Зрадники з Бахмута й Соледара: про що брешуть українці на стороні росії?

Семаковська Тетяна 14:28, 25 Квітня 2023

БАХМУТ 7 3 1 22750Окупанти вже контролюють більшу частину Бахмута, хоча й просування в місті вагнерівців частково зупинилося. Люди, які не евакуювалися раніше й залишилися в небезпечних районах міста, де ведуться бойові дії, тепер евакуювалися до росії й там стають героями для російських пропагандистських сюжетів.

Російський канал опублікував ролик у якому фігурують дві родини, як стверджують пропагандисти одна сім’я з Соледару, інша з Бахмута (ред. на російський лад її називають з Артемівська).

Зрадники з Соледару розповідають про гранати, які ЗСУ кидали в буржуйки

Screenshot 641 f19f8

Жінка на фото — біженка із Соледару, як вказують пропагандисти. Фото: скріншот з відео

Надія Корчевая біженка з Соледару, кажуть пропагандисти. Зараз вона знаходиться на території, яка підконтрольна росії. Тут жінка живе разом із своїми дітьми та чоловіком. Жінка запевняє, що їх в Соледарі атакували «українські бойовики», які, начебто закинули в буржуйку гранату та тим самим поранили її дітей.

У ролику ведуча говорить, що родина з Соледара в окуповану Кадіїівку приїхала в січні. Точну дату не називають. 25 січня публічно стало відомо, що ЗСУ відійшли від Соледару задля збереження життя, до останньої можливості з Соледару вивозили цивільних, які хотіли евакуюватися.

11 січня 2023 року Павло Кириленко, голова Донецької ОВА повідомляв, що у Соледарі залишалися понад 500 цивільних, серед цього числа є 15 дітей. Евакуація з міста вже тоді була неможлива через російські обстріли. За словами Кириленка, з проханням про евакуацію до влади зверталися не люди, які залишилися в Соледарі, а їхні родичі. До 5 січня у мешканців була можливість евакуюватися й влада, й волонтери постійно закликали людей виїжджати.

Однак, Надія Корчевая — багатодітна мати, як вказують у ролику у неї 4 дітей, з невідомих причин жінка відмовилася евакуюватися. Очевидно, вона могла мати намір евакуюватися не на сторону підконтрольну Україні й проігнорувала численні заклики. Великими зусиллями поліцейських ще в березні 2023 року з Соледарської громади евакуювали дітей.

Screenshot 642 07c88

Жінка з Соледару. Фото: скріншот з відео

«Обработать раны семье помогала соседка, ночевали они в своей комнате. Помощь подоспела до утра. Семью в Стаханов (ред. окупована Кадіївка) эвакуировали бойцы Вагнера. Там же оказали медицинскую помощь. Таких как Корчевые здесь десятки. Каждая история подвергает шоку», – кажуть пропагандисти.

Також стосовно того факту, що українські військові кинули гранату в буржуйку, біля якої були цивільні — російська пропаганда вже не вперше звинувачує ЗСУ в не нелюдському ставленні до своїх громадян. Таким чином висвітлює власну проблему, адже є доведені факти, коли вагнерівці зізнавалися у вбивстві дітей в Соледарі та розстрілі мирних людей в Україні.

«Мы шли и убивали всех. Были женщины, мужчины, деды, пенсионеры, пенсионерки и дети… Ты понимаешь, что на этих руках сейчас… Она кричит, она маленький ребенок, понимаешь? Ей 5, 6 там лет. А я выстрелил, ты понимаешь, контрольный. Я никого не должен был выпустить, никого», — розповідає Азамат Улдаров, вагнерівець про зачистку Соледару.

Родина з Бахмута запевняє, що ЗСУ замінували та підірвали їхній дім

Screenshot 643 ba4fe

Чоловік на фото, представлений як біженець з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Євгеній, прізвище якого не називають, біженець з Бахмута. Його дружина каже чоловік, народжувала в повній антисанітарії. У цьому герой звинувачує українську армію, а не росію, яка почала війну. 

Нагадаємо, що евакуація з Бахмута тривала весь час від початку повномасштабного вторгнення. Виїхати можна було за допомогою влади або волонтерів. Бахмутська волонтерка Інна Гайдай 18 квітня опублікувала допис, де вказала, що з Бахмута ЗСУ вивезли чоловіка. Волонтерка Ольга з Костянтинівки 7 квітня також вказувала, що ЗСУ допомагають вивозити людей з гарячих точок в притулок.

Читайте також: Бахмутські зрадники: як колаборанти поширюють пропаганду про ЗСУ та Україну

Screenshot 644 bcc8a

Евакуйований військовими з Бахмута. Фото: скріншот з відео

«Я не считаю, я знаю. Считать это когда ты не знаешь, что произошло, а я это знаю. Они (ред. имеется в виду ВСУ) бросали гранаты над нами, потому что мы слышали, как они катались, разрывались. И слышали еще: «А там же люди» и «Командиров приказ не обсуждается», — відповідає Євгеній на питання російської журналістки про те, чи знає він хто підірвав дім.

Нагадаємо, що вагнерівець Азамат Улдаров розповідав про метод “зачистку” міста, який аналогічний з тим, що каже Євгеній. Улдаров наводив приклад дому у якому, за його словами підірвали мирних мешканців способом, який вказує Євгеній.

Пропагандисти запевняють, що родині Євгенія вдалося сховати дітей, вижити після підриву будинку й поїхати до непідконтрольної ДНР. Дружина українця зараз в лікарні, потім вони разом планують поїхати до родичів в росію. Герой цього відео не пояснив, чому він не евакуювався з вагітною дружиною, натомість звинуватив українську армію.

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“В Маріуполі проводили експерименти над дітьми”: вигадка роспропаганди

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 17:15, 17 Квітня 2024

У мережі шириться відео з сенаторкою рф від днр наталією ніканоровою в студії кремлівського радіо комсомольська правда. Колаборантка розповіла “журналістам”, що в окупованому Маріуполі вс рф начебто знайшли документи, які свідчать про експерименти над дітьми та іспити препаратів іноземних фармакологічних компаній. У ході розмови фейкова сенаторка порівнювала Україну з Освенцимом та наголошувала, що начебто Київ повторює дії нацистських лікарів під час Другої світової війни. 

Чому ця інформація є неправдивою та як росіяни просувають наратив про пагубність клінічних досліджень в Україні, розповідає журналіст видання Данило Вінниченко. 

Фармкомпанія Pfizer / фото Reuters Дадо Рувіч
Фармкомпанія Pfizer / фото Reuters Дадо Рувіч

Україна не проводить секретних досліджень препаратів на дітях

Інформацію та тези, яку озвучує ніканорова є неправдивими. Насамперед, вона намагається маніпулювати темою дітей та вигадками про знущання з боку України. Теза про начебто експерименти ліків іноземних фармкомпаній над дітьми від 0 до 11 років у Маріуполі також не відповідає дійсності. За даними бібліотеки клінічних випробувань, немає жодних даних про випробування над дітьми на території Донецької області за всі часи. 

Достовірну інформацію про експерименти заборонених препаратів в США в Україні ми не знайшли. Нам вдалось дізнатись, яку нову вакцину від COVID-19 для дітей впровадили у США. У вересні 2023 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США внесло зміни в дозвіл на екстрене використання двовалентної вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19, щоб включити формулу 2023-2024. Вона якраз розрахована для дітей від 6 місяців до 11 років.

Вакцина Pfizer-BioNTech проти COVID-19 (формула 2023-2024) містить моновалентний (одноразовий) компонент, який відповідає варіанту Omicron XBB.1.5 SARS-CoV-2. Вакцина Pfizer-BioNTech проти COVID-19 (формула 2023-2024) дозволена для всіх доз, які вводяться особам віком від 6 місяців до 11 років для запобігання COVID-19. Двовалентна вакцина більше не дозволена для використання в Сполучених Штатах. 

Про іспити двовалентної вакцини від Pfizer в Україні нічого не йдеться. На офіційному сайті Державного експертного центру міністерства охорони здоров’я України, де публікують інформацію про дослідження медикаментів, немає жодної згадки про тестування вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19, а останні дослідження медикаментів для лікування COVID-19 в Україні були ще у 2021 році. 

В Україні дітям від 5 до 11 років роблять щеплення вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech, про що зазначили в Міністерстві охорони здоров’я України напочатку 2023 року. 

РосЗМІ просувають наратив про біолабораторії в Україні

Озвучена інформація ніканорової — це також підкріплення наративу про начебто біолабораторії на території України та експерименти над населенням. У лютому 2024 року, у якості аргументу, росіяни заявляли про начебто 40 померлих дітей внаслідок третього етапу іспитів нової вакцини Pfizer. 

Випробування вакцини
Росіяни опублікували фейковий матеріал про смертність дітей / скриншот

Пропагандисти використали відео Анни Сахно, яка, зі слів росЗМІ, є співробітницею філіалу фармакологічної компанії в Україні. Жінка на відео розповіла, що дітям вводили експериментальний препарат під виглядом вакцини від грипу, однак про це не знали ні батьки пацієнтів, ні медики. Натомість вона продемонструвала буцімто статистику смертності після іспитів препарату.

Також так звана медикиня наголосила, що все відбувалось зі згоди Міністерства охорони здоров’я України та Володимира Зеленського — вони нібито перебували у тісній співпраці з Pfizer. Її акаунт у TikTok наразі приватний, а відео з відеохостингу YouTube було вилучено за порушення правил спільноти. Знайти оригінальне відео ми змогли лише за допомогою веб-архіву

Фахівці з проєкту StopFake зв’язались з європейським офісом Pfizer, щоб більше дізнатись про Анну Сахно. У відповідь їм повідомили, що у компанії ніхто не працює з цим ім’ям. Тобто, можемо зазначити, що це відео було спеціально поширено з метою дискредитувати українську владу, західні фармкомпанії та вакцинацію взагалі. Відео так званої Анни Сахно коментували виключно проросійські медіа. 
Зазначимо, що в Україні будь-які дослідження медичних препаратів відбуваються виключно зі згоди пацієнта, або законних представників та вони мають бути повністю проінформовані про хід клінічного дослідження.

Випробування медичних препаратів не є злочином, як це намагаються подати росіяни, не є збагаченням компаній, піару тощо. Дізнатись про дослідження, які були затверджені країнами ЄС можна на сайті реєстру клінічних досліджень. Кожне дослідження має свій унікальний ідентифікаційний номер. На офіційному сайті бібліотеки клінічних випробувань можна дізнатись, які експерименти та дослідження в області біотехнологій проводилися у світі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Деструктив, тероризм, міжнаціональна ворожнеча”: чиновниця рф поширює антиукраїнські наративи

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 16:35, 9 Квітня 2024
Депутатка держдуми рф
Депутатка держдуми рф ганна кузнецова виступає перед ЗМІ / скриншот

У мережі шириться відео депутатки держдуми рф анни кузнецової, яка розповіла пропагандистам про “деструктивні заклики” в українських Telegram-каналах, які збільшились начебто на 28%. Чиновниця розповіла, що в українських Telegram-каналах міститься начебто контент, у якому закликають до терористичних дій, міжнаціональної ворожнечі та є формою деструктивних закликів щодо дітей рф. Подібну “тенденцію” депутатка держдуми з нещодавніми подіями, які стались в підмосковному “крокус сіті холі”, де ІДІЛ ввечері 22 березня вчинив стрілянину.

Депутатка держдуми рф
Депутатка держдуми рф ганна кузнецова поширює непідтверджену інформацію / скриншот

Україна не закликає дітей з рф до тероризму

Інформація, яку озвучила кузнецова є безпідставною. Вона зазначила, що кількість нібито шкідливого контенту в популярних українських Telegram-каналах збільшилась на 28%, однак вона не дає уточнень: не порівнює періоди, коли з’являлись ніби деструктивні заклики, як порахували цей “процент”, немає конкретної інформації про Telegram-канали та повідомлення, які мають шкодити російським дітям, інфографіки, статистики тощо. 

На сайті держдуми рф додатково ще зазначили, що в Україні був запущений Центр інформаційно-психологічних операцій СБУ і що він веде роботу в 13 регіонах України. 

“Дзвінки та повідомлення надходять з території України. Нерідко дзвінки здійснюють завербовані СБУ діти з України, яких спеціально вистежують”, — каже анна кузнецова, депутатка держдуми рф. 

Однак у яких саме регіонах України “вербували дітей” співробітники СБУ, чиновниця не уточнила. 

Слова депутатки держдуми рф не можна ніяк підтвердити. Натомість ми проаналізували декілька українських анонімних Telegram-каналів, які мають більше одного мільйону підписників (Украина Сейчас, Реальна Війна та Україна Online). Проаналізувавши контент від 22 березня ми не виявили жодного заклику до міжнаціональної ворожнечі, або закликів до російських дітей вчиняти терористичні дії. 

Росіяни закликають до вбивства українських дітей

Попри те, що росія звинувачує у тероризмі та сприянню міжнаціональній ворожнечі Україну, військові злочинці публікують матеріали, де прямо закликають вбивати українських дітей. Наприклад, 13 березня у єгора гузенко, власника Telegram-каналу тринадцятий вийшов ряд дописів, у яких він коментує відео, де діти співають “Батько наш — Бандера”. Він відверто заявив, що начебто ворог не має статі та віку, а дітей на відео — “заразними” і єдиний вихід, зі слів злочинця, є “знищення хворих”. 

Допис пропагандиста
Терорист гузенко закликав знищити українців / колаж Бахмут IN.UA

Фахівці з Інституту масової інформації (ІМІ) констатували, що подібні дописи є закликом до геноциду.

“Такі публікації є прямим публічним підбурюванням до вчинення злочину геноциду щодо українців. Вони розраховані на широку аудиторію, а також містять обґрунтування необхідності повного фізичного знищення української нації. Саме з метою притягнення до кримінальної відповідальності подібних трансляторів геноцидної риторики була створена Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. РФ продовжує вважатись підписантом та ратифікантом Конвенції, однак влада країни свідомо допускає поширення прямих геноцидних ідей серед своїх військових”, — розповів Володимир Зеленчук, юрист ІМІ.

Пізніше гузенко видалив допис з відео, однак залишив невеликий коментар нижче, що начебто вже пізно і діти перейняли нацистську ідеологію, порівнюючи Степана Бандеру з адольфом гітлером. 

Однак влада росії вважає це за нормальне та ніяк не відреагувала на поширення закликів до геноциду та вбивству українських дітей в російських Telegram-каналах. 

Подібні інформаційні атаки росіян відбуваються на тлі подій в “крокус сіті холі”, щоб переконати власне населення у винуватості України. Центр стратегічних комунікацій вже спростував повідомлення росіян про нібито заклики з України до російських дітей здійснювати терористичні акти, у тому числі на ТОТ. Тому закликаємо не вестись на ворожу дезінформацію та перевіряти інформацію на офіційних джерелах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Експеременти над дітьми росія

“В Маріуполі проводили експерименти над дітьми”: вигадка роспропаганди

У мережі шириться відео з сенаторкою рф від днр наталією ніканоровою в студії кремлівського радіо комсомольська правда. Колаборантка розповіла “журналістам”, що в окупованому Маріуполі вс […]

Депутатка держдуми рф

“Деструктив, тероризм, міжнаціональна ворожнеча”: чиновниця рф поширює антиукраїнські наративи

У мережі шириться відео депутатки держдуми рф анни кузнецової, яка розповіла пропагандистам про “деструктивні заклики” в українських Telegram-каналах, які збільшились начебто на 28%. Чиновниця розповіла, […]

Jobcenter

Джобцентр в Німеччині скасовує виплати українцям: що відбувається

У мережі шириться відео української біженки, яка жаліється на німецькі джобцентри (центри зайнятості). Жінка розповідає, що установа скасовує виплати на придбання меблів в орендоване житло. […]

Гроші в руках

Українці, які від початку війни не виїжджали за кордон, отримають 5 тис. грн: фейк

Деякі Telegram-канали поширюють інформацію від імені міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук про виплату 5 тисяч гривень українцям, які жодного разу від […]

13:00, 07.04.2024 Микола Ситник
стела Часів Яр

ЗСУ блокують евакуацію з Часового Яру: що відбувається

У мережі поширюється інформація, що ЗСУ нібито заборонили евакуюватись з міста Часів Яр на Донеччині, яке зараз знаходиться неподалік від лінії фронту. Роспропагандисти зауважили, що […]

16:30, 05.04.2024 Микола Ситник