Як навчатимуться бахмутські школярі у новому навчальному році?

Семаковська Тетяна 18:16, 23 Травня 2023

БАХМУТ 26 3 1 61c8fВже у вересні батьки юних бахмутян віддаватимуть своїх чад до шкіл. Чи будуть робити це за місцем проживання, чи ж навпаки вирішать залишати дитину навчатися дистанційно, але в рідній школі?

Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася в Управлінні освіти Бахмутської міської ради скільки дітей навчаються в бахмутських школах, як готуються до першого вересня та, що думають батьки про навчання.

Як працюють Бахмутські школи?

Заклади загальної середньої освіти, тобто школи, Бахмутської міської територіальної громади працюють виключно дистанційно, повідомляють в Управлінні освіти. 

Нагадаємо, що зараз бахмутські школи активно готуються до нового навчального року, за декілька місяців чимало юних бахмутян підуть в перші класи дистанційно. На жаль, через такий формат навчання кількість першачків зменшується, зауважують в Управлінні освіти. Наприклад, в 2021 році до школи вступило 710 осіб, а у 2022 вже 321 учень.

Станом на 18 травня подали вже 145 заяв до бахмутських шкіл, але набір триватиме аж до 1 вересня 2023, тож юних бахмутян запрошують на навчання. Нагадаємо, ми писали як планують святкувати останній дзвоник.

Повертаючись до теми, протягом навчального року для бахмутських школярів проводили деякі офлайн-заходи у центрах підтримки бахмутян, зокрема в таких містах:

  • Київ;
  • Дніпро;
  • Полтава,
  • Кривий Ріг;
  • Одеса;
  • Жовті Води;
  • та Харків.

Тут для школярів проводили заняття із підготовки до НМТ випускників 11 класів, заняття англійською, індивідуальні корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими потребами та велася підготовка дітей дошкільного віку до навчання в 1 класі. Крім того, для дітей були розважально-ігрові програми, конкурси та змагання, квест-ігри, майстер-класи з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва тощо. 

Скільки учнів випустяться бахмутські школи у 2023 році?

Загалом, у 2023 році очікується кілька сотень випускників, зокрема:

  •  9 класів – 620 учнів;
  •  та 11 класів – 331 учень. 

Станом на 18.05.2023 у Бахмутських школах здобувають освіту 5677 учнів, зазначимо, що у 2021 році було – 7574 учнів.

Як готуються бахмутські школи до нового навчального року?

Для батьків, які оберуть онлайн-навчання вже провели збори.  Крім того,  запровадили онлайн-курси майбутніх першокласників, щоб допомогти дітям швидше адаптуватися до навчання, а в освітньому осередку на базі центру підтримки бахмутян «#Я_повернусь_Бахмут» м.Київ ввели офлайн-заняття з майбутніми першокласниками. 

«Більшість педагогів початкових класів нашої громади високої кваліфікації, мають педагогічні звання, є з них переможці фахових конкурсів педагогічної майстерності, вони щороку успішно проходять добровільну сертифікацію і доводять свій високий професійний рівень, тому батьки готові, навіть у дистанційному форматі, довірити своїх дітей саме нашим учителям», — кажуть в Управлінні освіти.

Що думають бахмутяни про перше вересня та куди планують віддавати дітей?

В соціальних мережах «Бахмут IN.UA» ми запитали наших читачів, як вони розв’язали питання з освітою для своїх дітей. Відповіді були різні проте, як виявилося чимало наших земляків віддали дітей в місцеві школи, навіть попри те, що навчаються вони онлайн. Здебільшого відзначають, що професіоналізм бахмутських вчителів перекриває навіть дистанційні уроки.

Screenshot 703 a6729

Скріншот з коментарів

«Старший син навчається дистанційно у рідній школі #2, молодший відвідує дистанційно наш садочок «Посмішка». У нас найкращі вихователі і вчителі», — пише бахмутянка Юлія Лисиченко.

«Донька навчається в Бахмутській школі 12 в 10 класі, син в Бахмутській школі 2 в 8 класі дистанційно. Міняти школи не будемо. Вони наші рідні!», — зауважує жителька міста Ірина Воловік.

Screenshot 704 5fce7Скріншот з коментарів

«Навчаємось дистанційно у рідній школі, хоч поруч є працюючі заклади. Діти не хочуть міняти заклад, да і ми, батьки, так само! Будемо вчитися у рідній школі», — пише бахмутянка Лілія Тарасенко.

Однак, є й інші думки, коли батьки дітей все ж вирішують обрати навчання-офлайн після дистанційних занять, вагомим аргументом стає те, що дитині бракує спілкування з однолітками. Такий приклад, зокрема навела читачка «Бахмут IN.UA» Олена Ритсо.

Screenshot 705 23790

Скріншот з коментарів

Бахмутянка Анастасія Касперська також відзначає, що її дитина навчатиметься в школі за місцем проживання, адже онлайн-уроки не дають дітям достатньо  комунікації й взаємодії одне з одним.

Screenshot 707 3f911

Скріншот з коментарів

Крім цього, батьки деяких учнів зазначили, що їхні чада навчають й дистанційно у рідній школі й офлайн за місцем проживання. Таким досвідом поділилася бахмутянка Світлана Юн. Її дитина відвідує корейську школу та місцеву бахмутську школу мистецтв.

Screenshot 708 04a6f

Скріншот з коментарів

Такий ж досвід має бахмутянка Оля Скворцова, її дитина навчається у школі 18 і в Словацькій школі. Поєднувати дві освіти непросто, проте батьки стараються вірно розподіляти навантаження.

Нагадаємо, що зараз бахмутські школи активно готуються до нового навчального року, за декілька місяців чимало юних бахмутян підуть в перші класи дистанційно. На жаль, через такий формат навчання кількість першачків зменшується, зауважують в Управлінні освіти. Наприклад, в 2021 році до школи вступило 710 осіб, а у 2022 вже 321 учень. 

Станом на 18 травня подали вже 145 заяв до бахмутських шкіл, але набір триватиме аж до 1 вересня 2023, тож юних бахмутян запрошують на навчання.

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!