У Бахмуті росіяни можуть опинитися в тактичному оточенні, — Череватий

Семаковська Тетяна 12:21, 24 Травня 2023

Бахмут 95ca2

Сили оборони можуть оточити російських окупантів у Бахмуті. Це станеться у разі, якщо ЗСУ продовжать просуватися по флангах.

Про це речник Східного угруповання військ ЗСУ, полковник Сергій Череватий розповів в інтерв’ю «РБК-Україна».

Він зазначив, що наразі на Бахмутському напрямку проходить успішна оборонна операція.

«Чому вона успішна? Тому що ми досягли головних цілей. Ми не дали їм прорватися, поламати наші бойові порядки, знищити наше угруповання, що там воює, оточити його. І крім того, ми нанесли їм колосальні втрати. У нас там немає переваги ні в чисельності особового складу, ні в техніці. Але де є можливість, де завдяки своїй зібраності, правильній тактичній побудові, використанню комбінованої західної та радянської зброї ми проводимо контратаки і рухаємося», — пояснив Сергій Череватий.

За його словами, ЗСУ контролюють частину території у самому місті.

«Ми тримаємо низку будівель. І в нас ще є там фортифікаційні споруди, окопи, опорні пункти, зокрема і в південно-західній частині міста. Це район «Літака», — сказав Сергій Череватий.

Череватий 659f8

Речник Східного угруповання військ ЗСУ, полковник Сергій Череватий. Фото: АрміяInform

Просування Сил оборони

Полковник повідомив, що протягом тижня ЗСУ вдалося просуватися від 150 метрів до 2 кілометрів на добу. 

«22 травня на різних ділянках ми просунулися від 250 до 400 метрів. Це небагато. Але це дозволяє нам зайняти панівні висоти, щоб краще наносити ураження по угрупованню ворога в Бахмуті», — зауважив речник.

Читайте також: ЗСУ знищують російські війська в Бахмуті в режимі «нон-стоп», — експерт

Він також прокоментував заяви офіційних осіб, що українські війська взяли Бахмут у напівоточення, і нібито наближаються до взяття міста в тактичне оточення.

«Насправді, це сказано трохи з елементом проекції. Більш точно сказати, як говорив командувач, генерал Сирський, що ми саме наближаємося до тактичного оточення цього населеного пункта. Тактика ворога дуже екстенсивна, він завалює нас тими тактичними групами. Для них це призводить до дуже великих втрат. До того ж саме місто вони фактично зруйнували. Воно їм уже не може слугувати великим опорним пунктом для побудови там ешелонованої оборони. Якщо вони будуть оточені з флангів, то будуть постійно накриватися потужним артилерійським вогнем, не матимуть де від нього сховатися і не матимуть можливості підтягувати резерви. Тому якщо збережеться така ж тактична обстановка, яка є в районі Бахмута зараз — це фактично призведе до того, про що сказав командувач», — пояснив Сергій Череватий.

мапа 66472Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Він зауважив, що тактичне оточення Бахмута можливе за умови подальшого просування на флангах, а також «тактичних несподіванок» для ворога. Полковник наголосив, що оборонці Бахмута вчинили неймовірний подвиг.

«Головний подвиг наших героїв Бахмута — це те, що вони, по суті, знищили «вагнера» — одне з найбоєздатніших підрозділів росіян, і загалом вимотали все вороже угруповання дуже великою ціною. Наші втрати на порядки менші ніж у них, але вони і на порядок цінніші для нас, ніж для них. Якраз ця заява пригожина, що з 25 травня він виводить війська — це доказ поразки і латентної капітуляції», — наголосив Сергій Череватий.

Однак, полковник не впевнений, що російське керівництво дозволить пригожину вивести війська з Бахмута.

«Думаю, будуть докладатися всі зусилля, щоби він це не зміг зробити. Мій прогноз такий», — припускає Сергій Череватий.

Втрати росіян поблизу Бахмута

За оцінкою ЗСУ, у районі Бахмута воює понад 40 тисяч російських військ. Вони мають приблизно 250 танків, до 300 артилерійських гармат і до 150 РСЗВ.

«Що стосується втрат, Джо Байден сказав про приблизно 100 тисяч пораненими та вбитими. Перед тим контрадмірал Джон Кірбі теж казав про 100 тисяч, з яких, за його словами, 20 тисяч точно летальні жертви. Наш міністр оборони Олексій Резніков називав втрати в 70 тисяч, але, можливо, він говорив про меншу ділянку. Всі ці цифри абсолютно релевантні з огляду на їхні щоденні втрати. Це понад 100 вбитими і стільки ж пораненими (ред. в Бахмуті та околицях)», — резюмував Сергій Череватий.

Bakhmut Battle Map Draft May 232023 2bcfbАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: Сотні тіл бойовиків: полонений «вагнерівець» розповів про окоп «смерті» у Бахмуті

Раніше речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі розповів, що за останні п’ять місяців росія втратила понад 100 тисяч осіб у боях поблизу Бахмута та в інших регіонах України. Понад 20 тисяч із них — загиблі, ще 80 тисяч російських військових поранені. Оцінка США базувалася на розсекречених даних американської розвідки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: AP/Libkos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!