Чому Україна могла залишитися зовсім без світла та коли чекати відновлення енергії на Донеччині?

Семаковська Тетяна 12:32, 15 Грудня 2022

Screenshot 218 ec389Росія цілеспрямовано намагається знищити критичні об’єкти інфраструктури України, мова йде й про ТЕЦ. Через масовані удари по енергооб’єктах, по всій Україні діють, стабілізаційні графіки. Однак не тільки авіаудари загрожують країні, не менш активно країна-агресорка використовує пропаганду. Ця інформація націлена на те, щоб розігнати в країні паніку.

Після ракетних атак, росіяни почали активну дезінформаційну інформаційну компанію спрямовану на дискредитацію «Укренерго». Відтак, росіяни розповідають що в Україні насправді не все так зруйновано, або поширюють фейки про те, що начебто Україна продає електроенергію до Європи. Ці тези підхоплюють антивакцинатори, політики-популісти, які у свій час виступали проти реформ в енергосистемі.

«До того, як почалася повномасштабна війна, Україна п’ять років готувалася до приєднання до Європейської енергосистеми. Значно модернізувала обладнання та підвищила надійність цих мереж, якби цього не відбувалося ми б давно всією Україною були б без світла, і не так як зараз, а зовсім», — пояснює Олександр Харченко, керівник Центру досліджень енергетики.

Завдяки швидкій роботі «Укренерго» змогло об’єднати українську систему з Європейською.

Чому Україна не імпортує електроенергію з Європи?

Питання про те, чому Україна не імпортує електроенергію з Європи поставало вже неодноразово. Як пояснює Олександр Харченко — це дорого коштує. Окрім того, наразі ситуація в Європі така, що вона не має перевиробництва електроенергії. Більшість країн Європи сьогодні також в дефіциті. 

Ситуація з відновленням енергопостачання у Донецькій області

Через постійні російські обстріли в прифронтових містах тижнями немає світла. Раніше ми писали, що ДТЕК у Донецькій області, зокрема й в Бахмуті працює, але безпекова ситуація не дозволяє фахівцям виконувати роботу.

Редакція «Бахмут. IN.UA.» дізналася про те, коли можуть відновити енергопостачання у прифронтових містах та про які приблизні витрати йде мова.

«В прифронтових районах, на жаль, прогнозів дати неможливо. Росіяни прицільно атакують ремонтні бригади, прицільно атакують будь які відновлювані об’єкти. Тому дати якийсь прогноз нереально. Що стосується вартості відновлення, то зараз пряма вартість, щоб привести трохи до ладу, це десь 1,2 – 1,5 млн.дол. Так, щоб привести ситуацію в енергетиці до нормальної. А щоб відбудовувати енергетику – я не готовий навіть зараз це прогнозувати», — каже Олександр Харченко.

Також потрібно враховувати такий чинник як розмінування територій, зазначає Андрій Кулик, голова КЖЕ та співзасновник Громадського радіо.

Примітка: Матеріал підготували на основі лекції КЖЕ (Комісія з журналістської етики) «Енергетична журналістика під час війни»

 Фото: ДТЕК

Читайте також: Як не спровокувати аварію після відновлення світла: поради від ДТЕК Донецької області

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]