ГО «Український розмовний клуб «Файно» запрошує творчих особистостей долучитися до реалізації волонтерської акції «Народжені у вишиванках НЕПЕРЕМОЖНІ». Волонтерка Оксана Муравлева розказала нам як з’явилась ідея цієї акції та як вишиванки отримують навіть пологові в США.
Акція «Народжені у вишиванках» зародилась у Донецькій області ще у 2017 році з ініціативи Лесі Воронюк, голови громадської організації «Всесвітній День вишиванки».
Це волонтерська робота, яка спрямована на відтворення українських традицій, розвиток світогляду та патріотичне виховання. Вишиті власноруч розпашонки передаються в пологові будинки на День вишиванки в подарунок немовлятам.
Протягом 2017-2020 років в пологові будинки Донеччини передали майже 600 розпашонок. У 2021 році, було вишито ще 300 розпашонок і подарували їх не тільки породіллям в Донецькій області, а відправили й до США, Чехії, Латвії, Львова, Хмельницького, Тернополя, Бережан та Києва.
Розпашонки для немовлят. Фото: особистий архів героїні
Оксана Муравлева розповіла, як проходить робота в умовах війни, та хто долучається до пошиття:
«Зараз я знаходжусь на Тернопільщині. Тут ми працюємо, як з місцевими жінками, так і з нашими переселенками з Краматорська. Також, дуже багато долучаються дистанційно, надсилають нам готові розпашонки поштою. Активно виготовляти їх ми розпочати в жовтні, й вже у нас є 320 готових вишиваночок. В планах дійти до тисячі».
У своїх роботах використовують різні орнаменти й кольори, єдина умова — це не використовувати чорний колір, бо діткам він не потрібен:
«Хто не вміє вишивати, в’яже пінетки. Також ми виготовляємо спіднички та шаровари. Окрім цього, хочемо знайти спонсора, щоб роздрукувати маленькі книжечки з колисковими, так по трохи хочемо зібрати пакуночки для дітей».
Що саме буде в наборах та куди вони підуть?
Розпашонки для немовлят. Фото: особистий архів героїні
«Вишиванка, книжечка з колисковими, лялька мотанка, зв’язаний метелик, пінетки, шаровари або спідничка та медична маска для мами. Такі набори ми будемо розсилати в обласні центри. В кожному місті у нас є знайомі, й ми організуємо, щоб на день вишиванки новонароджені отримали такі набірчики», — каже волонтерка.
Чим така робота важлива для жінок?
Коли люди долучаються до роботи волонтерського центру, вони роблять щось необхідне, щось, що наближає до перемоги, пояснює нам героїня:
«У нас є жінка, яка не може ходити, вона вишила вже 71 виріб. Людина відчуває, що вона потрібна цьому світу, й це дійсно тримає її в цьому житті. Ми хочемо дати людям шанс вийти з депресії, бо якщо людина вміє гарно вишивати чи в’язати, то чому б не присвятити цьому свій час».
Як мати загиблого героя шиє обереги для немовлят?
У 2014 році Україну сколихнула історія юного українця Степана Чубенко, школяра і патріота, воротаря футбольного клубу «Авангард». Юнака закатували й розстріляли бойовики проросійської терористичної організації «ДНР».
«У липні 2014 року Степан поїхав до друга в м. Київ. 23 липня сів на поїзд у столиці, щоб повернутися додому. Їхав через Донецьк, де був затриманий бойовиками з батальйону «Керч», за однією з версій, за жовто-блакитну стрічку на рюкзаку, а за словами Ігоря Стокоза, представника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, — через те, що вступив у суперечку з ними, відстоюючи позицію єдиної неподільної країни», – дані з відкритих джерел.
Бити неповнолітнього хлопця злочинці почали ще в Донецьку. Потім відвезли до Горбачево-Михайлівки, де після катувань розстріляли.
Мати Степана, Сталіна Чубенко, зараз також долучилась до акції «Народжені в вишиванках». Жінка, виготовляє метеликів, яких вона запропонувала додати до наборів. Кожен з них, асоціюється з хлопцями та дівчатами, які втратили життя через цю жахливу війну. Так, мама Степана переносить свій біль в роботу. Щоб кожен метелик став оберегом для немовляти.
Фото: особистий архів героїні
Читайте також: «Вишиванка пасує навіть краще, ніж маленька чорна сукня»: краматорчанка про евакуацію, колекцію вишиванок та «лапки» для ЗСУ
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!