«Ми привозимо хліб і люди його цілують»: як Людмила Біла допомагає ЗСУ та дітям в Бахмуті

Семаковська Тетяна 17:07, 20 Грудня 2022

Screenshot 229 7f617Людмила Біла — волонтерка, яка майже 10 місяців ризикуючи життям їздить на передову до військових та у гарячі точки, щоб допомогти нашим хлопцям воювати в комфортних умовах. Про діяльність благодійного фонду команди «Вільні крила» та як пані Людмила знаходить в собі сили працювати — читайте в нашому матеріалі.

Подарунки дітям в Бахмут

Остання поїздка Людмили Білої в Бахмут була вчора, на день Святого Миколая. Саме тому, волонтери роздавали дітям солодкі подарунки. За словами Людмили, малечі в Бахмуті майже немає:

«Дітей в місті майже немає, є приблизно 15 дітей, яких я постійно бачу в волонтерських центрах. 12-15 років в середньому тим, хто залишається, це діти батьків, які не хочуть виїжджати»

На жаль, волонтерка не володіє інформацією про точну кількість дітей в Бахмуті, бо багато з них не виходять з підвалів, також є діти, чиї батьки ведуть асоціальний спосіб життя. 

зображення viber 2022 12 20 13 29 17 624 0b595

Діти в Бахмуті. Фото: особистий архів героїні

«Є такі з ким неможливо навіть розмовляти. Дитина хворіє, я дуже прошу, щоб її вивезли, але мамі все одно. Вони випивають і не дають вивозити дітей», — наводить приклад Людмила. 

В подарунках для дітей, які привозять в прифронтові міста, коробочки з речами, солодощами та іграшками. Кожна підписана кому вона підійде та для скількох років:

«Ми виставляємо оголошення в соціальних мережах, що люди можуть приносити речі, їжу, іграшки, і всі в Дніпрі приносять, те що можуть. Дитячі речі зібрати дуже складно, бо люди, на жаль, приносять багато мотлоху, те що вже самому не потрібно. Ми це все перебираємо й сортуємо, що може підійти дітям». 

Допомога військовим 

зображення viber 2022 12 20 13 29 18 268 a3bac

Пані Людмила допомагає ЗСУ. Фото: особистий архів героїні

Основна робота благодійного фонду, це допомога військовим. Дорогою на фронт волонтери заїжджають в міста до людей, куди інші вже не приїзжають:

«Переселенцям ми не допомагаємо. Тільки людям, які живуть біля бойових дій, та до яких не приїдуть інші. Часто ми возимо хліб і люди його цілують, бо для них це справжнє спасіння. Остання точка — це хлопці на передовій», — каже Людмила. 

У волонтерському центрі працює більше 70 людей і кожен допомагає всім чим може. Нещодавно зліпили п’ять тисяч вареників та близько двох тисяч пиріжків за тиждень. Пиріжки розподілили по пунктах обігріву, людям під чай, а вареники військовим на передову: 

«Привезли пиріжки, чай, лимон, імбир та варення від людей, а вареники солдатам. Вчора бігала, роздавала й вітала зі Святим Миколаєм. А вони всі брудні, втомлені, але щасливі дякували». 

Чому волонтерство? 

зображення viber 2022 12 20 13 29 19 285 62fdf

Паски для ЗСУ до Великодня. Фото: особистий архів героїні

До війни Людмила Біла була вчителем музичного мистецтва та художньої культури. Як вона вирішила займатись волонтерством та що дає їй силі всі ці 10 місяців — вона поділилась з нашою редакцією:

«Я вирішила цим займатись 24 лютого й якось закрутилась, що досі цей механізм працює. В день я можу зробити три поїздки в різні сторони. Що мотивує не кидати все? 22річний син, який воює біля Бахмута. У сина є все, бо допомагають волонтери. І я сказала йому, що буду допомагати іншим, щоб і у них було все добре. 

Screenshot 230 d9962

Допомога для ЗСУ. Фото: особистий архів героїні

Бо було таке, що хлопці казали: «Ми їмо одну консерву на трьох», і я не могла сидіти на місці».

Людмила впевнена, що від долі не втечеш:

«Вчора їздили в Бахмут, дорога була чиста, їдемо назад, посередині ракета лежить. Я вірю в чудо й знаки долі, впевнена все, що робиться, так і має бути. Я не боюсь, для мене головне — не стати інвалідом». 

Гроші на утримання благодійного фонду надають люди, компанії та навіть церква. А волонтери роблять дуже багато роботи своїми руками, повністю за власної ініціативи. За словами Людмили, все завжди з’являється коли потрібно:

«В Дніпрі зовсім інше життя, а в Бахмуті дуже важко й боляче. Не дай Боже пережити всім те, що переживають в Бахмуті».

Якщо ви хочете долучитись до доброї справи та допомогти БФ «Вільні крила», залишаємо реквізити для донатів:

Отримувач: Біла Людмила Миколаївна

5457 0822 2891 8095 

Або ж на розрахунковий рахунок БО ” БФ ВІЛЬНІ КРИЛА”

UA663052990000026001050571581

ЄДРПОУ 44878505

«Гроші нам необхідні хоча б на топливо, нам дуже багато хто допомагає, ми все робимо своїми руками, поки всього вистачає, але зайвою допомога ніколи не буде», — каже героїня.

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Речі приходять в крові, їх потрібно відпирати»: волонтер Анатолій Таран про роботу у шпиталях

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]