«Бахмут — це місто в якому ти не побачиш посмішки»: Павло Цапюк про роботу військової пошти

Семаковська Тетяна 12:13, 19 Грудня 2022

Screenshot 226 6f28eПавло Цапюк, волонтер військової пошти, який разом зі своєю командою доставляє військовим та цивільним усе необхідне. Що саме возить пошта, та яке враження на Павла справив Бахмут, читайте в матеріалі.

«Бахмут довгий час не був нашою ціллю. Фронт був далі, а в Бахмуті майже нічого не відбувалось. По задокументованим даним, з початку літа у мене є фото й відео з Бахмута, бо ми часто проїздили його», — згадує Павло Цапюк. 

Волонтер запевняє, що зараз місто змінилось. Воно значно спустошене, адже люди евакуювалися

«Тоді Бахмут мені запам’ятався як класне, зелене містечко з доглянутими зеленими зонами. Мені сподобалось і я навіть був трохи вражений, бо до першого візиту, загальна думка була про місто, що воно якесь сіре, буденне, шахтарське, але думка змінилась.  На жаль, зараз по Бахмуту ходять протяги замість людей. Мій знайомий волонтер Сашко дуже влучно сказав: «Бахмут — це зараз місто в якому ти не побачиш посмішки». 

Зараз в Бахмуті залишається дуже мало людей, переважно це ті, хто не мають варіантів, зокрема старенькі люди. Люди без води, без світла, майже всі ночують в підвалах. 

319577141 2486602678144749 1902170812803884051 n 99837

Павло за роботою. Фото: особистий архів героя

«Коли я влітку знімав відео в Бахмуті, хотів показати, яке прикольне, зелене містечко зараз й потім порівняти, щоб показати очевидно «руський мір». 

Павлу довелось поспілкуватись з місцевими, які залишились в місті. Він запевняє, що бахмутяни дуже гарні люди:

«Стареньких людей найбільше серед тих, що лишились. В пунктах допомоги їх дуже багато. Одна жіночка нам дуже довго дякувала й сказала, що в неї класна черешня вродить і вона буде нас всіх пригощати. Це маленький показник того, які в Бахмуті класні люди». 

Серед волонтерів є різні рівні роботи. Як каже Павло, до рівня Притули й фонду «Повертайся Живим» вони ще не доросли. Але багато чого, що робить комфортнішим перебування бійців на позиціях, волонтери роблять ефективно: 

«Загалом зараз потреби, які ми в першу чергу забезпечуємо — це все, що може гріти, все, що може допомогти покращити зв’язок. Тобто від хімічних грілок до старлінків, все ми веземо. Потроху робимо нашу армію на рівень якісніше»  

У зв’язку з тим, що наша армія має кількісну меншість, нам треба брати якістю. Волонтерство якраз закриває всі ті «прогалини», до яких не можуть дістати руки Міністерства оборони. 

«Робимо з наших бійців спецуру якої світ не бачив», — каже Павло.

Волонтерство чи робота?

320206379 858789068777851 1998323983669212434 n 66953

Павло з допомогою. Фото: особистий архів героя

«Для нас це волонтерство чистої води. Всі мої друзі і я, робимо це у вільний час, за власні кошти. Підміняємо один одного за кермом, працюємо з постачальниками, домовляємось, щоб дали щось безкоштовно, їздимо за кордон забирати допомогу. Команда працює без ніяких зарплат. Хлопці зібрались незалежні по життю, й забезпечують щотижневі поїздки», — розповідає волонтер.

Військова пошта працює регулярними виїздами на фронт і доставками для бійців чи населення й також доставками по госпіталях:

«Ми не веземо ніколи продукти, товари чи речі, які ніхто не просив. Ми веземо виключно по заявкам, що конкретно зараз треба хлопцям. Те, що нам готують закордоном, ми за 3-4 дні довозимо нашим бійцям». 

Наразі військова пошта почала частіше їздити до Бахмута:

«Зараз заявок більше в Бахмуті. Ми вже вирішили, що будемо возити людям воду й консервоване м’ясо. Це те, що найбільше необхідне. І звісно хлопцям багато чого повеземо». 

Зараз волонтери розпочинають актуальний збір. Вони будуть збирати на генератор для медичної служби одного з підрозділів, який працює з пораненими воїнами з прибахмутського фронту. 

320895463 1283360598875534 1761987349966752073 n 33134

Волонтер. Фото: особистий архів героя

Якщо ви хочете долучились та допомогти волонтерам, нижче надаємо реквізити для донатів:

5169360018370126 

Картка Приват, Pavlo Tsapiuk

4441114459143325

Картка Моно, Pavlo Tsapiuk

UA493052990000026006040805563 (Гривня)

Благодійна організація «Благодійний фонд «ЮАРТ ЛАЙВ»

ЄДРПОУ:

44664829

SWIFT для закордонних переказів:

BENEFICIARY

PAVLO TSAPIUK

IBAN – UA473052990000026204883018148

BANK OF

JSC CB PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

SWIFT CODE/BIC:

PBANUA2X

PayPal: [email protected] (USD)

Фото: особистий архів героя

Читайте також: Втрачений зв’язок: способи знайти людину на війні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Семаковська Тетяна 15:00, 27 Лютого 2024
Українські волонтери / фото Бахмут Український

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами військових та допомагають простим українцям, часто ризикуючи при цьому життями. Саме завдяки таким людям Україна стає на крок ближчою до перемоги, до світлого майбутнього.

Редакція Бахмут IN UA звернулася до бахмутських громадських діячів Інни Гайдай, Віктора Зіпіра та Марини Шажко та ділиться їх думками стосовно волонтерства.

Волонтерство в Україні

Сьогодні волонтери — найпотужніша частина громадянського суспільства України, від роботи якої залежить багато аспектів держави. Наприклад, частина усього забезпечення військових на фронті надходить від небайдужих громадян. Це все частина їх боротьби за свободу рідної землі За словами Віктора Зіпіра, голови громадської організації “Бахмут Український”, до боротьби залучена не тільки вся Україна, але й волонтери США, Чехії, Польщі та інших країн. Вони допомагають грошима й речами, не рідко закупають й спорядження для військових на фронті.

Чоловік розповідає, що зараз волонтери намагаються допомогти всім цивільним і військовим. Про основні задачі, які зараз постають перед волонтерами відповідає наступне:

Є такі потреби, які зараз стосуються військових — це мороз. Забезпечуємо теплими речами, термобілизною, кариматами й обладнання прицільне, тепловізійне. Це те, що вирішує на полі бою ситуацію… Якщо ми говоримо про цивільних — це теж теплі речі, буржуйки для тих, хто залишився в тих містах, де волонтери намагаються якось відправити генератори, бензин, паливо, буржуйки, щоб люди пристосувалися до нового сезону. На перспективу ми маємо готуватися налагоджувати життя людей, які залишилися без своїх домівок, які виїхали, які ще перебувають в інших містах, більш безпечних. Волонтери мають в цьому об’єднатися і робити все необхідне, щоб зробити умови для людей, які були вимушені переїхати,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

На питання, чому без волонтерів не було б Перемоги, Віктор Зіпір заявив, що все було б по-іншому, це була б інша Україна:

У нас вся країна — це потенційний волонтер. Коли в країні біда — народ звісно чекає від держави певних дій, але він починає діяти й сам,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

Марина Шажко, керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

Screenshot 179 ec565
Марина Шажко разом з волонтерками Бахмутського товариства захисту тварин / фото з особистого архіву героїні

Часто буває так, що допомога під час війни потрібна не людям, а тваринам. В авангарді цього аспекту в Бахмутській громаді стоїть Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” та його керівниця Марина Шажко

За словами жінки, її організація з трьох волонтерів опікується притулком, який евакуювали із Бахмута. До нього постійно надходять нові тварини, яких рятують з-під обстрілів на найгарячіших ділянках фронту.

Наразі волонтери притулку займаються реабілітацією тварин, а також передають їжу для хвостиків, які все ще залишаються в місті. Ми запитали пані Марину, про будні волонтерів у притулку, на що отримали наступну відповідь:

Зараз в нас 163 тваринки з різними життєвими історіями… Також ми хвилюємося про долю безхатніх тваринок, які залишилися в місті, тому при першій можливості передаємо туди корма з перевізником. Роздачею корму займається чоловік, який завжди допомагав нам з притулком,

Марина Шажко // керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

На думку жінки, її головне для її ініціативи та волонтерства в цілому — бажання допомагати, отримувати новий досвід та змінювати себе та суспільство на краще. Зараз кожен волонтер також наближає Перемогу

Інна Гайдай, бахмутська волонтерка

297988696 5370648099684914 7370130798731349370 n 9e2d5
Інна Гайдай / Фото: Фейсбук

Інна наголошує, що не вважає себе волонтеркою. На її думку, вона не робить нічого такого, щоб не міг зробити будь-хто інший. На питання про те, скільки зараз є волонтерів під її кураторством, бахмутянка відповідає наступне:

Я більше телефоністка ніж волонтерка. На жаль я не зможу розрахувати скільки у нас є людей, бо у команді волонтерів, які нам допомагають дуже багато людей й вони то поповнюються, то змінюються. У нас є наш волонтер Андрій, в якого в команді є Клавдія, Наталя… У нас також дуже багато помічників по Україні. Сказати якусь кількість точну я не можу, я вважаю, що зараз волонтери — це всі люди, які щось роблять для когось…,

Інна Гайдай // бахмутська волонтерка

На думку жінки, ЗСУ й волонтери, це дві складові, які ведуть нас до Перемоги, й одне без іншого не може бути, якась лінія відірветься й все рухне. Це все одне ціле, головна особливість якого — єдність.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

317860860 526823459355910 214461758514573183 n f9009

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами […]

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]