росія хоче захопити Бахмут до початку українського контрнаступу — Інститут вивчення війни

Семаковська Тетяна 09:44, 24 Квітня 2023

342821570 534098352249258 1632191704313348590 n ea8f7Сьогоднішня російська модель поведінки навколо Бахмута говорить про те, що російське військове керівництво дедалі більше надає пріоритет — захопити Бахмут до початку українського контрнаступу, якщо це можливо.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Група Вагнера в Бахмуті продовжує нести важкі втрати. Попри те, певний момент вона цілком може завершити захоплення міста. Підтримка темпів наступу вагнерівців після його кульмінації, вимагала від МО РФ залучити російські елітні формування. Мова йде про повітряно-десантні війська. 

Таким чином, вагнерівцям дозволили майже повністю сконцентруватися на міських боях. Відомо, що пригожин передав північний і південно-західний фланги міста  під контроль МО РФ і підтвердив, що підрозділи ПДВ підтримують основні зусилля вагнерівців в Бахмуті. 

Це дозволить найманцям ПВК досягти більших успіхів у місті і може переконати українські сили відступити, вважає Інститут вивчення війни. Підрозділи ПДВ під Бахмутом більш віддалені від міських боїв з високим рівнем втрат, ніж підрозділи Вагнера. Аналітики вважають, що повітряно-десантні війська рф вийдуть з боїв за Бахмут у значно кращій формі, ніж Вагнер.

Читайте також: Через конфлікти пригожина з Міноборони рф вагнерівці несуть вдвічі більші втрати

Російські блогери повідомляють, що підрозділи 106-ї дивізії ПДВ обороняють лінію поблизу Яковлівки — це приблизно в 17 км на північний схід від Бахмута. Повідомлення про спільні дії Вагнера і ПДВ навколо міста свідчить про те, що військове керівництво рф хоче співпрацювати з пригожиним, попри минулі конфлікти. 

Пропагандисти заявили, що Вагнер зараз використовує танки Т-90 в Бахмуті, які очевидно військове керівництво рф виділило Вагнеру, щоб ПВК швидше захопила місто.

Окремі нерегулярні російські формування також беруть участь у боях поблизу Бахмута, але їх значно менше, ніж вагнерівців. Мова йде про близько 200 чеченських міліціонерів спеціального призначення Ахмат», про яких Генштаб повідомляв в кінці лютого, а також про війська невизнаних територій, окупованих рф.

Нагадаємо, що геолокаційні кадри, опубліковані 21 квітня, показують, що російські війська просунулися до ділянки траси O0506, на північний захід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). російські джерела стверджували, що бійці ПВК «вагнер» штурмують «дорогу життя» в цьому районі.

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!