Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Для кожного патріота після повномасштабного вторгнення росії Державний прапор набув сакрального значення. Український стяг став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу.
Мешканці Бахмута поділилися з редакцією «Бахмут. IN. UA» спогадами про Державний прапор України та розповіли, яке значення він має у їхньому житті.
Прапор на кордоні, який надає сил
Бахмутянка Катерина Арісой раніше евакуювала з гарячих точок тварин. Пізніше разом з іншими волонтерами дівчина створила на Сумщині центр «Атмосфера», який допомагає людям, що раніше жили на тимчасово окупованих територіях інтегруватися назад в суспільство.
Ми створили волонтерський Центр підтримки людей, які повертаються з окупації. Він знаходиться майже на кордоні з рф. Після фільтрації на російській стороні люди мають пішки йти декілька кілометрів. І перше, що вони бачать, ще на горизонті український прапор. Потім, коли ми забираємо людей з кордону, вони нам розповідають, що бачили прапор, як зі сльозами на очах пришвидшували кроки.
Дорога важка, вони тягнуть свої валізи, але бачать прапор, розуміючи, що вже вдома. Це додає їм сили. У волонтерському центрі в нас там теж є прапор. Коли люди приходять до нас, то починають плакати і радіти, що вони вже в Україні. Також у нас тут є прапор, який шила Наталія Романська з Бахмута. Він на кордоні на флагштоці майорить.
Катерина Арісой // волонтерка
Прапор і волонтерство
Волонтерка з Бахмута Ангеліна Шостак повязала своє життя з прапорами.
Прапори… Їх є вже тисячі і будуть ще. Мою любов до синьо-жовтого стяга можна визначити вже хоча б за тим, що я пишу з великої літери — Прапор.
По всій лінії фронту, починаючи з серпня 2014-го, коли після побиття нашої автівки в центрі Донецька 29 березня 2014-го за Прапорці в автівці, ми визначились з напрямком нашого волонтерства — Прапори.
Великі, маленькі. Надвеликі — 20*6 м в небо на кульках на окуповані території. Надмаленькі — 9*6 см на цукеркові ялинки.
Прапор 9*6 метрів на Доріндустрії, який знали всі, хто заїжджав в місто з боку Словʼянська. Патріоти підприємства власним коштом встановили 30-метровий флагшток. І там завжди, з 2017-го року, майорив великий Прапор.
Прапори по всій лінії фронту. Великі Прапори 9*6 метрів, подаровані Громадам міст Бахмута і Краматорська, які виносять на Ходу.
Вишиті Прапори у Народних Героїв, військових частин, волонтерських організацій, на труни Героїв…
Ангеліна Шостак // волонтерка
Бахмутянка також поділилася з редакцією спогадами про особливий для неї синьо-жовтий стяг.
Є Прапор, який «болить» — рекордний, вишитий Прапор розміром 4,5 на 3 метри, подарований від нашої родини бахмутянам. Його розташували в холі Бахмутської міської ради. На ньому вишита ст. 5 Конституції України «…єдиним джерелом влади в Україні є народ». Він загинув під уламками міськради. Синьо-жовтої ради. Загинув Прапор, та не загинули Воля і Свобода. Бахмут був, є і буде Україна.
Ангеліна Шостак // мешканка Бахмута
Мрія, якій не судилося здійснитися
Волонтерка «Бахмута Українського» Наталя Вишневецька берегла, як зіницю ока, два прапори. Мова йде подарунок бійців 128-ї бригади, які жили у її родини під час виходу з Дебальцевого.
Прапори без підписів. Синьо-жовтий був просякнутий кіптявою та мастилом. Жінка мріяла, що коли наші війська звільнять Дебальцеве, то саме цей прапор буде одним із тих, який майорітиме над українською землею.
На жаль, моїй мрії не судилося збутися. Прапори згоріли разом з квартирою на Чайковського. Це мій двір. Від квартири лишилася купка цегли. Якраз навпроти «книжки» мій будинок. Там і прапори поховані.
Наталя Вишневецька // волонерка розповіла «Бахмут. IN. UA» про зруйновану мрію
Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.
Фото: Фейсбук
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
7 жовтня 2024 року в Україні змінилася вартість пакетів сервісних послуг паспортно-міграційного характеру в підрозділах ДП “Документ”. Це суттєво підвищило вартість деяких документів, зокрема, паспортів громадянина.
Про це повідомили представники Центру обслуговування громадян “Паспортний сервіс” в Facebook.
Документи в Україні: нова вартість
Зміна вартості пакетів сервісних послуг паспортно-міграційного характеру в підрозділах ДП “Документ” на території України вплинуло на ціни оформлення деяких документів.
Зокрема, мова йде про:
вартість оформлення паспорта громадянам України та інших паспортних документів — 650 гривень, а раніше було 540 грн;
вартість оформлення іноземцям та особам без громадянства документів міграційного характеру — 1250 гривень, було 1000;
вартість обміну посвідчення водія — 950, було 800;
вартість обміну свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу — 950, було 800;
вартість проставлення апостиля — 650 гривень, було 450.
Як відновити втрачений паспорт чи довідку РНОКПП
Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал, у якому поділилася зі своїми читачами покроковим гайдом для відновлення важливих документів.
Детальніше про те, як правильно відновити паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, довідку про РНОКПП чи водійське посвідчення, дізнавайтесь в матеріалі за посиланням.
Субсидія — це спеціалізована державна допомога, яка надається громадянам для відшкодування витрат на різні цілі, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів витрат на утримання будинку. Вони суттєво спрощують життя українцям, зменшуючи їх загальні витрати.
Детальніше про те, що таке субсидія та які субсидії діють в Україні, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Що таке субсидія
Субсидія — це фінансова допомога, призначена фізичній або юридичній особі, яка виділяється з державного бюджету або спеціальних фондів для компенсації витрат.
Найбільше розповсюдження в Україні мають житлові субсидії, які фактично є адресною допомогою від держави, що надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, закупівлю газу чи побутового палива для чи інших витрат на утримання будинку.
Житлова субсидія у 2024 році
Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 848, визначено умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій.
Так, її призначають тим громадянам, які мають в наявності різницю між розміром плати за житлово-комунальні послуги та розміром обов’язкового відсотка платежу. Зокрема, згідно з рішенням уряду, субсидія призначається, якщо витрати на комуналку перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу родини до завершення воєнного стану та протягом 1 місяця після його скасування.
Як розрахувати розмір субсидії
При призначені субсидії формується обов’язковий платіж, який обчислюється в розрахунку на одну людину та визначається індивідуально для кожної сім’ї за формулою Ро = Кд / Кг х Рг, де:
Ро — частка плати за послуги для сім’ї;
Кд — коефіцієнт доходу домогосподарства, що дорівнює середньому доходу сім’ї на особу, поділеному на прожитковий мінімум на особу на місяць;
Кг — базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії, що дорівнює двом прожитковим мінімумам на людину на місяць;
Рг — базова норма плати за послуги, що дорівнює 15% середнього доходу домогосподарства.
Субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років
Наразі йде підготовка до опалювального сезону 2024-2025 років, під час якого Пенсійний фонд України проведе перерахунки. Для більшості громадян це відбудеться в автоматичному режимі.
Громадянам, які не отримували державну допомогу в межах субсидій і лише планують її отримати, необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України. Аналогічні дії повинні зробити ті, хто отримували житлову субсидію і в них відбулись зміни у складі зареєстрованих осіб домогосподарства.
Які документи потрібні для призначення субсидії
Для призначення житлової субсидії надаються заява та декларація, до яких також можуть додаватися додаткові документи. Наприклад, договір найму чи оренди житла, якщо потенційний отримувач субсидії проживає в житлі, яке орендує.
За потреби, громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання надання субсидії. Мова йде про довідка внутрішньо переміщеної особи, письмове пояснення щодо наявності доходів чи інших подібних документів.
Куди звертатися та подавати документи
Подати документи на призначення житлової субсидії до територіального органу Пенсійного фонду України наразі можна трьома способами, а саме:
за допомогою особистого звернення до сервісного центру Пенсійного фонду України;
поштою на адресу територіального органу Фонду;
онлайн через спеціальний вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок Пенсійний фонд.
Зазначимо, що заявку можна подати й через уповноважених посадових осіб територіальних громад чи центри надання адміністративних послуг.
Терміни подання документів
Якщо громадянин подав документи у період з 1 жовтня до 30 листопада, то субсидія призначатиметься йому з початком опалювального сезону в Україні.
Якщо звернення відбулося в період, починаючи з 1 грудня, то допомога призначатиметься з місяця, в якому відбулось звернення.
7 жовтня 2024 року в Україні змінилася вартість пакетів сервісних послуг паспортно-міграційного характеру в підрозділах ДП “Документ”. Це суттєво підвищило вартість деяких документів, зокрема, паспортів […]
Субсидія — це спеціалізована державна допомога, яка надається громадянам для відшкодування витрат на різні цілі, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів витрат на […]
9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Повномасштабна війна в Україні без чітких термінів демобілізації та провальної кампанії мобілізації посилила проблему самовільного залишення військової частини або місця служби, відоме більше за абревіатурою […]
Інтернет без світла — це величезна проблема, яка сильно впливає на життя кожного українця в періоди блекаутів. Вона обмежує можливості громадян, роблячи життя набагато складнішим. […]