Без літака: чим доїхати до Польщі?

Семаковська Тетяна 09:46, 16 Червня 2023

Польща під час війни для українців стала, чи не другим домом, сюди евакуювалися багато жінок з дітьми. Але, крім того, Польща ще є красивою й бюджетною країною для подорожі, або зручною точкою у транзиті до іншої країни. 

Журналістка редакції «Бахмут IN.UA» Тетяна на власному досвіді розповідає, як доїхати до Польщі швидко та бюджетно.

Чим доїхати до Польщі?

Перед будь-якою подорожжю ми зазвичай шукаємо для себе зручний маршрут. Сьогодні дістатися до Польщі можна різними варіантами: власною машиною, автобусом, або потягом. Поїхати в Польшу потягом – один із найпопулярніших варіантів.

«Для поїздки я обирала зручний для себе спосіб — автобус, він також був найбюджетнішим варіантом, квиток купувала зі Львова через спеціальний сервіс FlixBus. Спочатку розглядала варіант поїздки потягом до Варшави, але квитків на потрібний маршрут не було, а варіант пересадки з Пшемишлю до Варшави я не розглядала, бо це було б дорожче та зайняло більше часу у дорозі», — каже Тетяна.

Як дістатись до Польщі автобусом?

avtobus loukost Lviv a85a8

Такі автобуси швидко та комфортно допоможуть дістатися до Польщі. Фото: з відкритих джерел

Маршрут до Польщі автобусом один із найоптимальніших в плані бюджету та часу. Тетяна купувала квиток зі Львова до Варшави, він обійшовся у 1399 гривень. Автобусом в Польщу зручно добиратися ще й тому, що багато перевізників їздять з малих міст, в той час, як залізниця є не всюди.

Це хороший варіант доїхати до Польщі без пересадок, автобусні рейси до Польщі часто відправляються зі Львова та Києва, зокрема їде перевізник FlixBus. Загалом доїзд з України до Польщі у Тетяни зайняв близько 9 годин.

«Автобус був чистий та комфортний, в кожного пасажира була розетка для зарядки телефону, також в транспорті працював Wi-Fi, тож за потреби можна працювати. Водій допомагав пасажирам та підказував про те, як буде відбуватися процес перетину кордону, просив завчасно приготувати паспорти», — пояснює співрозмовниця.

Придбати квитки на автобус з України до Польщі можна на сервісі FlixBus.

Як дешево доїхати до Польщі?

botanichni sady kyyeva 87257

Столиця. Фото: з відкритих джерел

«Коли я шукала способи дістатися до Польщі, насамперед звертала на бюджетні та швидкі варіанти, зазвичай перевізник пропонує декілька варіантів, багато рейсів прямувало з Києва, тож мешканцям столиці не важко обрати потрібний варіант», — каже Тетяна.

Зі столиці до Польщі їдуть ряд маршрутів FlixBus:

 • 3224: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – Варшава
 • 3220: Київ – Коростень – Сарни – Ковель – Люблін – Варшава – Новий-Двір-Мазовецький (аеропорт Варшава-Модлін)
 • N3225: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – аеропорт Варшава-Шопен – Варшава (автостанція Заходня) – Новий-Двір-Мазовецький (аеропорт Варшава-Модлін)
 • N3223: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – Варшава – Лодзь – Познань
 • N3226: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – Варшава – Торунь – Бидгощ –Гданськ – Гдиня

Загалом, з Києва до Варшави сьогодні відправляються 7 прямих рейсів щоденно, і ще 2 – зі Львова, та по одному з Одеси та Чернівців. Всі вони – доступні для бронювання на сайті.

Поїхати в Польщу потягом

1481303235 vagon intercity b65b2

Доїхати до Польщі можна потягом. Фото: з відкритих джерел

Дістатися до Польщі можна й потягом, але скоріше за все доведеться їхати з пересадками, пояснює Тетяна. Є потяг Київ – Варшава номер 67, за розкладом він відправляється зі станції Київ-Пас. о 18.14 і прибуває на станцію Варшава Всходня о 10.06 за місцевим часом. Дорога займає близько 15 годин.

Тетяна каже, що також розглядала варіант доїзду до Варшави поїздом, але їй не вдалося купити квиток. За словами співрозмовниці, вона шукала квитки за два місяці до поїздки, але місця були відсутні. Укрзалізниця пояснює, що квитки на потяг Київ-Варшава можна купити тільки через застосунок, однак, каже Тетяна, місць не було.

«Є інший потяг, який курсує зі Львова до Перемишля, але далі потрібно шукати потяг до Варшави, я зрозуміла, що це займе довше часу, ніж поїздка автобусом», — додає журналістка

Поїхати в Польщу на потязі можна, але спіймати квиток буде значно важче. Спробуйте розглянути варіант доїзду до Хелму, один із рейсів також відправляється з Києва. З Хелму можна доїхати до Варшави або потягом через пересадку, або автобусом.

Пересадка в Польщі на літак

e153ce0244a7d300fe4db0f0ff430a3c b8bce

Аеропорт Шопена у Варшаві. Фото: з відкритих джерел

Зазвичай популярні авіарейси з Польщі відправляються з двох аеропортів:

 • перший — Варшавський аеропорт ім. Фридерика Шопена
 • другий — Аеропорт Варшава-Модлін.

До обох аеропортів можна доїхати громадським транспортом.

«Зверніть увагу, якщо ви приїжджаєте на автовокзал увечері, або й вдень — там часто з’являються так звані таксисти, які пропонують довезти до аеропорту за 5 євро з особи. Однак, якщо скористаєтеся громадським транспортом не витратите більше, ніж 5 злотих на дорогу. Злоті потрібно мати при собі, так зручніше, бажано мати дрібні валюти для автобуса до аеропорту», — каже Тетяна.

Журналістка радить перед поїздкою в Польщу проконсультуватися з мобільним оператором щодо роумінгу, щоб підключити бюджетний тариф, щоб знайти зупинку громадського транспорту можна користуватися сервісом — Гугл-карти. Також каже Тетяна, не забудьте в Україні обміняти гривні на злоті, якщо ви їдете через Польщу, просто як через транзитний пункт — вистачить 50 злотих. Ці кошти підуть на питну воду, їжу та громадський транспорт.

Вам буде цікаво

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 19 Червня 2024
МСЕК / фото ілюстративне

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так і військовим.

Детальніше про те, як проходить процедура встановлення інвалідності в МСЕК, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке МСЕК

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу. Саме його представники мають право на встановлення:

 • групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);
 • відсотку втрати працездатності;
 • потреби в протезуванні, ортезуванні та інших допоміжних засобах реабілітації;
 • індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
 • медичних показань на право одержання автомобіля з ручним керуванням або пристосованого автомобіля.

Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг, зокрема, у протезуванні. 

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Для проходження МСЕК потрібно подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України (якщо паспорт у формі ID-картки, то також треба надати витяг з реєстру територіальної громади);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
 • для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка ТЦК про перебування на військовому обліку;
 • людям, яких позбавляли особистої свободи внаслідок війни або інтернували в нейтральних державах, потрібно надати довідку про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Потім лікарські консультативні комісії подають до МСЕК такі документи:

 • направлення на МСЕК (форма №088/о);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о) та амбулаторну картку хворого;
 • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
 • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
 • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;
 • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Коли проходить МСЕК

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення до МСЕК.

За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:20, 19 Червня 2024
субсидія нарахування
Субсидія / фото ілюстративне

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до 1 липня 2024 року звернутися за їх продовженням.

Про це розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад на брифінгу, що відбувся 19 червня.

Субсидії та пільги 2024

Головне управління ПФУ у Донецькій області завершує фінансування соціальних виплат за червень. На ці потреби виділили 4 548,6 мільйонів гривень для 667,5 тисяч отримувачів. 

Деяким українцям необхідно виконати додаткові дії, аби не втратити право на субсидії та пільги.

Для цього варто звернутися до 1 липня 2024 року за продовженням житлової субсидії, якщо ви одночасно відповідаєте всім наступним критеріям:

 • є отримувачем/чкою житлово-комунальної субсидії або пільги;
 • був/ла отримувачем субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року;
 • проживав/ла (чи проживає) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
 • з початку повномасштабної агресії не звертався/лася до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

Способи звернення

Подати заяву та необхідні документи до органу Пенсійного фонду України можна:

 • онлайн (через вебпортал, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або портал Дія);
 • поштою (на адресу Головного управління: 49008, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вулиця Надії Алексєєнко, 106);
 • особисто (через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб територіальних громад, ЦНАПи).

Потрібні документи

Для перепризначення субсидії необхідно подати:

 • заяву;
 • декларацію;
 • договір оренди житла, у окремих випадках;
 • копію договору про реструктуризацію заборгованості;
 • документи, що підтверджують місце проживання тощо.

Адреси сервісних центрів ПФУ на території Донецької області:

 • місто Краматорськ, вулиця Південна, 21;
 • місто Словянськ, вулиця Соборна, 3; вулиця Університетська, 58 (відділення Приватбанку);
 • місто Лиман, вулиця Лесі Українки, 20а;
 • місто Дружківка, вулиця Ярослава Мудрого, 40;
 • місто Костянтинівка, вулиця Ціолковського, 25; вулиця Ціолковського, 27 (відділення Приватбанку);
 • місто Покровськ, вулиця Центральна, 154; вулиця Пирогова, 2 (відділення Приватбанку);
 • місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6;
 • місто Новогродівка, вулиця Центральна, 19 (Будинок дитячої творчості);
 • місто Добропілля, проспект Шевченка, 15 (УСЗН); м-н Молодіжний, 3 (відділення Приватбанку);
 • смт Олександрівка, вулиця Самарська, 5;
 • місто Мирноград, вулиця Центральна, 13.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так […]

16:10, 19.06.2024 Скопіч Дмитро
субсидія нарахування

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до […]

“Карітас”: адреси благодійної організації у Львові та області

Благодійні фонди нині стали важливою частиною життя багатьох українців. Хтось отримує від них допомогу, а інші надають її тим, хто потребує. Особливо велику актуальність отримала […]

13:00, 19.06.2024 Скопіч Дмитро

“Пора худнути”: як суспільство засуджує жінок через вагу та чому цей тренд підтримують самі жінки

Жінки неодноразово, протягом різних етапів свого життя, стикаються з осудом щодо своєї зовнішності, нерідко чують зауваження через вагу. “Ти надто худа, потрібно піднабрати”, “Ти надто […]

Можливості для ВПО виплати

Для бахмутян у Хмельницькому анонсували допомогу від міськради: деталі

Бахмутська міська військова адміністрація та Маріупольська міська рада готують підписання меморандуму про співпрацю. Йдеться про видачу гуманітарної допомоги від МВА для мешканців Бахмутської громади, які […]