Скільки бахмутян обрали Україну, а скільки евакуювалися в росію?

Семаковська Тетяна 12:41, 2 Червня 2023

БАХМУТ 30 3 f6fd1

З початком активного просування росіян на Бахмутському напрямку на пропагандистських каналах почали ледь не щодня з’являтися списки тих, кого вивезли до територій підконтрольних рф. Щоразу ці списки збільшуються, однак чи справді всі ці люди існують, чи можливо це російська пропаганда показує, як багато прихильників у неї є на папері – не відомо. Та навіть з цих списків видно, що більшість мешканців не залишились чекати окупантів.

Редакція  «Бахмут. IN.UA» дізналася у пресслужбі міськради скільки бахмутян мешкало в громаді та скільки вивезли з міста 

Бахмутяни евакуюванні до України

Станом на 25 травня 2023  року Центри підтримки бахмутян опікуються та підтримують 21 227 бахмутян — це 8 485 родин, в яких проживає 4 596 дітей.

В міськраді нам також повідомили, що станом на 1 січня 2022 року в Бахмуті та громаді проживало близько 79,0 тис. осіб, у т.ч. сільського населення – 7,5 тис. осіб. Додамо, що голова Донецької ОВА 23 березня повідомив, що в Бахмуті станом на 24 лютого 2022 року нараховували близько 84 тисяч мешканців.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росії з території Бахмутської громади у рамках обов’язкової евакуації з Донецької області за сприяння влади було евакуйовано 33 126 осіб, повідомляють у пресслужбі. 

Додамо, що від початку повномасштабного вторгнення бахмутяни евакуювалися й самостійно, або за допомогою волонтерів. Список вивезених людей тут відслідкувати важко. Однак, станом на 18 травня 2023 року було відомо, що в місті залишається трохи більше 500 людей.

23 березня Павло Кириленко, повідомив, що в місті залишилося менше трьох з половиною тисяч цивільних. Це люди, які відмовлялися від добровільної евакуації, причини в кожного з них були різні.

Деякі бахмутяни, як от Дмитро Денисенко до останнього піклувалися про дітей та пенсіонерів в місті, лікарка Олена Воронова щодня йшла через підірваний міст, щоб надати медичну допомогу людям та військовим, а художник Микола Єрьомка ризикуючи життям роздавав людям хліб. Згодом, ці бахмутяни евакуювалися й зараз живуть в різних областях України. Додамо, що можливість евакуюватися з Бахмута до безпечних територій України була навіть донедавна силами поліції та військових.

Втім, була й частина населення, яка за власними переконаннями, все ж втрапила в списки окупантів, виявивши бажання поїхати до рф. Потім ці люди ставали героями російської пропаганди.

“Ті люди, я зі всією відповідальністю можу сказати, які не хочуть виїжджати з міста від слова зовсім. Люди не просто відмовляються виїжджати, ми ж маємо домашні адреси, проводиться квартирний обхід працівниками Нацполіції та ДСНС, але люди навіть переховуються і не мають бажання виїжджати”, — наголосив Кириленко.

За приблизними даними лише 8% бахмутян обрали евакуюватися на сторону росії

Спочатку списки людей, які евакуювалися до росії почали викладати на пропагандистських каналах в Телеграмі, забороненій в Україні мережі – Контакти. Згодом їх почала розміщувати адміністрація окупованого Первомайську.

Screenshot 751 8d7e4

Російське пропагандистське ЗМІ опублікувало новину 16 лютого. Фото: скріншот

Згідно із даними пропагандистів на територію підконтрольну російській федерації вивезли понад 7 тисяч осіб з Бахмута, якщо вірити цим даним й брати у відсотковому відношенні, то орієнтовно лише 8% бахмутян обрали росію. Такий відсоток отримуємо, якщо беремо цифру в 79 тисяч жителів, й близько 7 тисяч евакуйованих на ту сторону. 

Перша людина в списку евакуйованих опинилася ще в 2022 році, потім тенденція вивезених починає рости. Відтак, списки періодично оновлюються, найбільше вивезених було у 2023 весною, коли власне Бахмут окупували росіяни.

Screenshot 752 f195a

Списки евакуйованих на ту сторону. Фото: скріншот

Чи були серед евакуйованих вивезені до рф примусово?

photo 2023 06 01 16 29 38 b0ee7

Останнє оновлення було 22 травня, саме тоді зафіксували останню людину, яку привезли до території підконтрольної рф. Фото: скріншот

Ми не можемо стверджувати, що всі ці люди, які є в списках окупантів, добровільно обрали сторону росії й евакуювалися туди за власним бажанням. Прийманні один такий приклад редакція може навести зафіксованим випадком. В кінці лютого, стало відомо, що росіяни вивезли зі Ступок частину прихожан Свято-Георгіївського храму разом з отцем Олексієм, який єдиний в громаді залишався, щоб допомагати людям.

viber 2023 02 27 15 13 43 310 13c43 1 20358

Отець Олексій разом з прихожанами був примусово вивезений зі Ступок росіянами. Фото: джерело «Бахмут. IN.UA»  

«Більшу частину людей, яких вивезли сьогодні вже виставили (ред. мова йде про списки, які опублікували окупанти). В тому, числі й отець Олексій потрапив в цей список, й люди, як жили в храмі. Це орієнтовно близько 15 осіб. Всіх хто, жив на Ступках до Іллінівки всіх евакуювали три дні тому на ту сторону, в Первомайськ та Шахтарськ. Зараз ті люди, там знаходяться», — повідомляла журналісту «Бахмут. IN.UA» волонтерка, яка спілкувалася з отцем раніше.

З її слів ми також дізналися, що люди, які потрапляють до росіян спочатку їдуть в Первомайськ, потім Шахтарськ, далі вони проходять табір фільтрації, їм роблять документи, після цього українці можуть купити сім-карти й зв’язатися з рідними. Зазвичай така процедура фільтрації займає 4-5 днів, після цього люди мають відносну свободу. 

Відомі випадки, коли міжнародні організації допомагали українцям вивезеним до рф, виїхати до Європи й звідти прокласти маршрут додому. Детальніше про це можна почитати в нашому матеріалі: Шлях додому: як українці шукають квиток на волю на окупованих землях?

Колаборанти серед евакуйованих бахмутян?

pasted image 0 728fb

Ексдиректорка Бахмутського ІРЦ у списку евакуйованих. Фото: скріншот

На жаль, серед вивезених до росії бахмутян, є частина населення, яка має проросійські погляди. Однією із таких фігур стала ексдиректорка Бахмутського ІРЦ Вікторія Головко, яка перейшла на сторону окупантів та публічно дякувала вагнерівцям за спасіння. Також, ексдепутата Бахмутської міськради Володимира Іванкова звинувачують у державній зраді

Випадків, коли бахмутяни публічно підтримують російську агресію або виправдовують її, не так й багато у відсотковому співвідношенні з цифрами, скільки людей начебто вивезли з Бахмута. На пропагандистських каналах часто беруть один ролик з одним й тим же героєм та монтують з нього кілька шматків, ділячи контент, очевидно, що охочих говорити на камеру не так й багато. Власне, тому герої час від часу повторюються.

Нещодавно в телеграмі створили групу зі зрадниками з Бахмута, там збирають всіх жителів, які підтримують окупантів, або вже живуть на ТОТ або в росії.

Screenshot 757 8444c

Ось бахмутянка, яка розповідає фейки про ЗСУ на пропагандистському каналі, відео опублікували тут 22 травня 2023 року. Фото: скріншот

Детальніше з героїнею цього ролику можна ознайомитися в нашому матеріалі: Як росіяни «рятували» Бахмут: свідчення зрадників з міста?

Screenshot 756 65c21

А ось та ж героїня, але її інші слова опублікували вже 1 червня 2023 року. Фото: скріншот.

Вочевидь героїв для роликів бракує, попри велику кількість вивезених до рф — говорити хочуть далеко не всі. Нагадаємо, що ми детально пояснювали, яке покарання загрожує українцям, які публічно підтримують росію.

Загалом, люди, які з тих чи інших причин не евакуювалася до України, коли була така можливість — обрали свій шлях, й наслідки цього будуть пожинати вже в рф. Тих, кого до рф евакуювали примусово, як отця Олексія — мають можливість завдяки таким міжнародним організаціям, як Rubikus — виїхати додому.

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 27 Березня 2025
Поштомат / фото Нова Пошта

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок стає все більш успішним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про поштомати, а також й про те, як отримати посилку в ньому.

Як отримати посилку в поштоматі

Поштомати — це новітні термінали для отримання та відправлення посилок, головна особливість яких — це відсутність контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Він складається з комірок різного розміру, які відкриваються після введення коду або сканування QR-коду, отриманого від служби доставлення в застосунку. Така система спрощуючи процес логістики та мінімізуючи час очікування.

Зазвичай поштомати працюють цілодобово та в доступних локаціях для усіх громадян та громадянок — біля супермаркетів чи в інших публічних місцях.

Наразі програму встановлення поштоматів реалізовує “Нова Пошта”.

Як відправити посилку через поштомат “Нова пошта”

“Нова Пошта” реалізовує програму встановлення та доставку через поштомати / фото Нова Пошта

Для того, щоб відправити посилку через поштомат “Нова пошта”, потрібно:

  • зайти в застосунок “Нова пошта”;
  • натиснути “Створити посилку”;
  • обрати “поштомат” як місце відправки та отримання, а також заповнити всю необхідну інформацію про вас та отримувача;
  • обрати вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість та, за потреби, додаткові послуги (пакування/зворотна доставка);
  • обрати те, хто оплачуватиме послуги, після чого треба та натиснути “розрахувати вартість”;
  • створити експрес-накладну;
  • підійти до найближчого поштомату (потрібно впритул підійти до комірки поштомата, інакше вона не відкриється), після чого у застосунку відкрийте “Мої відправлення” та натиснути “Відкрити комірку” (якщо комірка не відкрилась, то увімкніть передачу Bluetooth на телефоні);
  • покласти посилку та підтвердити у додатку, що посилка відправлена.

Варто зазначити, що користувачі можуть відправити посилку не тільки на інший поштомат, але й до будь-якого відділення. Для цього під час оформлення замовлення потрібно буде обрати інше місце отримання.

Як отримати посилку через поштомат “Нова пошта”

Як виглядає поштомат / фото Нова Пошта

Отримати посилку через поштомат можна навіть за відсутності інтернету. Для цього потрібно у місці, де є інтернет-зв’язок, виконати наступний алгоритм дій:

  • зайти в мобільний застосунок компанії;
  • вибрати необхідну електронну накладну чи створити нову;
  • переконатися, що відправлення оплачене або ж оплатити посилку;
  • залишити додаток відкритим.

Далі потрібно дістатися до поштомата та, маючи увімкнений Bluetooth, виконати наступні дії:

  • дочекатися з’єднання з поштоматом;
  • далі відкрити комірку, забрати або покласти посилку та підтвердити це у застосунку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:25, 27 Березня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 квітня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок […]

14:35, 27.03.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро