пушилін в Бахмуті: що обіцяв, про що брехав?

Семаковська Тетяна 15:15, 11 Квітня 2023

Пушилін в БахмутіГолова так званої «днр» денис пушилін опублікував відео, у якому розповів про «київський режим» та майбутню відбудову Бахмута. пушилін заявив, що росія вже має схожий досвід завдяки Маріуполю, який російські окупанти зрівняли із землею. Крім того, згадав пропагандист й про евакуацію цивільного населення з Бахмута.

Відео з Бахмута очільник невизнаної ДНР опублікував у Telegram-каналі.

Пушилін в Бахмуті

скріншот 1

Кадр пропагандиста з Бахмута. Фото: скріншот

денис пушилін опублікував 5 хвилинне відео з Бахмута, місто пропагандист називає — Артемівськом на російський лад.

«Ну що, шановні друзі, ось він, наш Артемівськ. Звільняється “вагнерами”. Противник не шкодує ні місто, ні своїх… Ну… Гонять у м’ясорубку… Ну а наші підрозділи продовжують звільняти російські землі», — заявив пушилін.

Під звільненням очільник невизнаної днр вочевидь має на увазі повне знищення міста. Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни зруйнували та пошкодили на території Бахмутської міської територіальної громади 4926 житлових будинків. 

Через російське вторгнення в Бахмуті люди жили без води, тепла та газу, волонтери змушені були самостійно бурлити свердловину, щоб бахмутяни мали питну й технічну воду.

Наголосимо, що Бахмуті ЗСУ стояли з 2014 року за цей період місто розбудовували — з‘явилась набережна, з нуля будували ЦНАП, зробили ремонти шкіл, садків міськради, майже запустили сортувальну станцію, ремонтували житловий фонд, дороги і прибудинкові території, водоводи. Обстріли й знищення міста почалось з початку повномасштабного вторгнення. 

Гуманітарний центр та досвід Маріуполя

скрін 2

Пушилін із вагнерівцями в Бахмуті. Фото: скріншот

Прогулюючись вулицями зруйнованого росіянами міста, пушилін заявив, що в рамках проєкту «Єдина росія» в Бахмуті оцінювали можливість відкрити гуманітарний центр, але за словами пушиліна поки це не доцільно. Голова так званої ДНР підкреслив, що в Бахмуті не залишилося жодної цілої будівлі, втім не сказав, що місто руйнували саме росіяни.

«Об’їхав місто, побачив руйнівні наслідки дій київського режиму. Роботи з відновлення чекає багато, але вже є досвід Маріуполя – упораємося з усім. З нами вся Велика росія!», — сказав пушилін.

скрін 4

Ось так виглядав Маріуполь до російського «звільнення». Фото: Київська ОДА

Зазначимо, що на будівельні роботи до окупованого Маріуполя хочуть звести в’язнів з Білорусі, про це в ефірі «Свобода. Ранок» повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Пушилін заявив, що вагнерівці, мовляв, евакуюють людей до територій ДНР, які наразі тимчасово підконтрольні росії. Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення, й міська влада й волонтери щодня вивозили бахмутян, які виявили бажання евакуюватися

В Бахмуті, який станом на 24 лютого 2022 року нараховувало близько 84 тисяч мешканців, станом на 23 березня приблизно залишилося менше 3 тисяч цивільних. Це люди, які відмовляються добровільно евакуюватися, повідомляв Павло Кириленко, голова Донецької ОВА.

Під час вручення нагород російським найманцям пушилін згадав, що «ціль колективного Заходу — знищити сильну та суверенну росію».

«Живий щит з цивільних»

скрін 5

Вагнерівець розповідає фейки про ЗСУ. Фото: скріншот

У відео вагнерівець заявляє, мовляв, ЗСУ прикриваються цивільними та роблять з них живий щит. Таку пропаганду росія робить від самого початку війни, натомість зазначимо, що саме росіяни обстрілюють житлові цивільні будинки в Бахмуті, де ховаються мирні люди, тим самим тероризуючи цивільне населення. Лище за тиждень окупанти знищили близько 100 домів.

Нагадаємо, що саме українські військові допомагали цивільним з Бахмута евакуюватися, й ризикуючи власним життям вивозили бахмутян, зокрема до притулку в Краматорську. 

скрін 6

Українці, які опинилися в росії про життя по “ту сторону”. Фото: скріншот

Вагнерівець заявляє, що всім цивільним вони надають медичну допомогу й забезпечують всім необхідним. Волонтерка Інна Гайдай з Бахмута ще 11 березня опублікувала повідомлення від людей, які евакуювалися до росії. Виявилося, що умови там, не такі як описують вагнерівці. Люди мають пройти фільтрацію, а жодних обіцяних, від країни-агресорки виплат, вони не отримують.

Отримавши успіхи в Бахмуті росіяни активно починають поширювати пропаганду, на російських каналах вже з’являються відео із зрадниками, які розповідають про нацистів в Україні. Така інформаційна компанія спрямована, щоб дискредитувати ЗСУ, й хоча б якось виправдати величезні людські втрати, які вагнерівці та регулярна російська армії несуть в битві за Бахмут.

Саме завдяки захисту ЗСУ й звільненню міста в 2014 році після окупації, воно розвивалось всі ці роки, сюди їхали переселенці з тимчасово окупованих територій, щоб жити, мешканці тимчасово окупованих територій.

Бахмут надав прихисток, навіть на початку повномасштабного вторгнення тут знайшли підтримку тисячі переселенців з міст, які росіяни почали знищувати першими —  Маріуполя та Попасної.

Фото: росзмі

Читайте також: Бахмутські зрадники: як колаборанти поширюють пропаганду про ЗСУ та Україну

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 15 Жовтня 2024
Довідка ВПО / фото ілюстративне

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік ВПО не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. 

Про це пояснюють юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.

Робота для ВПО

Згідно з роз’ясненнями експертів, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний надати лише певні документи, перелік яких визначений Кодексом законів про працю України:

  • паспорт;
  • трудова книжка або відомості про трудову діяльність;
  • у деяких випадках — документи про освіту, стан здоров’я тощо.

Довідка ВПО не входить до переліку обов’язкових документів

“Важливо розуміти, що на сьогодні довідка внутрішньо переміщеної особи не є документом, який обов’язково слід надавати при прийнятті на роботу”, — наголошують правники.

Чому роботодавець може просити довідку переселенця

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №331 від 20.03.2022, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни в Україні роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 3 місяців, а для осіб з інвалідністю – 6 місяців з дня працевлаштування.

“Серед документів, які подаються для отримання такої компенсації, вимагається також копія довідки про взяття на облік ВПО працевлаштованої особи”, — розповідають експерти.

Проте вони наголошують, що відмова у наданні цієї довідки не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:25, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога військовим від держави / фото ілюстративне

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати виплати військовим.

Про це повідомляє Міноборони.

Калькулятор для розрахунку виплати військовим

На сайті Міноборони військовослужбовці можуть самостійно розрахувати своє грошове забезпечення за різними видами виплат. Для цього потрібно вказати інформацію про вид, особливості та місце проходження військової служби, звання й вислугу років.

Окрім калькулятора, на сайті зібрана детальна інформація про заробітну плату військовослужбовців, одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті), а також соціальні гарантії для цієї категорії громадян.

Скільки отримують військовослужбовці у 2024 році

З 1 вересня продовжуються мобілізаційні заходи відповідно до закону про мобілізацію, що набрав чинності у травні цього року. Усі мобілізовані отримуватимуть 20 тисяч гривень базового окладу.  До цієї суми може додаватися 13 тисяч гривень за військове звання, таким чином загальний заробіток може складати 33 тисячі гривень.

При цьому, в Україні діє Постанова Кабміну №168, яка передбачає такі грошові надбавки для військовослужбовців:

  • 30 тисяч гривень — для військовослужбовців, які виконують бойові або спеціальні завдання для забезпечення оборони України;
  • 50 тисяч гривень — для військовослужбовців, котрі виконують бойові чи спеціальні завдання в органах військового управління та штабах;
  • 70 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають на лінії першого ешелону або в зоні виконання завдання протягом місяця;
  • 100 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій або перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію внаслідок контузій, травм, каліцтв.

100 тисяч гривень також нараховують військовослужбовцям, які потрапили у полон.

Варто зазначити, що останнє підвищення зарплат військовим відбулося з прийняттям Наказу №339, яким передбачено додаткову фінансову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень для осіб, котрі знаходяться на передовій. Вони призначаються додатково вже згаданим 100 тисячам гривень “бойових”.

Військовослужбовці сумарно можуть отримати до 190 000 гривень на місяць. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Смачні страви до Гелловіну: три рецепти з гарбузом, від яких не відірватися

Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто […]

15:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро