Як росіяни «рятували» Бахмут: свідчення зрадників з міста?

Семаковська Тетяна 11:46, 25 Травня 2023

БАХМУТ 5 5 a75c0У пропагандистському Телеграм-каналі цього тижня значно побільшало відео “звільнених” бахмутян, яких вивезли на окуповану територію. Більшість з них на камеру розповідає, як вони хотіли в росію, у знищенні Бахмута звинувачують українські сили оборони, жаліються, що військові ЗСУ розуміли, що вони залишаються під обстрілами, оскільки чекають в Бахмуті влади окупантів.

Редакція «Бахмут IN.UA» проаналізувала, які саме тези поширюють так звані біженці з Бахмута.

Теза 1 — ЗСУ забирали дітей

Screenshot 709 6d302

Жінка, яку як запевняють пропагандисти евакуювали з Бахмута. Фото: скріншот з відео

На одному із пропагандистських роликів жінка, яку як запевняють пропагандисти евакуювали з Бахмута розповідає, що в батьків з Бахмута примусово забирали дітей. Цю тезу про викрадання дітей почали розганяти в росії приблизно після набуття чинності механізму примусової евакуації дітей із зони бойових дій. Такий механізм в Україні справді працює, але евакуюють неповнолітніх виключно у супроводі дорослих, або в окремих випадках, коли батьки дитини дають згоду на евакуацію без них — дитину відвозять на безпечну територію у супроводі правоохоронних органів.

Жінка також додає, що її запевняли, немов вона залишиться без батьківських прав, якщо не евакуюються з дитиною. Проте згідно до Постанови №209  від 7 березня 2023 року відповідальність за відмову від евакуації дитини передбачена статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 166 Кримінального кодексу України. Санкції статей яких не передбачають позбавлення батьківських прав.

«Кожна ситуація індивідуальна. Є родичі, які можуть оформити опікунство на дитину, в такому випадку її евакуюють до рідних. Якщо родичів немає, то вже соціальна служба дитину буде поміщати в Центр Реабілітації. Можливо й опікун виїде після цього. Це все вирішується в залежності від конкретної ситуації. Якщо є батьки, то ми не забираємо дитину, тільки з батьками», — розповідають  у пресслужбі поліції Донеччини.

Тобто фактично жінка на пропагандистському відео розказала, що оскільки батьки наражають дітей на небезпеку, втручається держава (військові). Адже кількість загиблих або травмованих дітей внаслідок російської агресії постійно зростає.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – зазначила віцепрем’єр-міністрка Ірина Верещук коментуючи прийняття КМУ рішення щодо примусової евакуації.

Теза 2 — люди другого сорту

Screenshot 711 87537

Олександр — теж біженець з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Прізвище Олександра не називають, він говорить про те, що він не хотів жити «на Україні», бо не хотів бути «людиною другого сорту». 

«Что значит на территорию Украины? Я просто не хотел жить в Украине. С таким отношением к русскому населению. Лично я говорю за себя. Я этого не хочу, я не гражданин второго сорта. Я построил здесь дом, вырастил детей, а теперь чувствую себя неполноценным человеком…», — каже Олександр, відповідаючи на питання пропагандиста про те, чому він не евакуювався раніше.

Цього разу ми зустрілися з одним із найпопулярніших і найдавніших наративів російської пропаганди, ними апелював російський президент володимир путін у своїх промовах ще в 2014 році.

Теза 3 — ЗСУ не давали евакуюватися й розстрілювали мирне населення

Screenshot 712 77ef0

Три жінки з Бахмута на території підконтрольній рф. Фото: скріншот з відео

Три жінки, які були вивезені з Бахмута до росії розповідають, що ЗСУ не дозволяли евакуюватися з міста. Водночас, одна з цих осіб додає — евакуація проводилась, й охочих виїхати до України й справді вивозили, а примусово людей не забирали. ЗСУ закрили можливість евакуації, каже бахмутянка. Зауважимо, що дата зйомки пропагандистського відео невідома. 

Бахмутянка Поліна Бокова у відео пояснює, як росія ігнорує всі міжнародні договори та права людини 

Також біженки говорять про розстріл мирного населення в Бахмуті, апелюючи до того, що вони не могли самостійно вийти, бо їх б «розстріляли ЗСУ». Зазначимо, що евакуація з Бахмута проводилася навіть на початку травня 2023 року, а саме 16 травня, Бахмутська міська рада повідомляла, що з міста вдалося вивезти цивільних людей, в тому числі неповнолітню особу. 

Тобто, за бажанням, навіть в таких умовах евакуація продовжується, сприяють цьому військові ЗСУ та спецпідрозділ поліції «Білі Янголи». Тож, жінки могли евакуюватися, попросити допомоги у волонтерів, поліції чи ЗСУ, втім вони кажуть, що не хотіли їхати на Україну та «жити з нацистами».

Screenshot 716 ee6ab

Біженка Тетяна з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Тетяна, теж евакуювалася до підконтрольної росії території, каже що в Бахмуті в її підвал ЗСУ закидали гранати. Жінка на відео помітно нервує, труситься, й дивиться по сторонам, немов очікуючи схвалення того, хто сидить по той бік камери. 

Російська пропаганда активно використовує міф про те, що ЗСУ шкодять цивільному населенню, роблять з нього живий щит, тощо. Втім, нагадаємо, що саме ЗСУ обороняють місто від окупантів-росіян, й допомагають цивільним евакуюватися. Люди, які відмовляють виїхати в безпечне місце самі наражають себе на небезпеку, оскільки в місті ведуться активні бойові дії. 

Влада Бахмута від початку закликала цивільних евакуюватися, однак люди свідомо відмовлялися це робити й тепер стають обєктами для російської пропаганди й дискредитують ЗСУ.

Теза 4 — ЗСУ — агресори, а вагнерівці  — асвабадителі 

Screenshot 714 8b2ee

Біженки з Бахмута дякують вагнерівцям. Фото: скріншот з відео

«Нам все равно, зэки или не зэки. Нас освободили», — каже жінка на відео, а інша дякує вагнерівцям за звільнення та допомогу.

Пропагандистські ЗМІ також намагаються довести за допомогою цих інтерв’ю, що саме українська армія знищила Бахмут. Доказами на цих відео називають, те, що в Часів Ярі стояли танки і били по місту, те, що руських ще не було в місті, а обстріли вже були. 

Читайте також: Зрадники з Бахмута: на що чекали «ждуни» в місті та про що розповідають?

Російська пропаганда, прихильна до пригожина, подає образ вагнерівців, як своєрідних «рятівників, інтелектуалів та музикантів». Втім, самі російські опозиціонери знімали документальні фільми, у яких найманці ПВК зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі. 

«Мы шли и убивали всех. Были женщины, мужчины, деды, пенсионеры, пенсионерки и дети… Ты понимаешь, что на этих руках сейчас… Она кричит, она маленький ребенок, понимаешь? Ей 5, 6 там лет. А я выстрелил, ты понимаешь, контрольный. Я никого не должен был выпустить, никого», — розповідає Азамат Улдаров, найманець ПВК пригожина про зачистку Соледару.

На відео бахмутянка розповідає про евакуацію з Бахмута, їй допомогли виїхати до України

Фото: «Бахмут IN.UA» 

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:20, 2 Квітня 2025
Приват24 / фото Приватбанк

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Детальніше про те, як додати картку до гаманця через Приват24 — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як додати картку до гаманця через Приват24

“Гаманець” — це меню застосунку Приват24, у який користувач або користувачка потрапляють після авторизації. В ньому можна ознайомитися з усіма доступними рахунками, а також з короткою інформацією про них, зокрема, баланс.

Додати картку до гаманця Приват24 дуже просто — для цього знадобиться на головному екрані вибрати “Відкрити або додати картку”. Далі треба обрати тип картки, після чого заповнити необхідні дані.

Варто зазначити, що Приват24 дозволяє додати не тільки власні картки, але й аналоги, наприклад, від інших банків або спеціальні рахунки від держави (“Національний кешбек”, “єДопомога”, “Дія Картка”).

Як приєднати карту до телефону з Android

Google Pay / фото ілюстративне, iStock

Картку також можна приєднати до спеціального додатка, який дозволятиме оплачувати товари чи послуги за допомогою гаджету. На багатьох телефонах цю функцію реалізовує Google Гаманець.

Для того, щоб додатки картку в Google Гаманець, потрібно:

  • відкрити додаток;
  • натиснути значок “Плюс”;
  • обрати “Платіжна картка” та розділ “Додати кредитну або дебетову картку”;
  • ввести дані вручну або за допомогою камери гаджета;
  • натиснути “Зберегти й продовжити”;
  • прочитати “Умови емітента картки” та прийняти їх.

Додати картку можна й через застосунок Приват24. Для цього потрібно:

  • відкрити мобільний застосунок банку та авторизуватися в ньому;
  • натиснути на картку, яку потрібно додати до Google Гаманець;
  • відкрити “Налаштування” та знайти пункт “Додати до Google Pay”;
  • дотримуватись вказівок на екрані.

Після операції картка з’явиться в застосунку Google Гаманець.

Як приєднати карту до iPhone

Приєднати власну картку до телефону можуть й власники iPhone / фото ілюстративне, iStock

Приєднати власну картку до телефону можна й користувачам та користувачкам техніки Apple. Для цього потрібно:

  • перейти в “Налаштування”;
  • знайти та відкрити “Apple Pay”;
  • натиснути “Додатки карту” та обрати “Дебетова або кредитна картка”;
  • виконати інструкції на екрані та пройти етап підтвердження за допомогою SMS-повідомлення або в застосунку банку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 1 Квітня 2025
Оформлення змін в дані про фізичну особу-підприємця / фото ілюстративне, iStock

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”.

Детальніше про те, як ФОП вносити КВЕДи у свою діяльність, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП

КВЕД — це важливий елемент підприємницької діяльності, який є спеціальним кодом за класифікатором видів економічної діяльності. Іншими словами, цей код характеризує ту діяльність, яку ФОП надаватиме надалі власним клієнтам.

Внести КВЕДи в дані про ФОП можна без участі державного реєстратора у два способи:

  • онлайн — через кабінет громадянина;
  • офлайн — через ЦНАП.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн, потрібно:

  • авторизуватися у кабінеті громадянина на порталі “Дія”;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги “Внесення змін про ФОП” та підписати її Дія.Підписом чи іншим електронним підписом фізичної особи.

Якщо громадянин чи громадянка, які подають заявку, є платником єдиного податку, то після внесення змін до виду діяльності (КВЕД) дані автоматично надійдуть до податкової.

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі “Послуги” — “Замовлені послуги”. Сповіщення про результат також надійде на пошту та в кабінет громадянина.

Як внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн, потрібно:

  • звернутися до ЦНАП або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання;
  • подати заяву по спеціальній формі.

Якщо у громадянина чи громадянки, які подають заяву, немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, то вони можуть надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою треба буде засвідчити підпис нотаріально.

Важливо, що для обробки заявки потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Внесення змін відбуваються на місці.зміна контактної інформації чи КВЕДів повністю безплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зв’язатися з оператором Vodafone: гід

Багато громадян та громадянок в Україні користується послугами Vodafone. Якщо виникають проблемні ситуації проблемні ситуації з послугами, то оптимальним рішенням буде дзвінок оператору мобільного зв’язку. […]

14:35, 31.03.2025 Скопіч Дмитро

Як пройти фізичну ідентифікацію для отримання пенсій: деталі

Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]

12:00, 30.03.2025 Скопіч Дмитро