Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві

Семаковська Тетяна 15:00, 29 Березня 2024
Майдан Незалежності у Києві / фото ілюстративне

Київ — старовинне місто з тисячорічною історією. Воно заворожує своєю архітектурою та унікальними історичними пам’ятниками. Місто має багато популярних локацій, які місцеві мешканці обов’язково відвідують — це Поділ, Андріївський узвіз, Хрещатик, Києво-Печерська лавра та інші.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з професійними гідами столиці Тетяною Єфременко та Софією Грабовецькою про те, де можна провести незабутню прогулянку по Києву.

Що подивитися в Києві

Київ зберігає в собі історію та культуру нашої держави, якій вже понад тисячу років. Крім того, воно стало прихистком для 400 тисяч вимушених переселенців зі сходу та півдня України.

У час, коли кожного дня ми отримуємо великий обсяг негативної інформації, а подорожі за кордон стали складнішими, важливо знаходити трохи часу для емоційної розрядки. Прогулянка по цікавих місцях Києва може в цьому допомогти. Тож, що подивитись в Києві за вихідні? Ми розпитали гіда про незвичні місця.

Screenshot 782 890aa
Софія Грабовецька / фото з архіву героїні

Софія Грабовецька з дитинства  цікавилися історією. В 5 класі навіть мріяла стати археологинею та проводити розкопки в Єгипті.

Я виросла біля Золотих Воріт та завжди цікавилася краєзнавством. Ще в школі я думала про те, що мені подобається подорожувати й, можливо, я хочу пов’язати своє життя з туризмом. Закінчивши історичний факультет університету та написавши дипломну роту про історію міста Києва, я прийшла до того, що зараз роблю (професія гіда по Києву),

Софія Грабовецька // гід по Києву

Влітку 2016-го вона створила проєкт прогулянок Києвом “Walk&Talk” і відтоді показала своє рідне місто шукачам пригод із 45 країн світу. Саме з цього часу питання, де погуляти в Києві, для Софії стало не актуальним, бо дівчина знає всі найкращі локації.

Screenshot 783 176ca
Тетяна Єфременко / фото з архіву героїні

Тетяна Єфременко 12 років пропрацювала в банківській сфері. Проте, весь час продовжувала цікавитися історією України та свого рідного міста Києва. Після усвідомлення, що вона займається не своєю справою, Тетяна вирішила ризикнути та почати кар’єру екскурсовода.

Для мене Київ — ніби пазл, який складається в цільну картинку з різних, іноді навіть суперечливих шматочків, якими є його райони. Тому майже в кожному з районів міста я маю кілька улюблених місць, де мені добре та комфортно,

Тетяна Єфременко // гід по Києву

Цікаві місця в Києві

Screenshot 784 4c0d5
Лавра / фото з відкритих джерел

Не важливо, приїхали ви до Києва на кілька днів чи вже довго тут мешкаєте. Це місто може вас здивувати своєю красою. Якщо задуматися про те, куди можна піти у Києві, в голові одразу виникають кілька популярних місці, які радять відвідати кожному.

Києво-Печерська Лавра

Одним з них є Києво-Печерська Лавра, визначна пам’ятка історії та архітектури, заснована в далекому 1051 році.

За словами Тетяни Єфременко, цей культурно-релігійний комплекс має тисячолітню історію та включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому не дивно, що його хочуть відвідати більшість гостей Києва. Утім, небагато з них знає, що Лавра — цілий комплекс музеїв з неймовірними експозиціями. Серед найцікавіших — Музей коштовностей України, де експонується унікальна прикраса скіфських царів — золота пектораль.

Поділ та Андріївський узвіз

Screenshot 785 26c09
Андріївська церква / фото ілюстративне

Ще одна популярна локація для прогулянок — Андріївський узвіз, друга за популярністю вулиця в Києві після Хрещатику. На ній розташований ще один пам’ятник архітектури світового значення — Андріївська Церква.

За рекомендацією Тетяни, щоб відчути настрої Києва варто йти саме туди. При тому варто відвідати його не один раз. Наприклад, щоб відчути романтичну частину Києва, можна прийти до Андріївської церкви рано вранці, коли місто лише прокидається. Це дозволить побачити напрочуд мальовничі місця української столиці.

Алея художників

Screenshot 786 d517b
Алея / фото з відкритих джерел

Після цього одразу поряд можна знайти ще одну прекрасну локацію для прогулянки Києвом — Алея художників.

Мої улюблені місця в Києві змінюються, адже це залежить від настрою. Але одне з таких місць, куди б я точно радила ходити це Алея художників на Володимирській Гірці. Це напевне найбільше місце сили. Але приходити туди я раджу на світанку, коли сходить сонце та співають пташки,

Софія Грабовецька // гід по Києву

Георгіївський провулок

800px Kyiv Georgiivskiy ln. 7 2 d122d
Георгіївський провулок у столиці / фото з відкритих джерел

Якщо ви вже відвідали основні пам’ятки Києва або хочете провести свої вихідні якомога далі від великих груп людей, то для вас підійдуть рекомендації про менш відомі, але не менш прекрасні місця для прогулянок. Не туристичні маршрути допоможуть вам краще пізнати Київ, відчути його енергетику та насолодитися його красою без зайвої метушні, а його локальні місця.

Для кращого пізнання міста я б радила завітати на менш туристичні райони та вулиці міста. Прогулюючись в центрі Києва чи в історичному районі біля Золотих воріт і Софійського собору просто звертайте з головних вулиць у дворики. Там можна побачити модель першого у світі гвинтокрила у дворику, де його проєктував Ігор Сікорський (вулиця Ярославів Вал, 15), неочікувано натрапити до найвужчої вулиці Києва — Георгіївський провулок. Знайти перлину барокової архітектури — Браму Заборовського (провулок Георгіївський, 2), а звідти пройти вулицями Стрілецькою, Стрітенською та Гончара, розглядаючи вуличне мистецтво. Завершити таку прогулянку-дослідження раджу на Пейзажній алеї,

Тетяна Єфременко // гід по Києву

Якщо ж хочеться відвідати зовсім небанальні та затишні місця Києва, то гіди також радять прогулятися двориками Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури або відвідати локацію біля Воздвиженського узвозу, де можна знайти місце, з якого відкривається вид на бані Андріївської церкви.

Лавра та Ботанічний сад Гришка

Найбільш популярні локації Києва притягують до себе величезну кількість людей, особливо у вихідні. Для того, щоб уникнути черг та натовпів, Софія Грабовецька радить рано вставати та приходити раніше за всіх. Київ найчастіше порожній вранці. Якщо ж ви маєте час для прогулянок в будні дні, то краще обирати робочий час.

Screenshot 787 908b8
Ботсад Гришка / фото УНІАН

Жінка рекомендує перевіряти сайти пам’яток та шукати акції, які вони пропонують. Наприклад в Лаврі є певні дні, коли вхід є безплатний для туристів. Також треба перевіряти сайт КМДА або тематичні Telegram канали, які періодично організовують безплатні екскурсії. В Ботанічний сад Гришка можна зайти безплатно, якщо ви прийдете туди рано вранці.

Треба пробувати шукати свої секрети та шляхи пізнати Київ. Мені здається, що місто ставиться до людини так, як людина ставиться до міста. Всі найкращі секрети трапляються вам, коли ви виходите поза рамки звичного для вас. Ще один секрет: давати локаціям другий шанс. Якщо ви прийшли кудись, а там все не так, як ви очікували. Прийдіть туди ще раз через якийсь час,

Софія Грабовецька // гід по Києву

Куди сходити в Києві з дітьми

В столиці налічується не мала кількість місць для відпочинку, але лише декілька з них можна порекомендувати для прогулянок з маленькими дітьми. Всі місця, які можуть порекомендувати гіди ідеально підійдуть для непоганого відпочинку.

Парк ВДНГ

Урбан-парк на ВДНГ / фото ВДНГ

Парк ВДНГ — місце, де знайдуть розваги дорослі та діти. Тут є скейт-парк, сад з яблуками, затишні альтанки, оранжерея тощо. На території комплексу також часто використовують для проведення міжнародних й національних фестивалів.

Галерея Гапчинської

Картина Гапчинської / фото ілюстративне

Місце для діток, яке їм точно сподобається, тут представлені роботи художниці у наївному стилі мистецтва, казкові персонажі пані Гапчинської викликають у малечі захват.

Київський зоопарк

Київський зоопарк / фото ілюстративне

Зоопарк у столиці вважається одним з найкращих в Україні. Тут діти можуть побачити ссавців з різних країн світу та доторкнутися ближче до природи країн Африки, Австралії, Азії тощо

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:20, 2 Квітня 2025
Приват24 / фото Приватбанк

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Детальніше про те, як додати картку до гаманця через Приват24 — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як додати картку до гаманця через Приват24

“Гаманець” — це меню застосунку Приват24, у який користувач або користувачка потрапляють після авторизації. В ньому можна ознайомитися з усіма доступними рахунками, а також з короткою інформацією про них, зокрема, баланс.

Додати картку до гаманця Приват24 дуже просто — для цього знадобиться на головному екрані вибрати “Відкрити або додати картку”. Далі треба обрати тип картки, після чого заповнити необхідні дані.

Варто зазначити, що Приват24 дозволяє додати не тільки власні картки, але й аналоги, наприклад, від інших банків або спеціальні рахунки від держави (“Національний кешбек”, “єДопомога”, “Дія Картка”).

Як приєднати карту до телефону з Android

Google Pay / фото ілюстративне, iStock

Картку також можна приєднати до спеціального додатка, який дозволятиме оплачувати товари чи послуги за допомогою гаджету. На багатьох телефонах цю функцію реалізовує Google Гаманець.

Для того, щоб додатки картку в Google Гаманець, потрібно:

  • відкрити додаток;
  • натиснути значок “Плюс”;
  • обрати “Платіжна картка” та розділ “Додати кредитну або дебетову картку”;
  • ввести дані вручну або за допомогою камери гаджета;
  • натиснути “Зберегти й продовжити”;
  • прочитати “Умови емітента картки” та прийняти їх.

Додати картку можна й через застосунок Приват24. Для цього потрібно:

  • відкрити мобільний застосунок банку та авторизуватися в ньому;
  • натиснути на картку, яку потрібно додати до Google Гаманець;
  • відкрити “Налаштування” та знайти пункт “Додати до Google Pay”;
  • дотримуватись вказівок на екрані.

Після операції картка з’явиться в застосунку Google Гаманець.

Як приєднати карту до iPhone

Приєднати власну картку до телефону можуть й власники iPhone / фото ілюстративне, iStock

Приєднати власну картку до телефону можна й користувачам та користувачкам техніки Apple. Для цього потрібно:

  • перейти в “Налаштування”;
  • знайти та відкрити “Apple Pay”;
  • натиснути “Додатки карту” та обрати “Дебетова або кредитна картка”;
  • виконати інструкції на екрані та пройти етап підтвердження за допомогою SMS-повідомлення або в застосунку банку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 1 Квітня 2025
Оформлення змін в дані про фізичну особу-підприємця / фото ілюстративне, iStock

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”.

Детальніше про те, як ФОП вносити КВЕДи у свою діяльність, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП

КВЕД — це важливий елемент підприємницької діяльності, який є спеціальним кодом за класифікатором видів економічної діяльності. Іншими словами, цей код характеризує ту діяльність, яку ФОП надаватиме надалі власним клієнтам.

Внести КВЕДи в дані про ФОП можна без участі державного реєстратора у два способи:

  • онлайн — через кабінет громадянина;
  • офлайн — через ЦНАП.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн, потрібно:

  • авторизуватися у кабінеті громадянина на порталі “Дія”;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги “Внесення змін про ФОП” та підписати її Дія.Підписом чи іншим електронним підписом фізичної особи.

Якщо громадянин чи громадянка, які подають заявку, є платником єдиного податку, то після внесення змін до виду діяльності (КВЕД) дані автоматично надійдуть до податкової.

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі “Послуги” — “Замовлені послуги”. Сповіщення про результат також надійде на пошту та в кабінет громадянина.

Як внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн, потрібно:

  • звернутися до ЦНАП або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання;
  • подати заяву по спеціальній формі.

Якщо у громадянина чи громадянки, які подають заяву, немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, то вони можуть надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою треба буде засвідчити підпис нотаріально.

Важливо, що для обробки заявки потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Внесення змін відбуваються на місці.зміна контактної інформації чи КВЕДів повністю безплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Автобус, хостел, Гдиня: як організувати дешевий відпочинок

Подорожі в різні країни світу допомагають людям отримати нові позитивні враження, досвід, розширити їх бачення світу. Проте, часто цей вид дозвілля сприймають як дороге задоволення. […]

Без літака: чим доїхати до Польщі?

Польща під час війни для українців стала, чи не другим домом, сюди евакуювалися багато жінок з дітьми. Але, крім того, Польща ще є красивою й […]

Вивчення англійської мови за кордоном для українців

За даними соціологів лише 51% українців мають певні знання англійської мови, але лише 23% мають здатність читати, писати та спілкуватися нею. В сучасному світі знання […]

IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

Жінка з валізою

Подорожі до Європи: куди поїхати, якщо за кордон збираєтеся вперше

Після запровадження безвізового режиму у 2017 році, подорожі до Європи стали простішими та дешевшими для українців. Початок повномасштабної війни також вніс великі зміни у сферу […]