пушилін в Бахмуті: що обіцяв, про що брехав?

Семаковська Тетяна 15:15, 11 Квітня 2023

Пушилін в БахмутіГолова так званої «днр» денис пушилін опублікував відео, у якому розповів про «київський режим» та майбутню відбудову Бахмута. пушилін заявив, що росія вже має схожий досвід завдяки Маріуполю, який російські окупанти зрівняли із землею. Крім того, згадав пропагандист й про евакуацію цивільного населення з Бахмута.

Відео з Бахмута очільник невизнаної ДНР опублікував у Telegram-каналі.

Пушилін в Бахмуті

скріншот 1

Кадр пропагандиста з Бахмута. Фото: скріншот

денис пушилін опублікував 5 хвилинне відео з Бахмута, місто пропагандист називає — Артемівськом на російський лад.

«Ну що, шановні друзі, ось він, наш Артемівськ. Звільняється “вагнерами”. Противник не шкодує ні місто, ні своїх… Ну… Гонять у м’ясорубку… Ну а наші підрозділи продовжують звільняти російські землі», — заявив пушилін.

Під звільненням очільник невизнаної днр вочевидь має на увазі повне знищення міста. Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни зруйнували та пошкодили на території Бахмутської міської територіальної громади 4926 житлових будинків. 

Через російське вторгнення в Бахмуті люди жили без води, тепла та газу, волонтери змушені були самостійно бурлити свердловину, щоб бахмутяни мали питну й технічну воду.

Наголосимо, що Бахмуті ЗСУ стояли з 2014 року за цей період місто розбудовували — з‘явилась набережна, з нуля будували ЦНАП, зробили ремонти шкіл, садків міськради, майже запустили сортувальну станцію, ремонтували житловий фонд, дороги і прибудинкові території, водоводи. Обстріли й знищення міста почалось з початку повномасштабного вторгнення. 

Гуманітарний центр та досвід Маріуполя

скрін 2

Пушилін із вагнерівцями в Бахмуті. Фото: скріншот

Прогулюючись вулицями зруйнованого росіянами міста, пушилін заявив, що в рамках проєкту «Єдина росія» в Бахмуті оцінювали можливість відкрити гуманітарний центр, але за словами пушиліна поки це не доцільно. Голова так званої ДНР підкреслив, що в Бахмуті не залишилося жодної цілої будівлі, втім не сказав, що місто руйнували саме росіяни.

«Об’їхав місто, побачив руйнівні наслідки дій київського режиму. Роботи з відновлення чекає багато, але вже є досвід Маріуполя – упораємося з усім. З нами вся Велика росія!», — сказав пушилін.

скрін 4

Ось так виглядав Маріуполь до російського «звільнення». Фото: Київська ОДА

Зазначимо, що на будівельні роботи до окупованого Маріуполя хочуть звести в’язнів з Білорусі, про це в ефірі «Свобода. Ранок» повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Пушилін заявив, що вагнерівці, мовляв, евакуюють людей до територій ДНР, які наразі тимчасово підконтрольні росії. Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення, й міська влада й волонтери щодня вивозили бахмутян, які виявили бажання евакуюватися

В Бахмуті, який станом на 24 лютого 2022 року нараховувало близько 84 тисяч мешканців, станом на 23 березня приблизно залишилося менше 3 тисяч цивільних. Це люди, які відмовляються добровільно евакуюватися, повідомляв Павло Кириленко, голова Донецької ОВА.

Під час вручення нагород російським найманцям пушилін згадав, що «ціль колективного Заходу — знищити сильну та суверенну росію».

«Живий щит з цивільних»

скрін 5

Вагнерівець розповідає фейки про ЗСУ. Фото: скріншот

У відео вагнерівець заявляє, мовляв, ЗСУ прикриваються цивільними та роблять з них живий щит. Таку пропаганду росія робить від самого початку війни, натомість зазначимо, що саме росіяни обстрілюють житлові цивільні будинки в Бахмуті, де ховаються мирні люди, тим самим тероризуючи цивільне населення. Лище за тиждень окупанти знищили близько 100 домів.

Нагадаємо, що саме українські військові допомагали цивільним з Бахмута евакуюватися, й ризикуючи власним життям вивозили бахмутян, зокрема до притулку в Краматорську. 

скрін 6

Українці, які опинилися в росії про життя по “ту сторону”. Фото: скріншот

Вагнерівець заявляє, що всім цивільним вони надають медичну допомогу й забезпечують всім необхідним. Волонтерка Інна Гайдай з Бахмута ще 11 березня опублікувала повідомлення від людей, які евакуювалися до росії. Виявилося, що умови там, не такі як описують вагнерівці. Люди мають пройти фільтрацію, а жодних обіцяних, від країни-агресорки виплат, вони не отримують.

Отримавши успіхи в Бахмуті росіяни активно починають поширювати пропаганду, на російських каналах вже з’являються відео із зрадниками, які розповідають про нацистів в Україні. Така інформаційна компанія спрямована, щоб дискредитувати ЗСУ, й хоча б якось виправдати величезні людські втрати, які вагнерівці та регулярна російська армії несуть в битві за Бахмут.

Саме завдяки захисту ЗСУ й звільненню міста в 2014 році після окупації, воно розвивалось всі ці роки, сюди їхали переселенці з тимчасово окупованих територій, щоб жити, мешканці тимчасово окупованих територій.

Бахмут надав прихисток, навіть на початку повномасштабного вторгнення тут знайшли підтримку тисячі переселенців з міст, які росіяни почали знищувати першими —  Маріуполя та Попасної.

Фото: росзмі

Читайте також: Бахмутські зрадники: як колаборанти поширюють пропаганду про ЗСУ та Україну

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Семаковська Тетяна 11:00, 28 Квітня 2024
Допомога дітям ВПО / фото з відкритих джерел

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн.

Детально пояснюють у Мінреінтеграції.

Оформити допомогу на дитину в 2024

Аби оформити документ і подати заявку на щомісячну виплату для дитини внутрішні переселенці мають звернутися до однієї з цих установ:

  • ЦНАП;
  • Управління соціального захисту населення.

Якщо ж у вашому населеному пункті немає ЦНАПу чи Управління соцзахисту, то можна звернутися до особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

З собою потрібно мати документи, які посвідчують особу, свідоцтво про народження дитини, та свою або дитини реєстрацію в населеному пункті, що був окупований‌ або де ведуться активні бойові дії. Отримавши довіку, ви можете претендувати на державну грошову виплату для дитини.

Як оформити ВПО на дитину в Дії?

Зручний спосіб оформити ВПО на дитину — це додаток Дія:

  • зайдіть у Дію;
  • натисніть Послуги, Оформлення допомоги для ВПО;
  • вкажіть актуальну адресу поточного місця проживання;
  • підтвердьте місце за допомогою геолокації;
  • натисніть “Зареєструватися”.

Довідку ВПО для дитини до 14 років може оформити один з батьків, у “Дії” повинно відображатися свідоцтво про народження дитини.

Скільки платять дитині ВПО

Сума виплати на одну дитину становить 3 тисяч гривень на місяць. Отримувати її можуть практично всі переселенці.

Нагадаємо, що Мінсоцполітики ініціює продовження терміну подання заяв до 30 квітня. Відповідно, навіть якщо заява на виплати буде подана в кінці квітня, кошти родині надійдуть за березень і квітень включно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Рецепти страв із ревеню: як урізноманітнити харчування

Семаковська Тетяна 10:00, 28 Квітня 2024

Весною та літом серед українців популярними стають легкі страви та поєднання незвичних смаків. Ідеальним овочем для кулінарних експериментів є ревінь. Він має кисло-солодкий смак, тож ідеально підходить для приготування салатів та пирогів.

Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна поділилася з редакцією Бахмут IN.UA незвичайними рецептами із ревенем, які вразять своїм смаком та простотою приготування.

Рецепти страв із ревеню

Десерти з ревенем не важкі у приготуванні, а сам ревінь має невелику ціну, тож з ним можна сміливо експериментувати. Наприклад, з нього можна зробити:

  • пироги;
  • компоти;
  • киселі;
  • кекси;
  • гарніри для м’яса.

Споживати ревінь можна використовуючи самі стебла рослини. Зверніть увагу, що їхній колір може бути від малинового до темно-зеленого. 

Пиріг з ревенем

5ea711c10b36d 98ea4
Пиріг з ревенем / фото з відкритих джерел

Для створення тіста потрібні:

  • 400 грамів пшеничного борошна;
  • дрібка солі;
  • 1,5 чайної ложки розпушувача;
  • 2 столових ложки крохмалю;
  • 150 грамів цукру;
  • 1 упаковка ванільного цукру;
  • 200 грамів вершкового масла (твердого);
  • 3 жовтки.

Для начинки ж потрібно підготувати:

  • 500 грамів ревеню;
  • 50 грамів цукру.

Спосіб приготування:

  • розігрійте духовку до 180 градусів$
  • у миску покладіть борошно, сіль, розпушувач, крохмаль, цукор і ванільний цукор$
  • додайте нарізане кубиками холодне масло (можна натерти на терці); 
  • подрібніть інгредієнти до утворення дрібної крихти$
  • додайте жовтки та змішайте інгредієнти в однорідне тісто$
  • сформуйте кулю та розділіть її на 2 рівні частини$
  • одну частину тіста поставте у холодильник, другу розкатайте та викладіть у форму.

Для приготування самого ж ревіню потрібно помити його, обсушити, обірвати листя, а стебло почистити та нарізати скибочками. Потім потрібно викласти вже оброблену рослину на тісто та засипати цукром. Зверху натираємо залишки коржа з холодильника, випікаємо хвилин 40, до золотистого кольору.

Варення з ревеню

foto 2057 0 61069
Варення з ревеню / фото з відкритих джерел

Рецепти смачних страв із ревеню не вимагають кулінарних вмінь, тож навіть, якщо ви не вмієте готуватися — страви із ревенем будуть вам під силу. Простий спосіб зберегти вітаміни — зробити консервації, а саме варення з ревеню. Ось найпростіший рецепт:

Інгредієнти:

  • 1,5 кілограма ревеню;
  • 2 кілограми цукру (цукру можна дати трохи менше, на свій смак);
  • 2 склянки води.

Приготування

Щоб приготувати смачне варення із ревеню маємо зробити хороший сироп: для цього цукор потрібно розвести разом з водою у каструлі чи іншій зручній місткості, суміш кілька хвилин тримаємо на маленькому вогні.

Потім попередньо нарізаний ревінь заливаємо отриманим сиропом і тримаємо на вогні ще 25 хвилин. Періодично помішуйте суміш. Після 25 хвилин вимкніть вогонь, та покладіть каструлю із ревенем вбік. Потрібно витримати варення 12 годин за кімнатної температури.

Краще за все робити варення на вечір, щоб за ніч воно настоялося, потім ревінь у каструлі ставимо на повільний вогонь і варимо до загустіння. 

Для перевірки готовності варення потрібно взяти дерев’яну ложку й занурити її в суміш, крапля готового варення не має розтікатися. Гаряче варення переливаємо в чисті банки та закупорюємо кришкою. Варення зберігати в темному прохолодному місці.

Ревеневий лимонад

Ревінь / фото ілюстративне

Ревінь також може стати основним інгредієнтом для лимонаду, адже він має багатий та свіжий смак. Для приготування незвичайного лимонаду потрібно:

Інгредієнти:

  • ревінь;
  • вода;
  • лайм або лимон;
  • сироп агави або бюджетний варіант цукор.

Приготування:

  • ревінь помийте, наріжте кубиками й перекладіть у каструлю з водою;
  • до суміші додайте сік лайму, або лимону;
  • ввімкніть вогонь та на слабкому вогні повільно доведіть до кипіння суміш, варіть 10 хвилин;
  • вимкніть газ, остудіть напій та процідіть його;
  • готовий лимонад подавайте із кубиками льоду.

Соус до м’яса із ревеню

rhubarb 5145911 1280 d6a83
Ревінь / фото з відкритих джерел

Ревінь гарно поєднується з м’ясом. Для цього можна приготувати смачний й корисний соус.

Інгредієнти:

  • ревінь;
  • мед — у рідкому стані 1 столова ложка;
  • цибуля червона 1 штука;
  • оцет, краще брати винний, можна яблучний — 1 столова ложка;
  • сіль до свого смаку.

Приготування: 

Ревінь та цибулю помийте, покришіть кубиками, покладіть у каструлю та додайте всі інші складники. Проваріть суміш 20 хвилин на малому вогні, помішуйте регулярно, допоки все не перетвориться у пюре. Отриманий соус остудіть, можна збити в блендері та подавати до м’ясних делікатесів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]

Рецепти страв із ревеню: як урізноманітнити харчування

Весною та літом серед українців популярними стають легкі страви та поєднання незвичних смаків. Ідеальним овочем для кулінарних експериментів є ревінь. Він має кисло-солодкий смак, тож […]

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]

Сорбет або тирамісу: кондитерка з Бахмута розповідає, що можна приготувати з ягід

Поки триває сезон полуниці, черешні, малини та інших літніх ягід, й ціни на них ще невисокі хочеться зробити різні ягідні десерти. Смачні десерти із сезонних […]

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]