місця проживання;
  • визначення походження дитини, громадянство;
  • отримання податкового номера;
  • отримання для дитини унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
  • допомога у зв’язку з народженням дитини;
  • допомога у зв’язку з народження дитини батькам із багатодітних сімей;
  • внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів;
  • виплата грошової компенсації за Пакунок малюка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро

10 детективних серіалів, які вас точно здивують

Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час.  Редакція Бахмут IN.UA […]

Декретна відпустка для чоловіків: як її отримати та необхідний перелік документів

Декретна відпустка — це особливий термін, який надається у зв’язку з народженням чи доглядом за дитиною. Вона має декілька різновидів, одним з яких можуть скористатися […]

12:00, 29.11.2024 Скопіч Дмитро