Скільки бахмутян обрали Україну, а скільки евакуювалися в росію?

Семаковська Тетяна 12:41, 2 Червня 2023

БАХМУТ 30 3 f6fd1

З початком активного просування росіян на Бахмутському напрямку на пропагандистських каналах почали ледь не щодня з’являтися списки тих, кого вивезли до територій підконтрольних рф. Щоразу ці списки збільшуються, однак чи справді всі ці люди існують, чи можливо це російська пропаганда показує, як багато прихильників у неї є на папері – не відомо. Та навіть з цих списків видно, що більшість мешканців не залишились чекати окупантів.

Редакція  «Бахмут. IN.UA» дізналася у пресслужбі міськради скільки бахмутян мешкало в громаді та скільки вивезли з міста 

Бахмутяни евакуюванні до України

Станом на 25 травня 2023  року Центри підтримки бахмутян опікуються та підтримують 21 227 бахмутян — це 8 485 родин, в яких проживає 4 596 дітей.

В міськраді нам також повідомили, що станом на 1 січня 2022 року в Бахмуті та громаді проживало близько 79,0 тис. осіб, у т.ч. сільського населення – 7,5 тис. осіб. Додамо, що голова Донецької ОВА 23 березня повідомив, що в Бахмуті станом на 24 лютого 2022 року нараховували близько 84 тисяч мешканців.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росії з території Бахмутської громади у рамках обов’язкової евакуації з Донецької області за сприяння влади було евакуйовано 33 126 осіб, повідомляють у пресслужбі. 

Додамо, що від початку повномасштабного вторгнення бахмутяни евакуювалися й самостійно, або за допомогою волонтерів. Список вивезених людей тут відслідкувати важко. Однак, станом на 18 травня 2023 року було відомо, що в місті залишається трохи більше 500 людей.

23 березня Павло Кириленко, повідомив, що в місті залишилося менше трьох з половиною тисяч цивільних. Це люди, які відмовлялися від добровільної евакуації, причини в кожного з них були різні.

Деякі бахмутяни, як от Дмитро Денисенко до останнього піклувалися про дітей та пенсіонерів в місті, лікарка Олена Воронова щодня йшла через підірваний міст, щоб надати медичну допомогу людям та військовим, а художник Микола Єрьомка ризикуючи життям роздавав людям хліб. Згодом, ці бахмутяни евакуювалися й зараз живуть в різних областях України. Додамо, що можливість евакуюватися з Бахмута до безпечних територій України була навіть донедавна силами поліції та військових.

Втім, була й частина населення, яка за власними переконаннями, все ж втрапила в списки окупантів, виявивши бажання поїхати до рф. Потім ці люди ставали героями російської пропаганди.

“Ті люди, я зі всією відповідальністю можу сказати, які не хочуть виїжджати з міста від слова зовсім. Люди не просто відмовляються виїжджати, ми ж маємо домашні адреси, проводиться квартирний обхід працівниками Нацполіції та ДСНС, але люди навіть переховуються і не мають бажання виїжджати”, — наголосив Кириленко.

За приблизними даними лише 8% бахмутян обрали евакуюватися на сторону росії

Спочатку списки людей, які евакуювалися до росії почали викладати на пропагандистських каналах в Телеграмі, забороненій в Україні мережі – Контакти. Згодом їх почала розміщувати адміністрація окупованого Первомайську.

Screenshot 751 8d7e4

Російське пропагандистське ЗМІ опублікувало новину 16 лютого. Фото: скріншот

Згідно із даними пропагандистів на територію підконтрольну російській федерації вивезли понад 7 тисяч осіб з Бахмута, якщо вірити цим даним й брати у відсотковому відношенні, то орієнтовно лише 8% бахмутян обрали росію. Такий відсоток отримуємо, якщо беремо цифру в 79 тисяч жителів, й близько 7 тисяч евакуйованих на ту сторону. 

Перша людина в списку евакуйованих опинилася ще в 2022 році, потім тенденція вивезених починає рости. Відтак, списки періодично оновлюються, найбільше вивезених було у 2023 весною, коли власне Бахмут окупували росіяни.

Screenshot 752 f195a

Списки евакуйованих на ту сторону. Фото: скріншот

Чи були серед евакуйованих вивезені до рф примусово?

photo 2023 06 01 16 29 38 b0ee7

Останнє оновлення було 22 травня, саме тоді зафіксували останню людину, яку привезли до території підконтрольної рф. Фото: скріншот

Ми не можемо стверджувати, що всі ці люди, які є в списках окупантів, добровільно обрали сторону росії й евакуювалися туди за власним бажанням. Прийманні один такий приклад редакція може навести зафіксованим випадком. В кінці лютого, стало відомо, що росіяни вивезли зі Ступок частину прихожан Свято-Георгіївського храму разом з отцем Олексієм, який єдиний в громаді залишався, щоб допомагати людям.

viber 2023 02 27 15 13 43 310 13c43 1 20358

Отець Олексій разом з прихожанами був примусово вивезений зі Ступок росіянами. Фото: джерело «Бахмут. IN.UA»  

«Більшу частину людей, яких вивезли сьогодні вже виставили (ред. мова йде про списки, які опублікували окупанти). В тому, числі й отець Олексій потрапив в цей список, й люди, як жили в храмі. Це орієнтовно близько 15 осіб. Всіх хто, жив на Ступках до Іллінівки всіх евакуювали три дні тому на ту сторону, в Первомайськ та Шахтарськ. Зараз ті люди, там знаходяться», — повідомляла журналісту «Бахмут. IN.UA» волонтерка, яка спілкувалася з отцем раніше.

З її слів ми також дізналися, що люди, які потрапляють до росіян спочатку їдуть в Первомайськ, потім Шахтарськ, далі вони проходять табір фільтрації, їм роблять документи, після цього українці можуть купити сім-карти й зв’язатися з рідними. Зазвичай така процедура фільтрації займає 4-5 днів, після цього люди мають відносну свободу. 

Відомі випадки, коли міжнародні організації допомагали українцям вивезеним до рф, виїхати до Європи й звідти прокласти маршрут додому. Детальніше про це можна почитати в нашому матеріалі: Шлях додому: як українці шукають квиток на волю на окупованих землях?

Колаборанти серед евакуйованих бахмутян?

pasted image 0 728fb

Ексдиректорка Бахмутського ІРЦ у списку евакуйованих. Фото: скріншот

На жаль, серед вивезених до росії бахмутян, є частина населення, яка має проросійські погляди. Однією із таких фігур стала ексдиректорка Бахмутського ІРЦ Вікторія Головко, яка перейшла на сторону окупантів та публічно дякувала вагнерівцям за спасіння. Також, ексдепутата Бахмутської міськради Володимира Іванкова звинувачують у державній зраді

Випадків, коли бахмутяни публічно підтримують російську агресію або виправдовують її, не так й багато у відсотковому співвідношенні з цифрами, скільки людей начебто вивезли з Бахмута. На пропагандистських каналах часто беруть один ролик з одним й тим же героєм та монтують з нього кілька шматків, ділячи контент, очевидно, що охочих говорити на камеру не так й багато. Власне, тому герої час від часу повторюються.

Нещодавно в телеграмі створили групу зі зрадниками з Бахмута, там збирають всіх жителів, які підтримують окупантів, або вже живуть на ТОТ або в росії.

Screenshot 757 8444c

Ось бахмутянка, яка розповідає фейки про ЗСУ на пропагандистському каналі, відео опублікували тут 22 травня 2023 року. Фото: скріншот

Детальніше з героїнею цього ролику можна ознайомитися в нашому матеріалі: Як росіяни «рятували» Бахмут: свідчення зрадників з міста?

Screenshot 756 65c21

А ось та ж героїня, але її інші слова опублікували вже 1 червня 2023 року. Фото: скріншот.

Вочевидь героїв для роликів бракує, попри велику кількість вивезених до рф — говорити хочуть далеко не всі. Нагадаємо, що ми детально пояснювали, яке покарання загрожує українцям, які публічно підтримують росію.

Загалом, люди, які з тих чи інших причин не евакуювалася до України, коли була така можливість — обрали свій шлях, й наслідки цього будуть пожинати вже в рф. Тих, кого до рф евакуювали примусово, як отця Олексія — мають можливість завдяки таким міжнародним організаціям, як Rubikus — виїхати додому.

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 12 Травня 2024
Допомога / фото ілюстративне

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції

Ознаки примусової праці 

Якщо роботодавець дивно поводиться під час найму, наприклад вимагає ваші документи чи чинить психологічний тиск, то перед вами недоброчесний підприємець чи компанія, також можуть бути такі ознаки:

  • роботодавець обманув щодо обіцяних умов роботи;
  • затримка або невиплата зарплати;
  • обмеження свободи пересування;
  • примус до понаднормової праці без оплати;
  • ізоляція та постійний нагляд;
  • небезпечні умови праці;
  • борги, які потрібно “відпрацьовувати”;
  • застосування фізичного або психологічного насильства.

Що не можна роботи влаштовуючись на роботу

  • нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • регулярно інформуйте близьких про ваше місцеперебування;
  • майте електронні копії документів, надішліть їх родичам;
  • шукайте роботу й житло через надійні джерела;
  • не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами;
  • погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним зрозумілою вам мовою;
  • не сідайте в транспорт до незнайомців; 
  • у крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надішліть знайомим;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції.

Корисні контакти: гарячі лінії 

Якщо ви опинилися у складній ситуації телефонуйте за номерами:

Україна — +380 (80) 050 5501; 527

Молдова — 0 800 777 77; + 373 22 23 29 40

Польща — +48 22 628 99 99;  +48 605 68 77 50

Румунія — +40 21 313 31 00;  0 800 800 678

Словаччина — +421 800 800 818

Угорщина — +36 80 20 55 20

Німеччина — +49 911 943-0

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Травня 2024

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує її на свій розсуд. Мінімальної суми внеску немає.

Сьогодні Центри готовності цивільних діють у Луцьку, Києві, Рівному, Житомирі, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Одесі, Кривому Розі, Умані, Чернівцях, Франківську, Львові, Дніпрі, Вінниці та у Черкасах.

Повний перелік посилань на центри знайдете тут

Учасники, які перекинуть донат БФ (ред. необхідно зробити скрін суми, або ж перекинути її на рахунок фонду перед початком тренінгу), можуть опанувати тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини, військового зв’язку, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою й інші. 

Редакція дізнавалася, які тренінги можна пройти у Дніпрі, Києві та Полтаві.

Київ

У столиці можна пройти тренінги з домедичної допомоги, основи гранатометної справи або ж дізнатися про інструменти кібербезпеки. Важливо, для того, щоб пройти тренінг обовязковою є реєстрація на нього, тож слідкуйте за анонсами тренінгів у соцмережі Центру.

Дніпро

У Дніпрі проводять тренінги на тему управління стресом на лінії фронту, вчать азів стрілецької справи та тактмеду. Всі анонси можна дивитися тут.

Полтава

В Полтаві цивільні також матимуть змогу пройти тренінг “Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних”. Тривалість заняття 4 години, також проводять тренінги на тему “Інженерна справа. Основи фортифікації” або ж можна дізнатися основи поводження з гранатометами і ПТРК. За анонсами подій слідкувати можна тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.