Чи буде для бахмутян телеграм-канал для спілкування з владою?

Семаковська Тетяна 17:54, 9 Серпня 2023

Телеграм канал 6a0ee

Минулого тижня пройшла онлайн-зустріч бахмутян та представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна. На зустрічі Бахмутська громада разом із народною депутаткою розбиралася у тонкощах цього законопроєкту. Під час трансляції учасники дискусії «Відновлення Бахмута» обговорили потребу у додатковій комунікації з мешканцями громади в телеграм-спільноті, а саме наданні відповідей на питання бахмутян щодо оформлення документів на компенсацію, отримання різних довідок та інших послуг.

Проблема комунікації

Заступник начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олександр Марченко повідомив, що міська рада не має спеціалістів, які б створили телеграм-канал.  

Зазначимо, що такий телеграм-канал під назвою «Бахмут хоче жити» вже створила ініціативна група. До нього долучилися більше 16 тисяч містян. Щодня люди пишуть запитання адміністраторам групи, які не є експертами, а лише діляться власним досвідом. Натомість такі експерти працюють у Бахмутській міській раді. 

Громадська організація «Бахмутська Фортеця» разом з ініціативною групою активних бахмутян офіційно звернулася до міськради з проханням долучити цих експертів до відповідей на питання та забезпечити участь спеціалістів у роботі телеграм-каналу «Бахмут хоче жити».

Док fe942Текст звернення до міськради. Фото: скріншот

Що нам відповіли?

У відповіді на запит голови ГО «Бахмутська Фортеця» — головної редакторки «Бахмут IN.UA» Ганни Бокової Бахмутська міська рада зазначила, що «органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України». 

Тобто експерти Бахмутської міської ради не можуть консультувати громадян у телеграм-спільноті. Бахмутянам також порадили звертатися й до інших органів державної (виконавчої) влади.

«Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі «Бахмут хоче жити», відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади.  

 

Мешканці Бахмутської міської територіальної громади можуть реалізувати своє право шляхом надіслання електронного звернення на електронну адресу [email protected], а з питань, що не належать до компетенції та повноважень виконавчих органів Бахмутської міської ради шляхом звернення до відповідних органів державної (виконавчої) влади», — пояснили у міськраді.

Док1 3adceДок2 6c42fВідповідь міськради на запит ГО «Бахмутська Фортеця». Фото: скріншот

Читайте також: Спільне планування відбудови Бахмута: відбулась дискусія з міською радою, експертами та громадськістю

Вам буде корисно:

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмут до війни

Відкрите звернення: «бахмутяни усвідомили масштаби катастрофи» і мають питання до міськради

Бахмутянка Юлія Самофалова, яка є підприємицею, опублікувала питання у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”. Цей канал створили самі бахмутяни для обміну інформацією щодо проблем з житлом […]

Буковина компенсації для ЗСУ

На Буковині повертатимуть кошти військовим ВПО, які купили квартиру

Військові, які є внутрішньо-переміщеними особами й проживають у Чернівецькій області можуть придбати житло, а потім частково повернути за нього кошти. Буковина цьогоріч отримала 55 мільйонів […]

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник
Консультації для громадян

Парламент вдосконалить механізм компенсації за знищене житло

В Україні за допомогою публічних консультацій планують покращити програму компенсацій за пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії росії майно. Серія таких публічних заходів відбудеться у […]

12:22, 14.09.2023 Микола Ситник
Заявка в «Дії» на компенсацію за житло

Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмутяни можуть подавати заявку на компенсацію в застосунку «Дія». Його можна завантажити на телефон, ноутбук чи комп’ютер. Заявку необхідно подавати, щоб отримати грошову компенсацію за […]

16:07, 30.08.2023 Микола Ситник