“Робочий день почався о 5 ранку”: як працювала Бахмутська міська рада 24 лютого

Семаковська Тетяна 10:23, 24 Лютого 2023

Bahmutska miska rada 6bdd2У перші години від повномаштабного вторгення 24 лютого Бахмутська міська рада врегульовувала десятки питань. Які рішення ухвалювали та з якими труднощами зіштовхувалися – читайте в матеріалі.

Начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина ранок 24 лютого запам’ятала, як й всі українці – новинами про напад росії.

Робота міськради

В перший день повномасштабного вторгнення всі працівники міськради вийшли на роботу, людям провели необхідний інструктаж. Бахмутяни через офіційні джерела, засоби масової інформації, чи соціальні мережі дізналися як діти під час повітряної тривоги. 

“Всі ми цього ранку прокинулися від найстрашнішого – новини про те, що російська федерація розпочала наступ на Київ.  Робочий день у Бахмутській міській раді розпочався близько 5.00 години ранку. Вже о 5.30 відбулася нарада міського голови з заступниками, старостами, керівниками структурних підрозділів, правоохоронними органами з метою визначення першочергових заходів в період дій воєнного стану”, — зазначає Наталя Кисиличина.

Після цього в стінах міськради були численні наради з керівництвом управління освіти, охорони здоров’я, директорами підприємств критичної інфраструктури, представниками бізнесу, керівниками банківських установ та ін.

Транспорт та школи

24 лютого в Бахмуті ще їздили тролейбуси за всім маршрутами до 18:00 години, а після введення комендантської години міський транспорт курсував  до 15-16 години. 

Школи, дитячі садочки, позашкільні заклади освіти одразу ж перейшли на дистанційне навчання. Натомість міська інфраструктура працювала у штатному режимі, комунальні підприємства працювали в оперативному режимі. 

Приватні об’єкти торгівлі працювали в обмеженому режимі, торгівельні мережі – у звичайному режимі. В місті працювали банки, інкасація та наповнення банкоматів відбувалася з незначною затримкою. Бахмутяни в цей день пригадують черги біля банкоматів, люди намагалися зняти готівку про всяк випадок.  Працював й «Бахмут – Хліб».

Евакуація

До слова, вже 24 лютого в Бахмуті провели перші наради стосовно організації евакуації бахмутян до західних регіонів країни.

26 лютого зі стоянки біля адміністративної будівлі Бахмутської міської ради відправили автобуси на Краматорський залізничний вокзал, звідти люди прямували на евакуаційний потяг Краматорськ-Львів. Попри те, у перший тиждень бажаючих виїхати було відносно небагато, наголошують в Бахмутській пресслужбі.

“У перший тиждень війни з Бахмутської громади евакуювалося близько 100 осіб. Дані є приблизними, адже люди виїжджали як і організованими  евакуаційними маршрутами, так і самостійно. Звісно, що люди були схвильовані, розгублені”, — пригадує Наталя Кисиличина.

Оборона міста

В перші дні вторгнення влада займалася облаштуванням захисних споруд та найпростіших укриттів. Перелік адрес цих укриттів 24 лютого було оприлюднено. 

Паралельно з цим бахмутян інформували як поводитись у надзвичайних ситуаціях, зокрема під час артилерійського обстрілу житлових масивів, під час проїзду блок постів і т.д.

Фото: Донецький обласний краєзнавчий музей

Читайте також: Напередодні 24 лютого: спогади бахмутян про початок Великої Війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!