Main menu

Як не спровокувати аварію після відновлення світла: поради від ДТЕК Донецької області

Screenshot 195 102a6При відновленні електропостачання після планових відключень багато споживачів відразу вмикають потужні електроприлади. Однак, такі дії можуть мати негативні наслідки. Відділ з комунікацій ДТЕК Донецькі електромережі поділився з нами порадами, як правильно поводитись з електроприладами, щоб не спровокувати аварію та повторне відключення.

Різке включення усіх приладів в будинках спричиняє зростання навантаження та аварії на електромережах. Як наслідок – мешканці повторно лишаються без світла, але вже не через відключення за командою НЕК Укренерго, а через аварію.

Щоб цього уникнути, ДТЕК Донецькі електромережі просить дотримуватись простих правил розумного енергоспоживання.

  1. Якщо у вас зникло світло – відключіть від мережі всі енергомісткі прилади.

Краще вимкнути з розеток пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. Також вимкніть світло в приміщеннях, де в цей час не перебувають люди. У разі, якщо ви не дотримуєтеся цих правил після відновлення електропостачання — навантаження може призвести, як до аварії, так й до пошкодження приладів. 

  1. Після того, як у вас з’явилось світло, одночасно не включайте всі енергомісткі прилади.

Якщо у вас вдома декілька енергомістких приладів (обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо), краще обмежитися включенням в мережу одного приладу, а іншими користуватись по черзі за необхідністю 

  1. Енергомісткі прилади, які мають таймери включення, краще запрограмувати на роботу в нічний час з 00.00 до 06.00 ранку.
  1. Споживачам, які мають в користуванні електродвигуни та насосні станції, рекомендуємо їх відключати від мережі.

Електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску. Тому включати їх в мережу варто за 20-30 хвилин після появи електроенергії.

  1. Бізнес-клієнтам краще відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

Наразі, це найкраща підтримка фахівців ДТЕК, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен українець мав вдома світло.

Зауважимо, що пральну машинку, праску, бойлер, обігрівач та кухонну плиту рекомендується вимкнути з 17:00 до 23:00, а також з 06:00 до 09:00, коли спостерігається найбільший пік споживання електрики.

Фото: ДТЕК Донецькі електромережі

Читайте також: Чи працює ДТЕК в Бахмуті?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!