Вивчення англійської мови за кордоном для українців

Семаковська Тетяна 09:32, 30 Червня 2023

За даними соціологів лише 51% українців мають певні знання англійської мови, але лише 23% мають здатність читати, писати та спілкуватися нею. В сучасному світі знання мов це обов’язкова умова для успіху у кар’єрі. Зокрема це стосується людей, які виїхали за кордон рятуючись від війни. Час та бажання є основними умовами вивчення мови за кордоном. Олена Кузіна, вчителька англійської мови з Донеччини, розповіла нашій редакції про те, як вивчити мову за кордоном для дорослих та дітей.

Про вивчення англійської мови за кордоном — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA».

Завдяки знанню англійської мови ви зможете комфортно себе почуватися в багатьох країнах світу. Крім того, все частіше це стає обов’язковим для отримання роботи. Важливо постійно працювати над своїми мовними навичками. В різних країнах для вас відкрито багато можливостей для навчання. Це можуть бути, мовні школи за кордоном, освітні гуртки, розмовні клуби або індивідуальні заняття.

Олена. Джерело: надане героїнею

«Англійська є мовою міжнародного спілкування. Через це у нас є декілька пунктів, які, на мою думку, є найважливішими для того, щоб знайти мотивацію її вивчення. Для студентів це є найбільш актуальним, адже англійська є доступом до навчання у ВНЗ за кордоном. Також це дає можливість брати участь у міжнародних проєктах як для дітей, так і для дорослих. Крім того, існує безліч навчальних матеріалів англійською мовою (підручники, презентації, книги тощо), які, на жаль, не всі є в перекладі українською. Знання англійської завжди буде умовою, яка поєднує людей з усіх країн» – розповідає Олена

Англійська мова для дітей за кордоном

Вивчення мов краще починати з дитинства, адже саме тоді легше засвоювати нову інформацію. До того ж англійська для дітей за кордоном це важливий етап адаптації та розвитку. Для українців наразі існує велика кількість освітніх програм та безкоштовних мовних курсів в Європі. 

Вивчати англійську краще з дитинства. Джерело: Greencountry

«Я вважаю, що зараз для українців є дуже багато привілеїв. Я можу сказати зі свого досвіду перебування в Німеччині, є організація Job Centre, яка приймає людей, надає нам і фінансову, соціальну і будь-яку іншу допомогу. Вони дають можливість вивчення дітям мови, переважно німецької. Але, за потреби, якщо у людини дійсно низький рівень володіння англійською, то вони пропонують курси для додаткових занять. Також, можна знайти мовні курси від Червоного Хреста або інших організацій, які працюють у різних країнах», – розповідає Олена. 

Олена також розповідає, що важливо зацікавити дитину під час будь-якого навчання. Адже вивчення іноземних мов є процесом, який потребує часу та бажання. 

Дітям важливо надавати інформацію через гру. Джерело: Englishdom

«Акцент має бути на самій дитині й на процесі навчання, а не на кінцевому результаті. Важливим є сам процес, який дитині має бути цікавим. Треба обирати той матеріал, який буде націлений саме на дитину. Важливо давати право вибору. Це стосується як самих мовних уроків, так і пошуку тієї організації або людини, яка буде з дитиною займатися. Для одної дитини можуть краще підходити індивідуальні заняття, для іншої – групові, коли вона може поділитися історіями не тільки з вчителем, але й з однолітками та друзями. Найкраще дитина навчається в умовах виклику. Тобто це зона, яка знаходиться на виході з зони комфорту та на межі з зоною хаосу. Це не має бути постійним викликом або емоційним навантаженням на дитину, але й не має бути постійної зони комфорту. Дитині цікаво лише тоді, коли вона дізнається щось нове. Це можу бути рольові ігри, застосування сучасних технологій тощо. В будь-якому випадку, це має бути гра, адже саме так діти навчаються» – поділилася Олена

Англійська мова для студентів за кордоном

Студентам іноземна мова часто потрібна для отримання освіти. Вивчення англійської мови за кордоном для них теж часто відбувається на безоплатній основі. Вищенаведені організації проводять навчання не тільки для дітей, але й для студентів та дорослих. 

«Не останнє місце може займати пошук університетів або професійних училищ, в яких студенти отримують практичні та теоретичні знання. Такі заклади також пропонують студентські курси для вивчення англійської мови» – радить Олена

Вам буде цікаво

Знання англійської мови допоможе студентам здобути освіту за кордоном. Джерело: відкриті джерела

Олена зауважує, що участь тільки у мовних курсах не забезпечить вам знання англійської. Для успішного результату необхідно мати постійну практику. 

«Англійська мова вчиться завжди через спілкування. Це можуть бути розмовні клуби або можна знайти собі людину, з якою ти будеш просто спілкуватися англійською. Все відбувається тільки через практику.» – розповідає Олена

Англійська мова для  дорослих за кордоном

Якщо ви у дорослому житті вирішили вивчити англійську, то для вас теж існують курси вивчення мов для українців за кордоном. 

Вивчати англійську ніколи не пізно. Джерело: НУШ

«Для дорослих є школи для вивчення мови. Зазвичай це групові заняття на 20-25 людей з викладачами, які є носіями мови або мають високий рівень знань. Також можливими є індивідуальні заняття. Тут теж важливо розуміти, як кому краще: сам на сам із вчителем або у групі», – розповідає Олена

Інколи людям може здаватися, що вивчення англійської мови у дорослому віці є складним та даремним процесом. Але це не так, пізнавати й вивчати щось нове корисно у будь-який період життя. 

«Наскільки це буде ефективним залежить від самої людини. На особистому прикладі вивчення німецької мови, з якою я не стикалася жодного разу, я можу сказати, що за 9 місяців курсу я вже маю рівень В1. З таким рівнем вже можна жити у країні та закривати базові потреби. Вивчення мови залежить від самоорганізації та мотивації. Треба ставити для себе кінцеву мету та, що не менш важливо, отримувати задоволення від її досягання. Тобто кожен крок має бути продуктивним, ефективним та має надихати тебе на наступний крок. Дуже важливо бути послідовним у вивченні англійської мови. Я завжди раджу своїм учням, що це треба підходити до вивчення за системою, що зараз я займаюся тільки читанням, через місяць аудіюванням тощо. Це все має бути взаємопов’язаним. Мають бути протягом дня залучені якщо не всі, то два-три види мовленнєвої діяльності», – радить Олена.

Поради щодо вивчення англійської мови

Олена радить ніколи не опускати руки. Для багатьох доросли є проблемою, що з першого разу не вдалося, з другого теж, тоді втретє ми не підемо щось робити. Таким чином це не діє. Скільки буде спроб, помилок, намагань та зусиль в це вкладено залежить від кожної окремої людини. Хтось зможе з першого разу отримати високий рівень знань, а для когось це займає в чотири рази більше часу. Тому найголовніше поставити мету, не опускати руки й впевнено до неї йти.

Під час вивчення мов головне не здаватися. Джерело: відкриті джерела

Крім того, Олена вважає, що важливо знайти викладача, з яким буде комфортно. Якщо для дітей це зона виклику, то багатьом дорослим подібний виклик може бути зайвим стресом, якого у нас всіх і так більш ніж достатньо. Якщо з викладачем комфортно, якщо ви з ним на одній хвилі це є важливим для успішного навчання. 

«Найголовніше це не боятися говорити. Кожен проходить ці етапи мовного бар’єра. Перший: ми нічого не розуміємо та нічого не кажемо. Наступний етап, я його називаю етап собаки, коли ми все розуміємо, але нічого не можемо сказати. На цьому етапі треба себе пересилити й починати говорити. Не важливо, скільки буде помилок, не важливо, який у вас словниковий запас. Найголовнішим є пробувати. Ніхто не буде вас докоряти за ці помилки та ніхто не буде сміятися. Ви не отримаєте високий рівень знання англійської, якщо не будете розмовляти. Можна починати з елементарного: замовити щось у кафе чи заговорити до сусіда тощо. Крім того, зараз є безліч додатків, де ти можеш знайти співрозмовника для мовної практики, наприклад Tandem», – розповіла Олена.

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Семаковська Тетяна 13:00, 15 Червня 2024
Комари та діти / ілюстрація Бахмут IN.UA

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну алергію.

Як захистити свою дитину від небезпеки влітку й чому, навіть одяг дитини має значення — редакції Бахмут IN.UA розповіли фахівці Бахмутської лікарні в Броварах.Чим комарі небезпечні для дітей.

Як захистити дитину від комарів

Найкращий захист від укусів комарів для дітей — це попередження укусу, бо лікувати його, кажуть фахівці значно важче. Відтак, для захисту дітей вдома треба зачиняти двері та вікна або користуватися протимоскітними засобами.

Дітей треба одягати в одяг світлих тонів для відпочинку на природі, бажано, щоб всі ділянки тіла були закриті одягом. Можна використовувати репеленти які знижують ймовірний ризик укусів. Яскравий одяг та парфуми не рекомендовано використовувати, тому, що вони навпаки приваблюють комарів.

Додамо, що ввечері не слід лишати ввімкненим світло та залишати навстіж відкриті вікна, бо це приверну увагу комах, виняток, якщо у вас вдома є протимоскітна сітка.

Маленькі та безневинні, на перший погляд, комахи несуть в собі загрозу для малюка. Внаслідок укусу у дитини може з’явитися набряк, біль в животі та навіть озноб.

Якщо у дитини такі є прояви як:

 • набряк на шкірі до 10 сантиметрів, який довго зберігається, свербить, іноді місце укусу може боліти;
 • на місці укусу може бути висип по типу кропив’янки;
 • при множинних укусах рідко, але буває біль в животі
 • бронхоспазм чи озноб.

Ці фактори є небезпечними, тому потрібно звернутись до лікаря

Яка реакція дитини на укус комара є нормальною

insect 3415406 1280 6c2ee
Комарі часто ховаються у траві або на деревах / фото з відкритих джерел

Якщо так сталося, що дитину таку вкусив комар є фактори, які визначають чи нормальною є реакція шкіри малюка на укус, до них належить:

 • почервоніння;
 • набряк;
 • свербіж;
 • міхур в місці укусу
 • також у деяких дітей, особливо при повторних укусах може виникнути значна за розмірами припухлість.

Всі ці симптоми є нормальними, тож хвилюватися не варто.

Чим обробити укуси комарів та як надати дитині першу медичну допомогу при укусі комара

kid 1241817 1280 5fdd4

Дівчинка з іграшкою / фото з відкритих джерел

 • потрібно оглянути місце укусу;
 • потім промити місце укусу антисептиком;
 • нанести мазь, рекомендовану після укусів;
 • дати дитині протиалергічний препарат, дозування відповідно до віку

Дотримуючись простих правил безпеки ви зможете вберегти свою дитину від укусу комара, проте навіть, якщо малюка вжалила комаха — не слід бити на сполох. Потрібно надати медичну допомогу та спостерігати за станом дитини.

Зверніть увагу, що захист від комарів для дітей влітку потребує особливої уваги. Бажано проконсультуватися з сімейним лікарем, щоб дізнатися, які саме засоби захисту від комарів для дітей, підходять вашому малюку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Семаковська Тетяна 12:00, 15 Червня 2024

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття повинно надавати підтримку і стабільність вашим ногам і стопам. Недостатня або неправильна підтримка може призвести до надмірного навантаження на окремі частини стопи, що може викликати болі, розтяжки м’язів та інші проблеми.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з членкинею Асоціації Подологів з медичною освітою Іриною Николь та спитала її, як правильно вибрати взуття та чому це важливо. 

Як обрати взуття

Некомфортне взуття може спричинити болі в стопах, нігтях, суглобах і спині. Це може вплинути на поставу, на вашу здатність ходити, стояти й виконувати повсякденні дії. Правильне взуття допомагає запобігти пошкодженням. Неважливо, носите ви туфлі, босоніжки чи кросівки, треба обирати правильну пару взуття, щоб ваші ноги залишалися здоровими. 

Неправильно підібране взуття впливає безпосередньо на всі проблеми, з якими звертаються клієнти до подолога: травми, деформації нігтів, мозолі, натоптиші. Також це спричиняє ортопедичні проблеми, такі як вальгусна деформація першого пальця (так звана кісточка). Адже ця проблема може бути набутою, через надмірно вузьке взуття,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Ірина Николь, лікарка-подолог з Трускавця / фото з архіву героїні

Як правильно визначити розмір ноги

Щоб обрати взуття, що не натирає, потрібно навчитися правильно визначати розмір своєї стопи. Ірина розповідає, що для цього краще використовувати метод, яким користувалися ще наші батьки.

Для визначення правильного розміру стопи, робимо все, як наші мами робили в дитинстві, коли підбирали нам взуття. Стаємо ногою на аркуш паперу та олівцем обводимо контур стопи в зоні пʼятки та великого пальця. Краще, щоб з цим хтось допоміг, а олівець був розташований перпендикулярно до площини аркуша,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

2 3 c7d30
Важливо правильно визначити розмір своєї стопи / фото Olvi.ua

Відстань від п’ятки до великого пальця і буде розмір стопи в сантиметрах. Лікарка також попереджає, що розмірна сітка у кожного виробника різна, тому взуття треба підбирати саме в сантиметрах. 

Також варто зауважити, що кожен виробник виготовляє різну повноту виробу. Тому не у всіх виробників ваш розмір буде правильним та зручним взяттям саме для вас. Тому варто слідкувати й за цим моментом. Адже це допоможе вам обрати зручне взуття, що не травмує стопу.

Якщо взуття з устілкою, що витягується, рекомендую при виборі витягнути устілку і поставити на неї стопу. Якщо ваш великий палець або мізинець виходить за межі устілки, це взуття вам не підходить,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

З якого матеріалу краще вибрати взуття

Ірина Николь каже, що насправді немає ідеального матеріалу для взуття. Літній, зимній або демісезонний варіант взуття, варто обирати з урахуванням вашого розміру та вибрати правильне взуття для постави. А буде воно зі шкіри, замші, чи іншого матеріалу, це не принципово.

У якісному взутті важлива підошва, вона має бути гнучка. Також зверніть увагу на  її цілісність та однорідність. Часто виробник економить і підошва «пуста», лише заповнена перегородками. В такому випадку стопа буде провалюватись, взуття швидко сходжуватись і деформуватись, а також велика ймовірність утворення мозолів. Важлива фіксація п’ятки, якщо це закрите взуття, і висота носка,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Вибір правильного взуття є запорукою здоров’я ваших ніг / фото з відкритих джерел

Лікарка закликає не обирати взуття за принципом, що воно розходиться та стане комфортним. Воно має бути комфортним з першого дня носіння.

Яка висота підборів оптимальна

Melly SL72636036 L1026 2 eb34b
Взуття на підборах має бути до 5 сантиметрів / фото з відкритих джерел

Багато жінок носять взуття на підборах. Це може впливати на здоров’я стопи, тому варто розуміти, яка правильна висота підборів на думку лікарів та як правильно вибрати висоту підборів у своєму взутті. 

Оптимальна висота каблука 3-5 см. Все залежить від висоти підйому та від розподілення ваги на стопи. Буває таке, що жінки які роками ходять на підборах та їм справді зручно, тому що 70% навантаження приймає передній відділ стопи. Якщо їх перевзути на низький хід, у них буде постійне враження, що вони надають в перед. Навіть якщо сходити з каблуків, це потрібно робити поступово, змінюючи їх висоту,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Що таке ортопедичне та анатомічне взуття

Screenshot 59 59ba6
Приклад анатомічних кросівок / фото з відкритих джерел

Ірина Николь пояснює, що є два поняття: ортопедичне та анатомічне взуття. Їх часто плутають.

Ортопедичне взуття виготовляється для корекції стопи з врахуванням її індивідуальних деформацій. Устілка каркасна, помірно жорстка. Щільний та жорсткий задник для фіксації п’ятки. Широкий носок і міцна фіксація стопи, щоб нога не “гуляла”,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Тобто, вибирати ортопедичне взуття потрібно за індивідуальними показниками та за рекомендацією лікаря.  Анатомічне взуття — це правильне зручне взуття, яке перешкоджає розвитку деформацій. Лікарка каже, що саме це взуття рекомендовано як правильне, профілактичне взуття для здорових ніг, а також для комфорту тим людям, у кого вже існують деформації стоп. 

Отже, вибір взуття з урахуванням ваших особистих потреб може сприяти профілактиці або лікуванню багатьох хвороб стоп. Важливо обирати взуття, яке забезпечує належну підтримку, комфорт і враховує анатомію ваших ніг. Правильне взуття може значно покращити якість вашого життя та зберегти ваше загальне здоров’я. Більше корисних порад читайте у блозі фахівчині.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 35 2 f8f8c

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну […]

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття […]

єОздоровлення: як отримати кошти на путівку до дитячого табору відпочинку

Родини, які мають дітей з вразливих категорій, можуть отримати кошти на путівку до дитячого табору. Ця акція проходитиме в межах програми єОздоровлення. Про це повідомили […]

10:00, 15.06.2024 Скопіч Дмитро

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу […]

16:00, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

Чи будуть відключення світла на Донеччині 14 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]