30 кілометрів для 30 бригади: як Анастасія Борема подолала дистанцію заради дрона в Бахмут

Семаковська Тетяна 14:09, 13 Грудня 2022

Screenshot 213 3d3ca 1 166 765  гривень зібрала Анастасія Борема, яка пробігла 30 кілометрів в бронежилеті задля збору грошей на дрон для 30 бригади під Бахмутом. Анастасія розказала нашій редакції, чи важко їй дався марафон та як відреагували на таку ініціативу бійці бригади. 

Як прийшла ідея забігу 

 Анастасія Борема, родом з Донецька, та з 2014 року проживає в Києві та працює комунікаційницею Bihus.Іnfo. Ця тендітна дівчина вирішила пробігти вулицями Києва 30 км в бронежилеті, для того, щоб зібрати гроші на дрон для 30-ї бригади під Бахмутом. 

«Цим забігом я хочу показати, що кожен українець сьогодні може набагато більше, ніж до 24 лютого. Кожен, хто раніше думав, що на щось не вистачить сили і сміливості, хто вагався і відкладав важливе на потім, хто казав “мабуть це не для мене”, і боявся пробувати, бо раптом не вийде», — пише Анастасія на своїй сторінці в Фейсбук 

Як пройшов забіг та скільки вдалось зібрати 

Так, у неділю, 11 грудня, Анастасія Борема, стартувала на Михайлівській площі, та змогла подолати дистанцію й закрити збір. Всього вдалось зібрати 1 166 765 гривень. 

«Загалом збір тривав 9 днів, за 6 днів ми зібрали 500 тисяч, далі анонсували забіг, і от вчора закрити 1 мільйон 166 тисяч гривень»

Анастасія запевнила, що особливо не готувалась до забігу, це була спонтанна ідея, в четвер вона пробігла шість тестових кілометрів, а вже в неділю розпочала забіг. 

«Саме 30 кілометрів вирішила бігти, бо збір проводили для 30 бригади, такий символізм». 

Чи були великі донати, або ж сума зібралась з маленьких пожертв, розповідає Анастасія Борема:

«Великих донатів, щоб наприклад по 50 тисяч за раз, не було. Однак паралельно моя найкраща подруга Тоня Предко, яка працює в кіберспортивній команді NAVY, оголосила окремий збір з розіграшем. І її репостив Лачен. Так нам вдалося зібрати ще 300 тисяч». 

Хто підключився до збору 

Screenshot 214 f3f7d

Анастасія під час благодійного забігу. Фото: Володимир Нєізвєстний

Анастасія анонсувала забіг на своїй сторінці в Фейсбук. Далі під’єдналася медіа Gwara, журналісти, якої поспілкувались з дівчиною та поділились у себе реквізитами для збору та анонсом забігу. Хто ще долучився до поширення інформації про збір на дрон, розказує Анастасія: 

«Ще підключились Свідомі, і бігова Спільнота RunUkraine. Також в себе на сторінках публікували дуже багато друзів. За рахунок цього були охоплення». 

Реакція бійців ЗСУ 

Дрон Matrice 300 RTK, на який вдалось зібрати дівчині, допоможе на фронті 30 бригаді. Про те, як військові відреагували на ідею забігу ділиться волонтерка:

«Хлопці були в шоці, спочатку навіть командир сказав, що вони тепер будуть щоранку в броніках бігати, але потім передумали, сказали що це нереально»

Щодо бронежилета, в якому бігала Анастасія, він важить приблизно 6,5 кілограм, разом з формою на дівчині було близько 8,5 кілограм ваги:

«Було важкувато в кінці, але я знала заради чого і заради кого біжу. По навантаженню це було співмірно з марафоном. Дуже рада, що витримала і фінішувала, велику роль в цьому зіграли мої друзі з клубу RUN21, які підтримували на дистанції».

Фото: Володимир Нєізвєстний

Читайте також: Як бахмутянка за допомогою лотереї зібрала гроші на корм тваринам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]