Main menu

Купили генератор? Держава пропонує компенсацію — розповідаємо хто та як може її отримати

Screenshot 235 636f3Через стабілізаційні відключення світла чимало українців придбали генератори. Раніше ми писали, як правильно вибрати подібну техніку, а сьогодні розповідаємо, як отримати за неї компенсацію. Станом на сьогодні жителі декількох міст України мають змогу частково повернути кошти.

Як повідомляють у Мінреінтеграції отримати компенсацію мають право наступні категорії:

- об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);

- житлово-будівельні контори (ЖБК);

- керівники багатоквартирних будинків.

В порадах по вибору генератора ми писали, що для багатоквартирного будинку краще купувати пристрій на під’їзд та встановлювати у місті загального користування, наприклад, у підвалі. Таким чином можна захистити мешканців від зайвого шуму та гуртом придбати більш дорогий генератор, який буде підключений в систему й автоматично вмикатиметься при відсутності електрики в мережі.

В яких містах дають компенсацію за генератор?

У Києві мешканцям багатоквартирних будинків компенсують 75% від вартості генератора. Максимальна сума виплати – 80 тисяч гривень. Шаблон заяви тут. Отримати компенсацію можна, подавши заяву та пакет документів до районної адміністрації. Кошти будуть виплачені протягом 2 місяців.

У Львові для ОСББ, ЖБК і решти житлового сектору сума відшкодування становить 50% від ціни. Однак є нюанс, максимальна сума виплати – 30 тисяч гривень. Шаблон заяви тут.

Для підприємців ресторанної сфери та роздрібної торгівлі харчовими продуктами передбачено ваучер. Розглянути заяву й ухвалити рішення комісія має впродовж 10 днів.

У Полтаві компенсацію можуть отримати мешканці будинків, де є понад 2 поверхи. Відшкодування перевищуватиме 50% від вартості пристрою, але не більше 80 тисяч гривень. Водночас як повідомляють місцеві портали, мешканці багатоквартирних будинків не подали жодної заявки в міськраду на компенсацію вартості електрогенераторів. Зрештою, вони й не отримали б компенсацію найближчим часом, бо під програму не заклали кошти.

В Одесі мерія ухвалила рішення повертати до 70% від вартості генераторів, але не більше 100 тисяч гривень. Для отримання компенсації слід звертатися з чеками до районної адміністрації.

У Сумах компенсацію можуть отримати мешканці будинків трьох і вище поверхів, а також двоповерхових будівель, збудованих до 1993 року. Сума компенсації – не більше 50% і не більше 50 тисяч гривень.

У Рівному людям компенсують до 70% від вартості пристрою. Але за умови, якщо він коштував не більше 45 тисяч гривень.

У Чернівцях компенсують 80% від вартості. Пристрій має коштувати не більше 60 тисяч гривень і покривати потреби щонайменше 36 квартир у будинку.

У Запоріжжі повертають 80% від вартості генератора. Але за умови, якщо він коштує до 30 тисяч гривень. Оплата за пристрій має здійснюватися через банк.

У Луцьку також частково компенсують кошти за генератор. Компенсація буде у розмірі 50 % або не більше 40 тисяч гривень на одне ОСББ. Придбати генератор необхідно тільки в українського продавця. Шаблон заяви тут.

Що потрібно, щоб подати заяву на компенсацію?

Насамперед потрібно написати заяву, шаблон документа надаємо нижче. У прикладі вказано шаблон для міста Києва.

До заяви потрібно додати:

  • копію чека;
  • копію технічних характеристик генератора та його серійного номера;
  • копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • документ, що підтверджує повноваження юридичної особи.

 Зазначимо, що містяни й самі можуть звертатися до міської влади з пропозицією компенсації коштів за придбаний генератор. 

Фото: Zaxid.net

Читайте також: Не генератором єдиним: бюджетні альтернативи на випадок відключення електроенергії

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!