Американські експерти припустили, що росіяни просунулися впритул до траси T0504

Семаковська Тетяна 13:21, 9 Квітня 2023

дорога a491c

Минулої доби російські війська продовжували досягати успіхів у Бахмуті. Ворожі джерела стверджували, що окупанти просунулися в південному та центральному Бахмуті.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни. 

Геолокаційні кадри, опубліковані 7 квітня, показують, що російські війська, ймовірно, просунулися впритул до траси T0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут у південно-західному Бахмуті.

«вагнер» не контролює весь центр Бахмута

Водночас західні аналітики не бачать візуального підтвердження заяв пропагандистів про те, що ПВК «вагнер» контролює весь центр Бахмута. На думку експертів, відносно менші темпи просування бойовиків у центрі вказують на те, що українські сили все ще активно захищають свої позиції в цій частині міста. російські блогери заявили, що «вагнерівці» намагаються просунутися з півдня та сходу до центру Бахмута, аби змусити українські сили вийти з цього району.

Вчора, 8 квітня, армія рф продовжила наступальні дії навколо Бахмута. Ворожі джерела стверджували, що бойовики «вагнера» вели штурм поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута), Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Білої Гори (14 км на південний захід від Бахмута).

Один російський блогер заявив, що російські війська продовжують наступальні операції на захід від Кліщіївки (6 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута). За його словами, російські та українські сили не можуть просунутися поблизу Іванівського (6 км на захід від Бахмута) та по ділянках траси Т0504, на південний захід від Бахмута.

Bakhmut Battle Map 7dd08Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Також російські джерела стверджували, що війська «вагнера» почали суттєво блокувати або повністю відрізати всі лінії постачання до Бахмута. В Інституті вивчення війни зауважили, що попередні заяви про здатність російських військ блокувати наземні лінії постачання в районі Бахмута були перебільшеними.

У Генштабі України повідомили, що минулої доби армія рф вела безуспішні наступальні дії поблизу Богданівки та Іванівського.

Нагадаємо, раніше західні експерти підтвердили просування росіян в центрі Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Читайте також: При загрозі оточення і втрат будуть відповідні рішення, — Зеленський про ситуацію в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!