У Львові запрацює простір підтримки бахмутян

Микола Ситник 17:28, 20 Вересня 2023
Латинський кафедральний собор у Львові
Латинський кафедральний собор у Львові / фото Konstantin Brizhnichenko

Незабаром для жителів Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади, які тимчасово мешкають у Львові та області, запрацює простір у місті Лева. Цим осередком підтримки опікуватиметься громадська організація з Бахмута.


Співзасновниця ГО Тетяна Куліш у коментарі «Бахмут. IN. UA» розповіла, що наразі організаційні процеси лише налагоджуються. За її словами, станом на 20 вересня ще невідомо, де саме у Львові відкриється простір для підтримки мешканців Бахмутської ТГ.

Зараз ми ще працюємо над створенням громадської організації. Напередодні ми звернулись до фахівців благодійного фонду «Право на захист», які з задоволенням нам допомагають робити необхідні документи.

Бахмутська міська рада з нами співпрацює. Вони підшукують для всіх наших бахмутян якісь приміщення. Яка це буде будівля чи приміщення — невідомо. Все залежить від того, як домовиться міськрада. Ми поки збираємо наших мешканців, єднаємо.

Тетяна Куліш // співзасновниця бахмутської ГО у Львові

Які послуги зможуть отримати бахмутяни у Львові?

У центрі підтримки люди зможуть отримати гуманітарну, психологічну, правову допомогу, пройти навчальні курси та поспілкуватися зі своїми земляками. 

Наша громадська організація планує надавати психологічну, правову і юридичну підтримку. Можлива буде видача гуманітарної допомоги. Також хочемо створити навчальні курси. Наші мешканці, коли реєструються, то кажуть, які у них запити. Це і б’юті сфера, і комп’ютерні технології, і курси для швачок. Багато людей хочуть вивчати англійську мову. Також ми плануємо екскурсії містом, майстер-класи та багато спілкування.

Поки не працюємо фізично, я у телефонному режимі перенаправляю наших мешканців на правову, юридичну консультацію до спеціалістів «Право на захист». Вони нам дуже допомагають на даному етапі.

Тетяна Куліш // співзасновниця бахмутської ГО у Львові

Як допомогти створити єдину групу бахмутян у Львові? 

Мешканці Бахмутської ТГ можуть зареєструватися і отримати додаткову інформацію за номером телефону: 099-195-21-56 (Тетяна Куліш).

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]