Main menu

Як українка повернулася з Чехії, щоб допомагати тваринам в Україні

319513497 169540009046236 312776882177818291 n 564d7Фонд «Pomoc zvířatům UA» має чеське походження. Від початку повномасштабного вторгнення фонд допомагає тваринам в Україні. Мова йде про харчування для хвостатих - волонтери передають корм й ліки навіть у гарячі точки, зокрема й в Бахмут. Ми поспілкувалися з головною координаторкою фонду, пані Юлею. Жінка родом з України, проте вже давно живе в Чехії, там вона мала високооплачувану роботу, але звільнилася, щоб допомагати тваринам в Україні. Чи не пожаліла дівчина про таке рішення і як працює фонд у гарячих точках — читайте в матеріалі.

Як все починалося?

Pomoc zvířatům UA — волонтерський фонд з Чехії, з кінця лютого організація активно допомагає тваринам в Україні. Спочатку в фонді організовували збори корму, до якого доєднувалися небайдужі, на перших етапах завдяки чуйним людям вдалося зібрати 80 тонн корму, який передали в Україну.

«Згодом ми під'єднали допомогу різних дистриб'юторів. На цей час ми відправили в Україну вже 640 тонн корму. Також це — ліки, вольєри, переноски й все, що потребують тварини. На початку роботи у фонді працювало 6 людей, але зараз я залишилася одна, оскільки мої колеги-чешки, у них багато своїх клопотів. Ніхто не думав, що війна буде так довго тривати. Фактично з Чехії я залишилась одна, з України, це в нас один головний координатор в Ужгороді, який приймає весь вантаж на себе, робить розвантаження та відправляє корм. У кожному великому місті ми намагаємося мати одну людину, яка б займалася прийомом і роздачею корму», — розповідає пані Юля.

Загалом, таких людей в Україні є близько 15. Юлія раніше не мала досвіду волонтерства у подібних фондах, проте дівчина завжди любила тварин, тож вирішила допомогти. Фонд Pomoc zvířatům UA ще в лютому шукав можливість відправити корм в Україну, Юля відгукнулася.

«Я себе у цій справі знайшла, планую й сама відкривати свій фонд в Чехії при підтримці своїх партнерів», — ділиться в розмові Юля.

Робота у гарячих точках

319505995 169540102379560 4105348195045639007 n cf1fb

Корм тваринам в Бахмуті. Фото: Фейсбук

Щоб мати можливість забезпечувати кормом тварин у прифронтових містах, фонд співпрацює з волонтерами, які працюють у таких локаціях, пояснює нам головна координаторка. 

«По Бахмуту ми співпрацюємо тільки з окремими волонтерами, зокрема — це Марина Шажко, якій ми допомагали разом з тваринами евакуюватися до Дніпра. Тому, що ця людина знає справді всіх, хто годує покинутих тварин. Ми з нею домовляємося й вона вже шукає людину, яка туди їздить. Дуже багато допомагають військові, вони безкоштовно допомагають й відвозять корм у гарячі точки, бо їм це по дорозі», — каже пані Юля.

Фінансування й корм на ОЛХ

319080274 169540005712903 3007622742560121553 n 31a83

Корм для тварин привезли в Бахмут. Фото: Фейсбук

Зараз у фонді вже давно не проводили жодних зборів, тому що люди вкрай виснажені. На початку війни фонду допомагали пожертви звичайних людей. 

«Згодом нашу роботу помітив фонд з Америки, зараз це один і з наших головних партнерів. Вони нам або дарують корми, або надсилають фінансові гранти, за які вже ми закупляємо їжу для тварин. Нещодавно ми отримали 126 тонн корму на зиму, з них 80 тонн вже роздали. Зараз будемо знову закупляти», — пояснює координаторка.

Наразі Юлія виконує одну з головних ролей у фонді, вона координує запити, приймає відправки та веде соціальні мережі. На жаль, за час роботи координаторка зіштовхнулася й з неприємними аспектами. Відтак, були випадки, коли корм, який передали тваринам безплатно знаходили на платформі ОЛХ. Тому, наразі фонд співпрацює тільки з перевіреними волонтерами. 

До слова, до повномасштабної війни дівчина працювала у Чехії менеджером мережі магазинів, та отримувала гідну зарплату. Зараз Юлія працює за мінімальну плату, проте не жаліє про своє рішення. Наголошує, що хто, як не вона може допомогти тваринам, дівчина має щире серце і ще з дитинства прагне допомагати хвостатим.

Фото: Фейсбук, Pomoc zvířatům UA

Читайте також: 30 кілометрів для 30 бригади: як Анастасія Борема подолала дистанцію заради дрона в Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!