Ігнат Івлєв — волонтер, який зараз займається безплатною евакуацією цивільних з гарячих точок, раніше він їздив в Україну з гуманітарною місією. Чоловік рятує людей на Сході від російських обстрілів, за можливості й тварин. Про те, чому він почав допомагати та яка ситуація зараз в Бахмуті — волонтер розповів у матеріалі.
Як все почалося?
Ігнат народився в Англії, тато героя англієць, мама росіянка, за своє життя чоловік встиг пожити у декількох країнах, зокрема в Росії та Швейцарії. Певний час герой працював у Міжнародному комітеті Червоного Хреста, займався комунікаціями.
Напередодні війни Ігнат був у Москві, мама хлопця, Вікторія Івлєва, відома російська журналістка й фотографка, яка відкрито підтримує Україну. Влітку 2015 року Івлєва зайнялася волонтерством — разом з харківськими активістами вивозила з окупованої території людей, доставляла медикаменти й продукти.
«Коли почалася війна я приїхав сюди, займався волонтерством й фотожурналісткою. Щось писав, знімав, але поступово — це відійшло на другий план, і ось вже більше пів року я займаюся евакуацією громадянського населення у Донбасі… Загалом, я ще з 2015-2016 років допомагав, їздив з гуманітарною місією. Може інші люди могли сидіти в стороні і нічого не робити, але я приїхав», — каже Ігнат.
Команда волонтерів
Волонтер. Фото: особистий архів героя
Зараз Ігнат працює не сам, у нього є невеличка команда з шести людей, які разом працюють та рятують з-під обстрілів життя людей. За словами Ігната, зараз люди, попри морози та напружену ситуацію в Бахмуті не поспішають евакуйовуватися. Також не рідкістю стають випадки, коли команда волонтерів приїздить на виклик, але люди відмовляються евакуюватися.
«Зараз в основному ми працюємо на Бахмуті, 90% напевно. Є люди, оскільки ми вже давно цим займаємося, які мають мій номер телефону, вони можуть зі мною зв’язатися, ми за ними приїдемо. Інколи, люди пишуть нам родичів і просять їх забрати. Якщо, навіть у нас немає, заявок — ми просто приїжджаємо. Часто ми проводимо таку просвітницьку роботу, розповідаємо людям про те, що їх чекає після евакуації.
Пояснюємо, що держава все надасть — харчування, їжу, проживання. На днях, один із волонтерів Андрій їздив в Тернопільську область, зараз там йде розселення. Він сфотографував умови, в яких будуть жити люди — хороші умови, там 2-3 людей будуть жити в кімнаті, для дітей взагалі шикарні умови. Ми приїжджаємо з цими кадрами, спілкуємося з людьми, намагаємося їх вмовити поїхати», — розповідає Ігнат.
За словами чоловіка, його номер зараз є в близько тисячі осіб, все це врятовані люди, яким Ігнат намагається допомагати й досі. Відтак, допомагає з роботою, та «реабілітацією» як він каже. Волонтер наголошує, що люди, які евакуювалися проходять так званий реабілітаційний період, подібно до того, як це роблять пацієнти після хірургічного втручання.
«Ми не з тих волонтерів, які відвезли людей на вокзал і все — ми врятували Вам життя. Ми й надалі допомагаємо», — каже чоловік.
Діти в Бахмуті
Команда Ігната. Фото: особистий архів героя
На жаль в Бахмуті все ще залишаються родини з дітьми, які не хочуть евакуюватися, розповідає Ігнат. Діти залишаються там, оскільки так вирішили їхні батьки.
«Я не знаю чому так, з іншого боку, я розумію їх (ред.батьків) страхи, не розумію, чому зі сторони влади не приймаються певні кроки, щоб вивезти тих людей звіти. Я розумію, коли люди самі вирішують за своє життя, але коли у батьків, є відповідальність за дітей, то я не розумію, чому ми як суспільство стоїмо й нічого не робимо. Ми ж не дозволимо комусь поставити свою дитину посеред шосе — й дивитися зіб’є його машина чи ні. Тут ми дозволяємо батькам залишати дітей у смертельній небезпеці. Я думаю, що Кабмін мав б прийняти відповідне рішення», — каже Ігнат.
За його словами, зараз, як йому пояснили в органах опіки, діє обов’язкова евакуація, від якої люди можуть відмовитися. Ситуація в Бахмуті, як розповідає нам волонтер, важка: люди сидять без води й світла.
Виїзди на евакуацію команда намагається робити вдень, адже вночі це більш небезпечно. Зараз чоловіки збирають кошти на зимові шини для машини, адже дороги в місті вкрай складні. Щоб допомогти волонтерам – можна задонатити кошти на картку 5375 4112 0167 1901, або за посиланням.
Ігнат, додає, що вільного часу в команди небагато, переважно його займають самі ж планування наступної поїздки. Чоловіки кожного разу ризикують своїм життя, щоб врятувати чиєсь, за можливості рятують й тварин. Собак та котів у місті дуже багато, але вивезти їх всіх немає можливості, каже Ігнат.
Фото: особистий архів героя
Читайте також: Любов переможе війну: історія одного кадру з Бахмута
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!