“Робочий день почався о 5 ранку”: як працювала Бахмутська міська рада 24 лютого

Семаковська Тетяна 10:23, 24 Лютого 2023

Bahmutska miska rada 6bdd2У перші години від повномаштабного вторгення 24 лютого Бахмутська міська рада врегульовувала десятки питань. Які рішення ухвалювали та з якими труднощами зіштовхувалися – читайте в матеріалі.

Начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина ранок 24 лютого запам’ятала, як й всі українці – новинами про напад росії.

Робота міськради

В перший день повномасштабного вторгнення всі працівники міськради вийшли на роботу, людям провели необхідний інструктаж. Бахмутяни через офіційні джерела, засоби масової інформації, чи соціальні мережі дізналися як діти під час повітряної тривоги. 

“Всі ми цього ранку прокинулися від найстрашнішого – новини про те, що російська федерація розпочала наступ на Київ.  Робочий день у Бахмутській міській раді розпочався близько 5.00 години ранку. Вже о 5.30 відбулася нарада міського голови з заступниками, старостами, керівниками структурних підрозділів, правоохоронними органами з метою визначення першочергових заходів в період дій воєнного стану”, — зазначає Наталя Кисиличина.

Після цього в стінах міськради були численні наради з керівництвом управління освіти, охорони здоров’я, директорами підприємств критичної інфраструктури, представниками бізнесу, керівниками банківських установ та ін.

Транспорт та школи

24 лютого в Бахмуті ще їздили тролейбуси за всім маршрутами до 18:00 години, а після введення комендантської години міський транспорт курсував  до 15-16 години. 

Школи, дитячі садочки, позашкільні заклади освіти одразу ж перейшли на дистанційне навчання. Натомість міська інфраструктура працювала у штатному режимі, комунальні підприємства працювали в оперативному режимі. 

Приватні об’єкти торгівлі працювали в обмеженому режимі, торгівельні мережі – у звичайному режимі. В місті працювали банки, інкасація та наповнення банкоматів відбувалася з незначною затримкою. Бахмутяни в цей день пригадують черги біля банкоматів, люди намагалися зняти готівку про всяк випадок.  Працював й «Бахмут – Хліб».

Евакуація

До слова, вже 24 лютого в Бахмуті провели перші наради стосовно організації евакуації бахмутян до західних регіонів країни.

26 лютого зі стоянки біля адміністративної будівлі Бахмутської міської ради відправили автобуси на Краматорський залізничний вокзал, звідти люди прямували на евакуаційний потяг Краматорськ-Львів. Попри те, у перший тиждень бажаючих виїхати було відносно небагато, наголошують в Бахмутській пресслужбі.

“У перший тиждень війни з Бахмутської громади евакуювалося близько 100 осіб. Дані є приблизними, адже люди виїжджали як і організованими  евакуаційними маршрутами, так і самостійно. Звісно, що люди були схвильовані, розгублені”, — пригадує Наталя Кисиличина.

Оборона міста

В перші дні вторгнення влада займалася облаштуванням захисних споруд та найпростіших укриттів. Перелік адрес цих укриттів 24 лютого було оприлюднено. 

Паралельно з цим бахмутян інформували як поводитись у надзвичайних ситуаціях, зокрема під час артилерійського обстрілу житлових масивів, під час проїзду блок постів і т.д.

Фото: Донецький обласний краєзнавчий музей

Читайте також: Напередодні 24 лютого: спогади бахмутян про початок Великої Війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!