Чому бахмутяни незадоволені програмою підтримки переселенців

Микола Ситник 15:37, 14 Грудня 2023
підтримка ВПО
Олексій Рева представляє програми підтримки ВПО / фото Бахмутська міськрада

Напередодні начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева представив проєкт програми підтримки ВПО Бахмутської громади. Основне завдання документу — розширення мережі осередків підтримки бахмутян в Україні. Загалом у таких Центрах зареєструвалося більше 27 тисяч переселенців. Однак багато бахмутян незадоволені тим, що й досі не отримали ніякої допомоги від місцевої влади.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Центри підтримки бахмутян

Наразі для переселенців із Бахмутської міської територіальної громади, які через активні бойові дії вимушено покинули свої домівки, працюють 8 осередків підтримки. Так, центри діють: у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Жовтих Водах, Харкові, Полтаві, Одесі, Чернігові та Костянтинівці Донецької області. Також триває організація роботи осередку підтримки бахмутян у Львові.

Центри підтримки надають:

  • соціальну;
  • медичну;
  • гуманітарну;
  • правову допомогу;
  • консультації у сфері соціального захисту і захисту прав дітей.

За інформацією влади, осередки постійно моніторять потреби мешканців громади під час реєстрації, спілкування, проведення круглих столів та заходів.

Програма підтримки бахмутян

Начальник Бахмутської МВА Олексій Рева заявив, що основне завдання програми — це подальше розширення мережі осередків у інших регіонах України. За його словами, у 8 осередках бахмутян зареєструвалося понад 27 тисяч осіб (близько 35% від кількості мешканців, що евакуювалися з території громади).

Наразі на обліку в Центрах підтримки перебувають: 

  • 133 багатодітні родини, які виховують 433 дитини; 
  • 33 дитини з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського
  • піклування;
  • 147 дітей з інвалідністю;
  • понад 3 тисячі осіб з інвалідністю;
  • більше 4 тисяч людей похилого віку.

Основне, на що звертаємо увагу у рамках формування програми підтримки та інтеграції мешканців Бахмутської громади на 2024-2025 роки — це подальше розширення мережі наших осередків у інших регіонах країни та продовження роботи вже наявних,

повідомив // Олексій Рева

ВПО
Представлення проєкту програми підтримки ВПО / скриншот Донецька ОДА

Представники влади додають, що в новому році програма підтримки бахмутян передбачає комплекс заходів, спрямованих на: 

  • вирішення питань організаційно-інформаційного, матеріального та соціально-побутового забезпечення ВПО (передбачені заходи, спрямовані на стимуляцію зайнятості ВПО);
  • організацію медичного обслуговування;
  • забезпечення доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг;
  • створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності переселенців.

Реакція бахмутян на програму підтримки ВПО

У коментарях під дописом на сторінці Бахмутської міськради мешканці зауважили, що переселенці, які мешкають у Запоріжжі, Луцьку, Житомирі, Черкаській, Тернопільській, Сумській областях та інших куточках України, не отримують ніякої допомоги. Водночас люди не розуміють, чому в деяких містах є регулярна підтримка ВПО.

реакція
реакція
Коментарі бахмутян у Facebook / скриншот

Як допомогти бахмутянам?

Краєзнавець, громадський діяч та активіст Володимир Березін у коментарі редакції розповів, що 2-й  рік пропонує місцевій владі призначити в кожному регіоні по координатору. Людині, яка б розповсюджувала інформацію серед бахмутянах, збирала б від них питання та потреби. На думку громадського діяча, тоді переселенці не відчували б себе покинутими.

База всіх ВПО з телефонами легко отримується соцслужбами. Координатор обдзвонював би цю базу. Старші люди не мають інтернету, айфонів. Яка Дія, який сайт Міськради? При такому бюджеті — дати координаторам по мінімалці — які проблеми? Ясна річ, що до кожного не дійдеш — але вони цього і не пробують, не хочуть робити,

переконаний // Володимир Березін

До слова, раніше громадська організація “Бахмутська Фортеця” офіційно зверталася до міськради з проханням долучити експертів до консультування громадян через Telegram-канал “Бахмут хоче жити”. Адже ВПО з Бахмута мають потребу в отриманні оперативних пояснень питань, що їх цікавлять.

У відповіді на запит голови ГО “Бахмутська Фортеця” — головної редакторки Бахмут IN.UA Ганни Бокової міська рада зазначила, що її спеціалісти не можуть консультувати громадян у Telegram-спільноті, оскільки це не входить до їхніх обов’язків.

“Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”, відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади”, — пояснили тоді у міськраді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:45, 7 Липня 2025
Денис Шмигаль / фото Кабінет Міністрів України

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки дитини до школи.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Пакунок школяра” у 2025 році

За словами Дениса Шмигаля, програма соціальної підтримки першокласників з’явилася за ініціативи Президента України, а її реалізацією займатиметься Міністерство соціальної політики. Виплату зможе отримати кожна українська родина, дитина якої йде до першого класу в офлайн-форматі навчання.

Запуск ‘Пакунку школяра’ — це невеличка частина новацій, які також покликані створити умови для того, щоб українці залишалися жити й працювати в Україні“, — написав Прем’єр-міністр.

Як скористатися

Подати заявку на отримання допомоги можна буде через застосунок “Дія” — процедура обіцяє бути швидкою та зручною. Проте більше деталей, що стосуються безпосереднього запуску реєстрації на програму, наразі немає.

Відомо, що кошти можна буде витрачати виключно у безготівковій формі, розраховуючись банківською карткою за товари, необхідні для школи: канцелярське приладдя, підручники, одяг та взуття для дитини.

Денис Шмигаль також зазначив, що виплата в розмірі 5 тисяч гривень не вплине на призначення житлових субсидій чи інших соціальних допомог.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:00, 6 Липня 2025
Заклади в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Куди піти у Дніпрі поїсти: добірка закладів

Дніпро — місто з насиченою гастрономічною культурою, яке здатне здивувати як місцевих мешканців, так і туристів. Від затишних кав’ярень до сучасних ресторанів зі стравами світової кухні — у місті можна знайти все, що забажає душа гурмана

Plov Bar

Plov Bar / фото The Village

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у близько 250 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже майже за 400 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Один з видів вуличної їжі / фото Стридфуд Пако

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 249 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує близько 150 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Каструлька

Страва в закдаді / фото Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від ролів до карі.

Варто зазначити, що Каструлька активно допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячий паштет за 285 гривень. На десерт можна взяти еспресо за 60 гривень разом з паштейтом за 70 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, отримати порцію круасана можна від 125 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро