Як записати дитину до першого класу в Бахмутську школу №5: редакція дізналась деталі у директорки

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:45, 11 Червня 2024
Бахмутська школа №5 до війни / фото з відкритих джерел

Бахмутська загальноосвітня школа I-III ступенів №5 з профільним навчанням оголошує набір учнів до 1 класу на 2024/2025 навчальний рік за програмою Нової української школи (НУШ). 

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі вступу у директорки закладу загальної середньої освіти Бахмутської ЗОШ №5 Вікторії Просяник.

Програма НУШ

Запис до першого класу в Бахмутській ЗОШ №5 дає можливість здобути якісну початкову освіту за новітніми методиками в комфортному дистанційному форматі під керівництвом досвідчених педагогів.

Нова українська школа – це реформа середньої освіти, метою якої є створення школи майбутнього, школи компетентностей. Програма ґрунтується на принципах дитиноцентризму, інтегрованого навчання, формування наскрізних умінь.

Навчання першокласників проводитиме Клименко Світлана Анатоліївна, яка пройшла сертифікацію вчителів у 2023 році та має багаторічний досвід роботи з дітьми молодшого шкільного віку.

Необхідні документи

Для зарахування дитини до 1 класу необхідно надати:

  • заяву на ім’я директора;
  • копію свідоцтва про народження дитини.

Документи можна надіслати на електронну пошту [email protected]. Довідки за телефоном +380 (50) 223 1811.

Відповідно до чинного законодавства, у першому класі можуть навчатися не більше 24 учнів, Формат навчання залежить від закладу, якщо стосується наших шкіл Бахмутської громади, то в нас тільки дистанційний формат.

Просяник Вікторія // Директор школи

Школа забезпечує умови для інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Педагогічний колектив має досвід роботи з такими учнями, за словами директора.

Якщо у батьків немає можливості придбати ноутбук чи планшет для навчання дитини, школа може надати необхідну техніку завдяки підтримці Бахмутської громади та спонсорів.

Які предмети вивчатимуться?

У 1 класі школярі вивчатимуть такі предмети: 

  • українська мова;
  • читання;
  • математика;
  • Я досліджую світ;
  • мистецтво;
  • іноземна мова (здебільшого англійська, або німецька і французька)
  • фізкультура
  • технології

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ФЕЙК: загиблим у Тисі українцям встановили меморіал

Чорнойван Аліна 14:02, 10 Червня 2024
Колаж “Бахмут IN.UA”

Російський Telegram канал поширює нібито опубліковану в Reuters статтю про меморіал на Тисі, присвячений “жертвам розстрілу українських прикордонників”. Але підтверджень цьому знайти не вдалося. Подробиці — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Роль Тиси у російській пропаганді

Допис опублікував проросійський телеграм-канал «Шейх Тамір», який регулярно займається пропагандою та розповсюдженням неправдивої інформації про Україну. Псевдожурналіст пише, що ці знімки були опубліковані в британському агентстві новин Reuters.

Скриншот допису / Шейх Тамир / Колаж “Бахмут IN.UA”

Фейк про “меморіал”

На зображеннях видно, що скриншот зроблено з сайту Reuters, а точніше з їхнього розділу Pictures of the Day. На фото також присутній водяний знак видання. Тож ми здійснили пошук статті на сайті. Виявилось, такого матеріалу не існує.

Скриншот пошуку на сайті / Reuters Pictures of the Day

До того ж на знімку екрана вказано дата — 26 травня. Ми проаналізували частоту публікацій на сайті та дійшли висновку, що видання поширює статті у рамках рубрики Pictures of the Day лише по буднях. А 26 травня цього року було в неділю. Тож, як зазвичай, російські фейкомети при створенні своїх неправдивих постів не враховують елементарних деталей. А тих користувачів, які перевіряють інформацію та мислять критично, пропагандистам оббрехати не вдасться.

Щоб остаточно впевнитися в недостовірності цієї інформації, ми також звернули увагу на зазначеного автора фотографій меморіалу — Horatiu Negrescu. Виявилось, що на сайті його ім’я ніде не фігурує:

Скриншот пошуку на сайті / Reuters Pictures of the Day

При пошуці в гугл також не з’явилося жодного результату з ім’ям. Тож автор фото також вигаданий.

Тема мобілізації в Україні стала дуже вигідним інфоприводом для російських ЗМІ не лише для публікації новин стосовно цієї теми, а і для створення фейків і маніпуляцій. Відомо, що в Тисі задля уникнення мобілізації потонуло понад 30 людей, — за даними прикордонних служб України. Проте росіяни невпинно продовжують звинувачувати українських прикордонників у розстрілах громадян, про що ми розповідали раніше в матеріалі “Всі потопельники у водах Тиси мають на тілах ознаки насильницької смерті”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейк: Випускникам львівських шкіл видали стрічку із зображенням карти України без Криму

Лідія Гук Гук Лідія 16:00, 7 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Проросійські медіаресурси поширюють світлину, де нібито випускники львівських шкіл мають на собі стрічку з картою України без території Кримського півострова.

Однак, — це фотофейк. Світлина містить ознаки редагування та поширюється з метою розколу українського суспільства.

Карта України без Криму: як розпізнати фотошоп

1 червня, наступного дня після останнього дзвоника у львівських школах, проросійські акаунти у Х (ред. — колишній Twitter), Tik-Tok, Telegram-канали, ворожі медіа опублікували фейкову фотографію нібито випускників однієї із львівських шкіл. Однак, якої саме – не зазначили. Для знаходження першоджерела ми здійснили пошук зображення через Google Lens та виявили, що фотографія стала масово поширюватись в один день та виключно проросійськими медіаресурсами, які, окрім цього, публікують тексти та відео з антиукраїнськими наративами. Жодних інших публікацій цієї світлини на українських ресурсах не було.

Публікація фотофейку російського Telegram-каналу / скриншот

Відтак, за допомогою інструменту з цифрового аналізу FotoForensics ми виявили, що світлина зазнала великої кількості редагування. Оригінальне фото повинно відображатись в єдиному кольорі, без яскраво виділених елементів, оскільки саме ці деталі є або додані, або відкориговані.

Результат аналізу світлини показує, що зображення карт України без Криму — це фотошоп, як і самі стрічки. Окрім цього FotoForensics вказує на те, що фон, де видно дерева, інших людей, вікно школи, були додані зовсім з іншої фотографії. Відтак перед нами картинка створена із кількох окремих знімків.

Результат аналізу зображення FotoForensics / скриншот 

Кожна публікація цього фотофейку супроводжуються текстами, які поширюють кремлівський наратив про те, що захід України нібито відмовилась від Криму, та боротьба у війні ведеться лише на сході. Це створено для розбурхання та поширення ненависті серед українців із різних областей країни та формування образу українців, що не здатні гуртуватись задля однієї мети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро