Вивчення англійської мови за кордоном для українців

Семаковська Тетяна 09:32, 30 Червня 2023

За даними соціологів лише 51% українців мають певні знання англійської мови, але лише 23% мають здатність читати, писати та спілкуватися нею. В сучасному світі знання мов це обов’язкова умова для успіху у кар’єрі. Зокрема це стосується людей, які виїхали за кордон рятуючись від війни. Час та бажання є основними умовами вивчення мови за кордоном. Олена Кузіна, вчителька англійської мови з Донеччини, розповіла нашій редакції про те, як вивчити мову за кордоном для дорослих та дітей.

Про вивчення англійської мови за кордоном — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA».

Завдяки знанню англійської мови ви зможете комфортно себе почуватися в багатьох країнах світу. Крім того, все частіше це стає обов’язковим для отримання роботи. Важливо постійно працювати над своїми мовними навичками. В різних країнах для вас відкрито багато можливостей для навчання. Це можуть бути, мовні школи за кордоном, освітні гуртки, розмовні клуби або індивідуальні заняття.

Олена. Джерело: надане героїнею

«Англійська є мовою міжнародного спілкування. Через це у нас є декілька пунктів, які, на мою думку, є найважливішими для того, щоб знайти мотивацію її вивчення. Для студентів це є найбільш актуальним, адже англійська є доступом до навчання у ВНЗ за кордоном. Також це дає можливість брати участь у міжнародних проєктах як для дітей, так і для дорослих. Крім того, існує безліч навчальних матеріалів англійською мовою (підручники, презентації, книги тощо), які, на жаль, не всі є в перекладі українською. Знання англійської завжди буде умовою, яка поєднує людей з усіх країн» – розповідає Олена

Англійська мова для дітей за кордоном

Вивчення мов краще починати з дитинства, адже саме тоді легше засвоювати нову інформацію. До того ж англійська для дітей за кордоном це важливий етап адаптації та розвитку. Для українців наразі існує велика кількість освітніх програм та безкоштовних мовних курсів в Європі. 

Вивчати англійську краще з дитинства. Джерело: Greencountry

«Я вважаю, що зараз для українців є дуже багато привілеїв. Я можу сказати зі свого досвіду перебування в Німеччині, є організація Job Centre, яка приймає людей, надає нам і фінансову, соціальну і будь-яку іншу допомогу. Вони дають можливість вивчення дітям мови, переважно німецької. Але, за потреби, якщо у людини дійсно низький рівень володіння англійською, то вони пропонують курси для додаткових занять. Також, можна знайти мовні курси від Червоного Хреста або інших організацій, які працюють у різних країнах», – розповідає Олена. 

Олена також розповідає, що важливо зацікавити дитину під час будь-якого навчання. Адже вивчення іноземних мов є процесом, який потребує часу та бажання. 

Дітям важливо надавати інформацію через гру. Джерело: Englishdom

«Акцент має бути на самій дитині й на процесі навчання, а не на кінцевому результаті. Важливим є сам процес, який дитині має бути цікавим. Треба обирати той матеріал, який буде націлений саме на дитину. Важливо давати право вибору. Це стосується як самих мовних уроків, так і пошуку тієї організації або людини, яка буде з дитиною займатися. Для одної дитини можуть краще підходити індивідуальні заняття, для іншої – групові, коли вона може поділитися історіями не тільки з вчителем, але й з однолітками та друзями. Найкраще дитина навчається в умовах виклику. Тобто це зона, яка знаходиться на виході з зони комфорту та на межі з зоною хаосу. Це не має бути постійним викликом або емоційним навантаженням на дитину, але й не має бути постійної зони комфорту. Дитині цікаво лише тоді, коли вона дізнається щось нове. Це можу бути рольові ігри, застосування сучасних технологій тощо. В будь-якому випадку, це має бути гра, адже саме так діти навчаються» – поділилася Олена

Англійська мова для студентів за кордоном

Студентам іноземна мова часто потрібна для отримання освіти. Вивчення англійської мови за кордоном для них теж часто відбувається на безоплатній основі. Вищенаведені організації проводять навчання не тільки для дітей, але й для студентів та дорослих. 

«Не останнє місце може займати пошук університетів або професійних училищ, в яких студенти отримують практичні та теоретичні знання. Такі заклади також пропонують студентські курси для вивчення англійської мови» – радить Олена

Вам буде цікаво

Знання англійської мови допоможе студентам здобути освіту за кордоном. Джерело: відкриті джерела

Олена зауважує, що участь тільки у мовних курсах не забезпечить вам знання англійської. Для успішного результату необхідно мати постійну практику. 

«Англійська мова вчиться завжди через спілкування. Це можуть бути розмовні клуби або можна знайти собі людину, з якою ти будеш просто спілкуватися англійською. Все відбувається тільки через практику.» – розповідає Олена

Англійська мова для  дорослих за кордоном

Якщо ви у дорослому житті вирішили вивчити англійську, то для вас теж існують курси вивчення мов для українців за кордоном. 

Вивчати англійську ніколи не пізно. Джерело: НУШ

«Для дорослих є школи для вивчення мови. Зазвичай це групові заняття на 20-25 людей з викладачами, які є носіями мови або мають високий рівень знань. Також можливими є індивідуальні заняття. Тут теж важливо розуміти, як кому краще: сам на сам із вчителем або у групі», – розповідає Олена

Інколи людям може здаватися, що вивчення англійської мови у дорослому віці є складним та даремним процесом. Але це не так, пізнавати й вивчати щось нове корисно у будь-який період життя. 

«Наскільки це буде ефективним залежить від самої людини. На особистому прикладі вивчення німецької мови, з якою я не стикалася жодного разу, я можу сказати, що за 9 місяців курсу я вже маю рівень В1. З таким рівнем вже можна жити у країні та закривати базові потреби. Вивчення мови залежить від самоорганізації та мотивації. Треба ставити для себе кінцеву мету та, що не менш важливо, отримувати задоволення від її досягання. Тобто кожен крок має бути продуктивним, ефективним та має надихати тебе на наступний крок. Дуже важливо бути послідовним у вивченні англійської мови. Я завжди раджу своїм учням, що це треба підходити до вивчення за системою, що зараз я займаюся тільки читанням, через місяць аудіюванням тощо. Це все має бути взаємопов’язаним. Мають бути протягом дня залучені якщо не всі, то два-три види мовленнєвої діяльності», – радить Олена.

Поради щодо вивчення англійської мови

Олена радить ніколи не опускати руки. Для багатьох доросли є проблемою, що з першого разу не вдалося, з другого теж, тоді втретє ми не підемо щось робити. Таким чином це не діє. Скільки буде спроб, помилок, намагань та зусиль в це вкладено залежить від кожної окремої людини. Хтось зможе з першого разу отримати високий рівень знань, а для когось це займає в чотири рази більше часу. Тому найголовніше поставити мету, не опускати руки й впевнено до неї йти.

Під час вивчення мов головне не здаватися. Джерело: відкриті джерела

Крім того, Олена вважає, що важливо знайти викладача, з яким буде комфортно. Якщо для дітей це зона виклику, то багатьом дорослим подібний виклик може бути зайвим стресом, якого у нас всіх і так більш ніж достатньо. Якщо з викладачем комфортно, якщо ви з ним на одній хвилі це є важливим для успішного навчання. 

«Найголовніше це не боятися говорити. Кожен проходить ці етапи мовного бар’єра. Перший: ми нічого не розуміємо та нічого не кажемо. Наступний етап, я його називаю етап собаки, коли ми все розуміємо, але нічого не можемо сказати. На цьому етапі треба себе пересилити й починати говорити. Не важливо, скільки буде помилок, не важливо, який у вас словниковий запас. Найголовнішим є пробувати. Ніхто не буде вас докоряти за ці помилки та ніхто не буде сміятися. Ви не отримаєте високий рівень знання англійської, якщо не будете розмовляти. Можна починати з елементарного: замовити щось у кафе чи заговорити до сусіда тощо. Крім того, зараз є безліч додатків, де ти можеш знайти співрозмовника для мовної практики, наприклад Tandem», – розповіла Олена.

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]