Main menu

Як бросити палити? Той хто переміг цю залежність має власні секрети

Снимо2к 3d338

Тютюн убиває майже половину тих людей, що його вживають. Кожного року від наслідків вживання тютюну гине більше 8 мільйонів людей. 80% курців - це мешканці країн із низьким або середнім рівнем доходів. Людина, що кожного дня викурює пачку цигарок, у середньому витрачає в рік майже 18 тисяч гривень, за ці гроші можна відпочити на VIP-курорті. Журналісти сайту дізнавались у завзятих курців, як їм вдалось кинуту хибну звичку та насолоджуватися життям сповна.

“Я палила недовго, приблизно рік, не кожного дня, частіше під час стресу, але пачки сигарет уже були в моїй сумочці. Маленький син не бачив, як я курю, але питав навіщо в мене цигарки? Це стало дратувати, я подумувала припинити куріння, а тут ми ще з приятелем уклали парі - я кидаю палити, він - пити каву. Термін до кінця липня, хто не витримає, той перераховує 1000 гривень у благодійний фонд “Таблеточка”, тобто в нас була дуже жорстка мотивація. До того ж, допоміг карантин - нікуди не ходила, поблизу не було людей, що палять. Тепер мене навіть дратує сигаретний дим поблизу, і вирішила, що не буду палити й після закінчення парі”, - розповідає Гаяне, що кинула курити. 

inf NONSMOKEDAY 1600x1200 rgb 72dpi 37676 Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Отже, однією з причин, чому слід позбутися цієї звички, є те, що куріння тютюну наражає на небезпеку здоров’я і життя. З палінням пов’язано понад 25 хвороб, які становлять загрозу життю. Наприклад, воно є основним чинником серцевого приступу, інсульту, хронічного бронхіту, емфіземи, різних видів раку, особливо раку легенів. 

Які негативні наслідки чекають на завзятих курців подивіться в анімації  

Звичайно, людина може курити протягом багатьох років, перш ніж у неї з’явиться якась із цих хвороб. Роман курив 30 років, після того як почав відчувати біль в легенях та ще й сигарети подорожчали, то вирішив кинути палити.

“Так, палив все життя, а потім як сигарети подорожчали, то вирішив не переходити на дешеві, а просто кинути палити. Вже вісім місяців не палю. Причому зробив це відразу, як відрізав. Так, звісно, було бажання закурити, але сила волі та характер допомогли, та ще й намагався весь час чимось себе зайняти”, - ділиться досвідом Роман.

 

На жаль, багато з тих, хто приймає рішення кинути палити, вважають, що перехід на альтернативні сигаретні продукти - це також означає не палити. Останнім часом стали дуже популярними електронні сигарети, iqos, кальяни, інші нікотиновмісні продукти. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що такі продукти токсичні й містять канцерогени та до них повинні застосовуватися ті ж заходи регулювання, що  стосуються звичайної тютюнової продукції.

Юрій курить електронну цигарку десь пів року, стаж курця - 18 років. Вирішив перейти на альтернативний сигаретний продукт, бо сподобався сам процес, а що вона також небезпечна, як і звичайна цигарка, не замислювався.

Снимок fcbf3

 “Iqos приємний на смак, я можу вибирати з різними ароматами, руки потім не мають неприємного запаху, більш комфортніше почуваюся серед людей. До того ж, я став менше курити, бо коли сідає акумулятор - я не палю, та й мені здається, що iqos більше насичуєшся, але кидати зовсім поки не збираюсь”, - говорить Юрій.  

Чому варто бросити палити? Сімейні лікарі Бахмута попереджають про шкоду паління на прийомах

“Сімейні лікарі при спілкуванні з пацієнтами відмічають, що більшість тих, хто звертається за медичною допомогою з різних причин не вважають куріння загрозою  здоров’я та життя. При первинному зверненні лікар обов’язково заповнює «Сигнальні позначки» у медичній документації, які несуть важливу інформацію щодо стану здоров’я пацієнта. Серед них є й інформація чи палить пацієнт. Дійсно, лікар дає поради щодо відмови від куріння, особливо коли в пацієнта вже є захворювання, яке під впливом куріння може загостритися та ускладнитися, але ці поради не завжди приймаються пацієнтами як дієві. Тому велике значення має також підтримка родичів та оточуючих у бажанні людини кинути  палити”, - говорить Ольга Сологуб заступниця головної лікарки ЦПМД Бахмута. 

Снимо2к 3d338

“Ці корисні посилання допоможуть людині кинути палити: http://stopsmoking.org.ua/ та https://cloud.phc.org.ua/index.php/s/nnAdaaWLiBnRXPJ

Графічні зображення про шкоду тютюну мотивують кинути палити

Якщо б на упаковках сигарет були б ефектні зображення про захворювання, які викликаються палінням, чи упаковка була б непоказною та білою, то це б певною мірою мотивувало курців кинути палити

120 138e8 e9875

116683685 426493348328516 2601098963068283141 n 83b47На українських пачках раніше також були ефектині зображення, зараз лише попереджувальні надписи

Висока вартість цигарок та висока ставка акцизу

Це неоднозначний спосіб, але певною мірою дієвий. В Європі ціни на сигарети високі, їх можна купити далеко не скрізь, у деяких країнах усі пачки сигарет однакові (заборонені бренди, крім вказівки назви марки сигарет). В європейських дьюті фрі магазинах, в аеропортах не продають цигарки мешканцям країн, що не входять до Єврозони. Але в Україні підвищення цін на сигаретні вироби змусить людей просто придбавати більш дешеві цигарки, спровокує розвиток нелегального виробництва табаку та контрабанда. 

Гроші, які витрачає кожний курець на цигарки, легко порахувати. Припустимо, що людина курить сигарети вартістю 50 гривень за пачку одну на день. У місяць курець витратить 1500 гривень, за рік - 18000 гривень.

Згідно з даними Центру громадського здоров'я України 85000 українців помирають внаслідок хвороб, спричинених курінням. Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Тютюновий дим, який видихає курець, містить ті самі шкідливі речовини. Пасивне куріння стає причиною понад одного мільйона смертей у світі.

Боротьба з тютюнопалінням на рівні держави

На початку цього року групою народних депутатів був розроблений законопроєкт №2813 “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну”. На сьогодні він не прийнятий, але на початку червня знов проходив розгляд у комітетах.

«Однією з основних новацій законопроєкту є визнання електронних сигарет і засобів для нагріву - сигаретами», - сказала народний депутат Лада Балух, що є однією з ініціаторів законопроєкту. Також, за її словами, пропонується ряд заходів щодо зменшення привабливості сигарет і ввести заборону на їх продаж особам, які не досягли 21-річного віку.

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації, є виключно поглядами ГО «Бахмутська Фортеця» і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.

дисклаймер f0c52 25fcc