Main menu

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня)

Screenshot 265 4a68aБахмут вже п’ять місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в цьому матеріалі.

306 доба російського вторгнення. 27 грудня 2022

Росіяни продовжують штурмувати Бахмут. Кидають великі сили, але не можуть значно просунутись, про це у своєму вечірньому зверненні напередодні повідомив Президент Володимир Зеленський та зазначила заступниця міністра оборони Ганни Маляр в етері єдиного телемарафону. 

За словами, Маляр керівництво рф все ще ставить перед своїми військами завдання — вийти на адміністративні кордони Донецької області до кінця 2022 року. Раніше ми повідомляли, що окупанти отримали новий термін для захоплення Бахмута — 1 січня. Зауважимо, що заступниця міністра оборони наголосила, що в окупантів було незначне просування на Бахмутському напрямку, але ЗСУ витіснили росіян

Своєю чергою, Павло Кириленко, голова Донецької області повідомив, що темпи російських наступальних дій на Бахмут не зменшилися, і що війська рф розгортають сили в цьому районі та потенційно підтягують додаткові резерви.

Американський Інститут вивчення війни, з посиланням на слова начальника ГУР Кирила Буданова зауважив, що не очікує кардинальних змін ситуації найближчим часом і що російські війська зосереджують сили на північ від Бахмута і на запорізькому напрямку. Екскомандир бойовиків Ігор Гіркін зазначив, що російські війська навряд чи просунуться на Бахмутському напрямку.

Ситуація в місті досить напружена. Місцеві зазначають, що мають проблеми з водою. Електрики в місті немає вже декілька місяців. Зігрітися допомагають буржуйки, але якщо з вечора можна натопити до 18 градусів, то зранку температура опускається до 10 градусів, це з урахуванням того, що на вулиці плюсова температура. 

Не зважаючи на вкрай сильні обстріли в Бахмуті продовжує працювати ритуальна служба. 

Фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Для захисників Бахмутського напрямку збирають кошти на Starlink

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!