В Інституті вивчення війни пояснили, чому путін намагався захопити Бахмут за допомогою пригожина

Семаковська Тетяна 10:15, 23 Січня 2023

326458217 1241284753487209 23676486601344583 n 6c8e9путін, ймовірно, звернувся до ПВК Вагнера, щоб пережити період після кульмінації дій російських регулярних військ після безрозсудної і дорогої спроби захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ. Підрозділи “Вагнера” брали участь у путінському вторгненні в Україну з перших днів війни і відігравали важливу роль у наступальних операціях, зокрема і захоплення Попасної, у квітні-травні 2022 року.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Підрозділи “Вагнера” допомагали армії рф у битві за Сєвєродонецьк. Там вагнерівці слугували основними штурмовими силами разом з підрозділами росгвардії. На початку липня 2022 року сили Вагнера змістили свою увагу на Бахмут, одночасно посилюючи свої підрозділи завербованими ув’язненими. 

Вагнер почав досягати певних успіхів в околицях Бахмута і взяв на себе лідерство на цій осі в серпні 2022 року, ймовірно, покладаючись на прибуваючих ув’язнених. Пізніше, у жовтні 2022 року, пригожин розпочав демонстративне будівництво комплексу укріплень під назвою “Лінія Вагнера” на території Луганської, Донецької та Бєлгородської областей, а також розпочав підготовку білгородських та курських народних ополченців.

Наступ рф на Сєвєродонецьк і Лисичанськ, що послідував за невдалим російським наступом на Київ і кривавою битвою за Маріуполь, поглинув значну частину її наступальної бойової потужності на Донбасі та півдні України. Відтак, російські війська дорого заплатили за захоплення двох великих міст Луганської області, що залишилися, і зіткнулися зі значним дефіцитом особового складу, що спонукало путіна розпочати кампанії з набору добровольців по всій країні. 

путін дозволив пригожину розширити свої сили за рахунок полонених, намагаючись пом’якшити цей дефіцит особового складу і зберегти динаміку на деяких обраних лініях фронту нетрадиційними засобами. Пригожин, можливо, схилив Путіна до своєї ідеї вербування полонених у “Вагнера” – чого звичайні російські збройні сили, ймовірно, не змогли б зробити в той час – завдяки внеску “Вагнера” у захоплення Попасної та Сєвєродонецька.

пригожин, ймовірно, уявляв, що його зусилля в Україні продовжать надавати йому військову і політичну владу в рф. Командування пригожина на Бахмутському напрямку і близькість до путіна — дали йому хибне відчуття, що він може використати перемогу в Бахмуті на тлі військових невдач МО рф як інструмент торгу для досягнення власних комерційних цілей, зокрема, навіть усунення від влади шойгу. Інтенсифікація битви за Бахмут у грудні та її подальша кульмінація можуть також свідчити про те, що пригожин намагався і не зміг затьмарити російське МО до початку 2023 року.

Фото: Генштаб

Читайте також: Провальний наступ окупантів на Бахмутському напрямку поховав омріяну кар’єру пригожина

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!