пригожин намагається підірвати довіру до російських державних ПВК

Семаковська Тетяна 11:19, 25 Квітня 2023

пригожин 78a28

Фінансист групи «вагнера» євген пригожин розпочав інформаційну операцію з підриву довіри до російських державних приватних військових формувань (ПВК). 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Критика російських державних ПВК

пригожин заявив, що 24 квітня відвідав позиції підрозділів «поток» і «олександра невського». Він охарактеризував їх як «мікро-ПВК», і різко розкритикував поганий стан цих підрозділів.

Як зазначили західні аналітики, батальйон «поток» є одним із трьох добровольчих загонів російської державної енергетичної компанії «газпром». Загін є аналогом російського державного бойового резерву (БАРС). До слова, батальйон «поток» підпорядковується ПВК «редут» Міноборони рф.

пригожин заявив, що ці підрозділи мають прикривати фланги «вагнера». Однак, за його словами, у них немає належного забезпечення та озброєння для ведення бойових дій. 

«пригожин також розкритикував загальне поширення таких ПВК, що, ймовірно, свідчить про те, що пригожин розглядає ці нові організації як конкурента «вагнера», — зазначили в Інституті вивчення війни.

Пов’язані з «вагнером» джерела 24 квітня стверджували, що сили «вагнера» поставили «потоку» завдання захищати невизначені щойно захоплені позиції, щоб дати бойовикам змогу перегрупуватися. Однак, за їх повідомленнями, «поток» залишив ці позиції та дозволив українським силам відбити цей район.

Читайте також: росія хоче захопити Бахмут до початку українського контрнаступу — Інститут вивчення війни

пригожин відновлює прихильність кремля

Особовий склад підрозділу «поток» опублікував відеозвернення, в якому звинуватив керівництво «газпрому» та ПВК «редут» у тому, що вони не забезпечили бійців належним озброєнням і матеріально-технічним забезпеченням. Також підрозділ звинуватив «вагнера» у тому, що особовому складу «потоку» заборонили залишати свої позиції. російські джерела розкритикували підрозділ «поток» за це відеозвернення. Натомість погані бойові результати підрозділу блогери пояснили статусом добровольців.

Звіти пропагандистів і пригожина вказують на те, що «вагнер» має владу над підприємствами, які належать російському Міноборони. Західні експерти оцінюють, що це свідчить про те, що пригожин відновив деяку прихильність кремля.

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!