В яких містах світу майорів прапор України з Бахмута

Микола Ситник 14:55, 23 Серпня 2023

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Після повномасштабного вторгнення росії український прапор став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. Редакція «Бахмут. IN. UA» пригадує, в яких куточках світу можна було побачити прапор України з Бахмута.

Сполучені Штати Америки

У грудні 2022 року президент України Володимир Зеленський відвідав захисників на Бахмутському напрямку. Тоді українські військовослужбовці передали йому державний прапор зі своїми підписами для американських високопосадовців.

Захисники Бахмута вручили президентові бойовий прапор. Фото: ОП

Вже за кілька днів президент виступав у Вашинґтоні перед американськими конгресменами. У столиці США він згадав воїнів, які захищають суверенітет України на фронті, і передав від них подарунок — український бойовий прапор із підписами бійців із Бахмута.

Зеленський передав конгресменам прапор, підписаний бійцями з Бахмута. Фото: Carolyn Kaster/AP Photo

Нехай цей бойовий прапор буде у вас, пані та панове. Цей прапор символізує те, що ми переможемо в цій війні.

Володимир Зеленський // Президент України під час виступу в Конгресі США

Благодійний аукціон

До слова, в червні цього року прапори України з Бахмута та Гостомеля продали в США на аукціоні за 500 тисяч доларів.

Міжнародна організація «HealthRigh International», яка допомагає вразливим групам населення, зазначає, що загалом на торги були виставлені три лоти. Мова йде про прапори України з підписами військових з Бахмута та Мощуна, а також прапор Гостомельської громади.

Кошти з цього аукціону спрямують на реалізацію проєктів представництва «HealthRight» в Україні для подолання наслідків війни.

Прапор із підписами військових з Бахмута. Фото: «HealthRigh International»

Литва

У липні цього року в Києві стартував українсько-литовський марафон під назвою «Я піднімаю прапор України за НАТО». Акція мала на меті привернути увагу світової спільноти до війни в Україні та її потенціалу стати 33 членом Північноатлантичного альянсу. Саме тому у марафоні символічно брали участь 33 учасники з двох країн.

Маршрут забігу пролягав через Київщину, Житомирщину, Рівненщину та Волинь. Українські марафонці несли національний прапор, переданий військовими з Бахмута, до державного кордону. Потім литовські спортсмени доставили прапор до Вільнюса, де розпочинався саміт країн НАТО.

Українські марафонці несуть прапор із підписами військових з Бахмута. Фото: Wild Souls

11 липня Президент України Володимир Зеленський та Президент Литви Гітанас Наусєда підняли цей синьо-жовтий прапор. До слова, стяг підписали бійці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», яка воює під Бахмутом.

Прапор із підписами військових з Бахмута. Фото: ОП

Читайте також: Бахмутський краєзнавець Ігор Корнацький розповів історію міського прапора та його значення

Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.

Фото: Держприкордонслужба України

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зробити електронний підпис в Приват24: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 23 Березня 2025
Електроний підпис / фото ілюстративне, iStock

Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Ця технологія дозволяє підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами та навіть реєструватися на державних порталах. А отримати її можна в декілька кліків, використовуючи платформу Приват24.

Детальніше про те, як оформити електронний підпис в Приват24, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Електронний підпис 2025

Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці чи на “токені”, захищеному носії інформації.

Електрону варіацію підпису можна використовувати для:

  • підписання електронних документів;
  • отримання доступу до певних електронних ресурсів;
  • реєструватися та взаємодіяти з різними опціями на державних порталах.

Як згенерувати електронний підпис в Приват24

Клієнти ПриватБанку можуть отримати ЕЦП онлайн за допомогою особистого кабінету в застосунку Приват24.

Для того, щоб отримати підпис SmartID в мобільному застосунку, потрібно:

  • авторизуватися в Приват24. Для цього перейдіть на офіційний сайт ПриватБанку. У верхньому правому куті треба натиснути на кнопку Приват24 та ввести свої дані для входу, після чого варто підтвердити операцію за допомогою SMS-коду або телефонного дзвінка;
  • натиснути на розділ “Сервіси” та обрати “Бізнес”;
  • знайти та натиснути на пункт Електронний цифровий підпис для фізичних осіб”;
  • перевірити дані та ввести пароль для SmartID, після чого генерувати;
  • підтвердити операцію за допомогою дзвінка, пуш-повідомлення в Приват24 або СМС.

Вже готовий підпис можна завантажити для збереження на власний електронний девайс.

Варто зазначити, що для коректного створення та використання ЕЦП може знадобитися встановлення спеціального розширення для браузера або додаткового програмного забезпечення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

НМТ і ЗНО: в чому різниця між фінальними іспитами для школярів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 21 Березня 2025
Іспит / фото ілюстративне, Freepik

НМТ і ЗНО — це стандартизовані іспити, які мають пройти учні для вступу до закладів вищої освіти на території України. Вони мають на меті оцінити знання учнів і забезпечити справедливий вступ до вишів. Утім, існують деякі відмінності.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які існують основні відмінності між НМТ і ЗНО.

НМТ і ЗНО: в чому різниця

НМТ і ЗНО — це схожі поняття, які виконують одну й ту ж функцію в українській освітній системі, а саме фінальне оцінювання знань учнів шкіл для подальшого забезпечення справедливого вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Для того, щоб виявити різницю, потрібно розібрати самі поняття та характерні їх характерні риси.

Що таке ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання або ЗНО — це спеціальний іспит, який проводиться для оцінки знань випускників шкіл з різних предметів. Він є обов’язковою частиною вступу до вищих навчальних закладів України. Фінальні результати відіграють ключову роль у конкурсі на вступ до вишів.

Оцінювання здійснюється за шкалою від 100 до 200 балів, де кожен предмет оцінюється окремо. Такий формат дає можливість більш точно визначити рівень знань з кожного предмету.

Ця традиційна форма оцінювання знань проводиться з трьох обов’язкових дисциплін та однією на вибір. У 2021 році — останньому році проведення ЗНО — були наступні дисципліни:

  • українська мова та література; математика;
  • історія України або іноземна мова (на вибір).
  • четверта — на вибір, залежно від спеціальності в університеті.

Кожен іспит тривав приблизно 2–3 години.

Що таке НМТ

Національний мультипредметний тест (НМТ) — це фінальний іспит для школярів, який проводиться за спрощеною системою. Формат був впроваджений у 2022 році, як наслідок початку війни в Україні. Його головна мета — це забезпечення безпеки школярів та зменшення часу проведення іспитів.

НМТ проводиться в рамках одного комплексного іспиту, який триває декілька годин на комп’ютері. Він об’єднує тестування з усіх обов’язкових предметів, на кожен з яких виділяють по годині

У 2022 абітурієнти складали 3 предмети — українську, математику та історію України. У 2023 — українську, математику та третій предмет на вибір. А у 2024 — українську, математику, історію України та четвертий предмет на вибір.

Відмінності між НМТ і ЗНО

Тож, стандартизовані іспити для українських школярів мають декілька відмінних рис, які спираються на той факт, що НМТ — це спрощений варіант ЗНО.

Національний мультипредметний тест, на відміну від Зовнішнього незалежного оцінювання, проходить в один день і триває декілька годин. Крім того, він передбачає компʼютерний формат та не має завдань з відкритою формою відповіді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зробити електронний підпис в Приват24: покроковий гід

Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Ця технологія дозволяє підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами та навіть […]

12:00, 23.03.2025 Скопіч Дмитро

НМТ і ЗНО: в чому різниця між фінальними іспитами для школярів

НМТ і ЗНО — це стандартизовані іспити, які мають пройти учні для вступу до закладів вищої освіти на території України. Вони мають на меті оцінити […]

16:00, 21.03.2025 Скопіч Дмитро

Чому військовим не продають алкоголь: пояснення та можливі штрафи

З початком повномасштабної війни в Україні питання продажу алкогольних напоїв військовослужбовцям стало одним із тих, що викликає суперечки та неоднозначні тлумачення. Наприклад, на території Донецької […]

15:00, 21.03.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

19 березня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Вибити маніпуляції за межі інфополя: ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”

Дізнатись, як маніпулюють інформацією, та навчитися розпізнавати фейки, можна під час інтерактивного марафону від ГО “Інтерньюз- Україна”. Він триватиме до липня 2025-го в онлайн- та […]

11:45, 18.03.2025 Скопіч Дмитро