На тимчасово окупованих росією територіях сьогодні проживають тисячі українців. Повернення додому для них —складний та довгий процес, проте завдяки таким волонтерам, як бахмутянка Катерина Арісой, цей шлях стає легшим.
Одна з героїнь (ім’я жінки з міркувань безпеки не розкриваємо), якій допомогла Катерина, поділилася з редакцією історією про те, як їй вдалося вивезти 70-річну бабусю з окупації на Херсонщині.
Як готувалися до виїзду з окупації
❗️ Часу на роздуми майже не лишилося, — Соледарська міська рада про евакуацію
Ситуація значно загострилася, щодня через обстріли у містах і селах гинуть люди, руйнуються об’єкти.
Шлях виїзду з окупації починається задовго до самого рішення, бо перед усім людину ще потрібно вмовити виїхати. Часто пенсіонери бояться виїздити з окупації, бо не вірять, що пройдуть фільтрацію або не мають грошей на виїзд. Така історія була у нашої співрозмовниці. Жінка пояснює, що вона дуже довго готувала бабусю до виїзду, ще з початку повномасштабного вторгнення.
Річ у тому, що бабуся не хотіла залишати свій будинок у Херсонській області. Під час окупації жінка перенесла інфаркт, а на додаток вона має проблеми з ногою. Тож, діти вирішили, що спробують умовити пенсіонерку виїхати.
Як українці живуть в окупації?
За словами співрозмовниці, її бабусі не відмовляли у медичній допомозі на ТОТ. Окупанти пропонували літнім людям оформлювати російську пенсію, її видали тим, хто планував жити у російській окупації.
Наша бабуля російську пенсію не отримувала, лише якусь фінансову допомогу від них. На самому початку окупації було складно, майже не було ліків та самих необхідних продуктів. Але через деякий час, а саме з Криму, привозили багато, в магазинах та аптеках на даний час є все.
українка // якій вдалося вивезти бабусю з окупації на Херсонщині
Ставлення до українців в окупації різне, але якщо поводити себе тихо та не привертати увагу, то ніхто тебе чіпати не буде, пояснює співрозмовниця.
Як виїхати з окупованої території?
Героїня ділиться своїм досвідом виїзду з окупації, каже, що спочатку вона зверталася до волонтерів Rubikus, але понад місяць чекали на виїзд.
Довідка. Rubikus.HelpUA – некомерційна волонтерська організація, яка займається евакуацією громадян України до країн ЄС. Він почав працювати 24 лютого 2022 року, відразу після початку російського вторгнення в Україну.
Після тривалого очікування родина звернулася до приватних перевізників. Знайшли водія лише за один день, узгодили дату 10 жовтня, а потім чекали відправлення.
Скільки коштує виїхати з ТОТ і як це відбувається?
Ціна перевезення однієї людини з Херсонщини склала близько 8 000 грн, каже героїня. Її бабусю забрали із вказаної адреси та відвезли до КПП (Контрольно-пропускний пункт) Колотилівка, це пункт пропуску до кордону з Україною.
Весь час водій знаходиться з пасажирами, доки вони не перейдуть КПП. Якщо перехід займає багато часу, тобто декілька днів, то водії везуть пасажирів до хостелу на ніч, а зранку знов відвозять до КПП, і так поки не перейдуть.
пояснює співрозмовниця // у коментарі Бахмут.IN.UA
Скільки часу займає дорога?
Дорога з села де проживала бабуся героїні до КПП склала 27 годин. Жінка каже, що головне, аби водій встиг до комендантської години перетнути кордон України з росією.
Співрозмовниця пояснює, що краще мати російський паспорт для виїзду. Тоді на російських КПП буде менше питань й людину швидше пропустять.
Родичам потрібно підготуватися, що під час виїзду й весь час, аж поки людина не опиниться на нашій території, з нею не буде зв’язку взагалі. В нашій ситуації, все пройшло дуже добре та швидко. Що російська сторона, що українська відносилися до бабусі добре. Черги майже не було. Руські пропустили швидко, дивилися телефон, питали куди їдете та і все.
пояснює українка // особливості проходження КПП
Бабуся героїні виїхала з окупованої території 10 жовтня, а вже наступного дня о 13:00 була на КПП Колотилівка. Після цього почалися перевірки російської сторони, тут все пройшло добре, далі жінка пройшла сіру зону. Це зайняло 50 хвилин, з собою бабуся героїні мала тільки кравчучку (сумка для перевезення невеликих вантажів).
Що відбувається після КПП Колотилівка?
Після проходження пункту в Колотилівці та сірої зони людина потрапляє в Покровку. Там її зустрічають наші прикордонники та автобусом відвозять в Краснопілля. Вже у Краснопіллі бабуся пройшла перевірку, згадує жінка.
Загалом, щоб потрапити в Україну людина з ТОТ має пройти 6 кабінетів, приблизно за 5-6 годин, Прикордонники ставлять стандартні питання, нічого провокативного, каже співрозмовниця.
Після проходження контролю волонтери взяли дані бабусі та контакти особи, до якої вона їде. Їй дали подзвонити рідним, видали мінімальний пакет необхідних речей (засоби особистої гігієни та інше), також нагодували та напоїли. Потім зібрали людей та відвезли в Суми, в хостел.
розповідає героїня // про проходження українського контролю
Вже з Сум людей відправляють туди, куди їм потрібно дістатися. 12 жовтня о 22:30 бабуся нашої героїні була вдома, у Дніпрі. Зараз вона почувається добре. Загалом дорога зайняла 3 дні. Жінка вдячна волонтерам на українській стороні, які безплатно надають:
їжу;
транспорт;
ночівлю;
медичну допомогу.
Нагадаємо, що волонтерський центр “Атмосфера”, де працює бахмутянка Катерина Арісой створили цього року весною. Станом на кінець червня 2023 року “Атмосфера” допомогла більш ніж 4 тисячам українців повернутися додому з окупації. Великий відсоток з цієї цифри — маломобільні люди та матері з дітьми.
2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері та прикрашені ялинки, а й фільми для усієї сім’ї
Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з 10 різних фільмів від провідних студій Netflix, Hallmark та Disney, які подарують новорічний настрій.
Новорічні фільми у 2024-2025
З кожним днем новорічні та різдвяні свята стають все ближчими, і вже час налаштовуватися на відповідний настрій. І саме новорічні фільми здатні створювати та передавати незабутню атмосферу свята. Вони також об’єднують цілі покоління, розповідаючи їм казкові історії з життя різних героїв.
Цього Різдва
“Цього Різдва” — це дебютний анімаційний повнометражний фільм Річарда Кертіса, який подарує дух Різдва. Стрічка покаже пов’язані між собою історії кохання, дружби та сім’ї. Вона вийде на Netflix 6 грудня 2024 року.
Фільм був адаптований самим Кертісом за трьома дитячими книжками й знятий ним же, людиною, що стоїть за культовими фільмами “Реальна любов” і “Ноттінг Хілл”. Режисером фільму є Саймон Отто, який зняв “Як приручити дракона”, а продюсувала стрічку студія Locksmith Animation.
Ця святкова комедія вирізняється поєднанням зворушливих персонажів, дотепного гумору та атмосферності. Унікальний стиль Кертіса додає глибини, яка знайде відгук як у дорослих, так і в дітей. Фільм підходить для сімейного перегляду: малечу захоплять пригоди Санти та його друзів, а дорослим сподобається теплий гумор і сентиментальний дух, характерні для творчості Кертіса.
Цей анімаційний фільм стане чудовим подарунком для всієї родини й обов’язковим для перегляду під час різдвяних свят.
Снігова сестра
“Снігова сестра” — це новорічний фільм для усієї сім’ї за мотивами бестселера Маї Лунде та Лізи Айсато. Стрічка розповідає історію Джуліана, хлопчика, який після втрати старшої сестри втрачає віру в магію Різдва.
Наближається Святвечір, і головному герою Джуліану вже виповняється одинадцять років. Зазвичай Різдво — це найкращий день у році, повний ласощів і мандаринів, сімейного кола і мерехтливих вогників. Але цього року все інакше: Джуліан і його сім’я оплакують смерть старшої сестри, і хлопчикові здається, що Різдво для нього скасували. Згодом він зустрічає дівчинку Гедвіку, яка обожнює Різдво і повертає надію маленькому хлопчику. Історія зачіпає теми горя, втрат і пошуку радості перед обличчям труднощів, що робить цей фільм цікавим як для дітей, так і для дорослих.
“Снігова сестра” буде доступною на Netflix з 29 листопада 2024 року. Не пропустіть цю чарівну і зворушливу різдвяну казку, яка подарує вам нові теплі спогади.
Палкий сніговик
“Палкий сніговик” — різдвяна комедія, яка перенесе усю сім’ю в магічний світ, де реальність зустрічається з фантазією. Фільм режисера Джеррі Чіккорітті з Лейсі Чаберт і Дастіном Мілліганом у головних ролях вже доступний на Netflix.
Історія розповідає про Кеті, молоду жінку, яка після двох років смутку через втрату чоловіка, раптово оживляє сніговика. Виявляється, він не тільки добрий і наївний, але й неймовірно привабливий. З кожним днем сніговик допомагає Кеті знову відкрити для себе радість, кохання і, найголовніше, віру в магію Різдва. Вони разом переживають зимові святкування, розкриваючи перед собою красу життя і любові… але, на жаль, незабаром сніговик розтане.
Лейсі Чаберт, що зіграла головну героїню, зірка багатьох різдвяних романтичних комедій, знову тішитиме глядачів своїм теплом і харизмою. Дастін Мілліган додає нотку чарівності, а Крейг Робінсон подарує кілька комічних моментів. Всі разом вони створюють чудовий тандем, що робить фільм ще більш привабливим для глядачів різного віку.
“Палкий сніговик” — це фільм, який може стати ідеальним для тих, хто шукає легку та зворушливу романтичну комедію на Різдво. Він поєднує в собі елементи гумору, магії та сентиментальності, нагадуючи такі класичні зимові фільми, як “Джек Фрост” або “Кохання у великій кількості”.
Різдво за викликом
Тепла і зворушлива різдвяна історія, що розповідає про героїзм, відданість і спільноту серед рятувальників — це все про новий фільм “Christmas on Call” від студії Hallmark, що вийде вже 22 листопада.
Фільм розповідає про лікарку Ганну Вільямс, яка нещодавно переїхала до Філадельфії. Вона знаходить втіху в місті, проводячи час з оптимістичним фельдшером Весом Салліваном. Обоє працюють у стресових умовах.
“Hallmark давно показує різноманітні способи святкування Різдва, і ми хочемо поділитися, як рятувальники, незважаючи на свою складну роботу та графіки, знаходять способи відзначати свята з новими традиціями та близькими”, — каже віце-президент Hallmark Media Дженніфер Крамер.
Зустрінемося наступного Різдва
Різдвяна романтична комедія, що перенесе вас у святковий Нью-Йорк. У головних ролях — Крістіна Міліан та знаменитий акапельний гурт Pentatonix. Фільм, режисером якого є Расті Кундієв, вже доступний на Netflix з 6 листопада 2024 року.
Героїня на ім’я Лейла прагне здійснити свою різдвяну казку і знайти чоловіка своєї мрії. Щоб здійснити це, вона вирушає на шалений квест через Нью-Йорк, щоб здобути квиток на передноворічний концерт гурту Pentatonix, на який вже неможливо купити квитки. Фільм поєднує романтику, музику та святкову атмосферу, що робить його ідеальним для перегляду в передсвятковий період.
“Зустрінемося наступного Різдва” сподобається шанувальникам романтичних комедій та різдвяних фільмів. Музика додає фільму унікальний музичний акцент, який приверне увагу не тільки фанатів гурту, але й тих, хто цінує різдвяну атмосферу та святкові звуки. Це ідеальний фільм для тих, хто хоче поринути в атмосферу Різдва з ноткою романтики та музичної магії.
Майже різдвяна історія
У 2024 році Disney+ дарує глядачам справжню зимову казку з анімаційним фільмом “Майже різдвяна історія”.
Це історія про сову на ім’я Мун, яка опиняється в різдвяній ялинці, що відправляється до Рокфеллер-центру в Нью-Йорку. В спробах втекти з галасливого міста, Мун знайомиться з маленькою дівчинкою Луною, і разом вони вирушають в дивовижну подорож, розкриваючи магію свят й знаходять нову надію на Різдво. Майже різдвяна історія вийде на платформі Disney+ 6 грудня 2024 року.
Режисер Давид Лоері вирішив створити цей фільм в унікальному стилі, що нагадує дитячу творчість, використовуючи картон і папір для візуалізації Нью-Йорка. Цей підхід відображає його дитячі спогади, коли він разом з батьком створював картонні замки та міста. Вибір картону як основного елементу естетики фільму став ключовим моментом для всього проєкт, що надає фільму особливої теплоти та магії.
Святкові джентльмени
Романтична комедія від режисера Пітера Саллівана, яка виходить на Netflix 20 листопада 2024 року. Фільм розповідає емоційну і святкову історію про колишню танцівницю, яка вирішує поставити унікальний різдвяний виступ, щоб врятувати театр своїх батьків. Але є одна умова — в ньому виступатимуть лише чоловіки.
У головних ролях — Чед Майкл Мюррей та Брітт Робертсон, а також Максвелл Колфілд.
Загалом же стрічка пропонує свіжий погляд на святкові традиції, що додає новий штрих до жанру різдвяних фільмів. Чарівний сюжет та захоплюючі виступи акторів Чеда Майкла Мюррея і Брітти Робертсон подарують вам теплі та безтурботні миті, які ідеально підходять для святкового сезону.
Наш маленький секрет
У фільмі режисера Стівена Герека виконання головних ролей взяли на себе Ліндсі Лохан, Ієн Гардінг і Крістін Ченовет. Вони розкажуть історію двох колишніх закоханих, які змушені провести Різдво разом після того, як дізнаються, що їхні нові партнери — брат і сестра. Це призводить до низки незручних і комічних ситуацій, які обіцяють розсмішити та розчулити глядачів. “Наш маленький секрет” буде доступний на Netflix з 27 листопада 2024 року.
Сюжет, наповнений непорозуміннями та смішними ситуаціями, обіцяє подарувати безліч радісних та емоційних моментів в різдвяний вечір.
Святкові розбишаки
“Святкові розбишаки” — прем’єра в рамках святкової програми Countdown to Christmas 2024 на каналі Hallmark. Вона також може подарувати святковий настрій навіть у найхолодніший день. У головних ролях: Ліндсі Фонсека, Даніелла Моне, Крістофер МакНеллі та Джаг Бал. Цей фільм розповідає святкову та емоційну історію, яка обіцяє подарувати багато сміху та чудового настрою в цей святковий сезон.
Сюжет фільму розповідає про двох найкращих подруг Тоні та Брі, які працюють в одному магазині вже багато років. Проте, одного разу вони вирішують змінити свою рутину та відправитись на секретні різдвяні вечірки.
Ідеальний вибір для шанувальників святкових романтичних комедій. Сюжет, сповнений гумору, емоцій і святкової атмосфери, подарує вам веселі миті й стане чудовим доповненням до різдвяних свят
Наша різдвяна історія
Ще одна різдвяна романтична комедія від студії Hallmark, яку будуть транслювати під час святкової програми Countdown to Christmas 2024. У центрі сюжету — пара, яка розповідає про те, як вони зустрілися та закохалися. Прем’єра фільму відбулась 2 листопада 2024 року.
У цьому фільмі ми спостерігаємо за Дейвом та Нелл, які розповідають свою історію хлопцеві своєї доньки Крісу. Ця розповідь переносить нас в одне особливе Різдво, коли доля постійно зводила їх разом та водночас тримала окремо.
Намагаючись знайти один одного, Дейв і Нелл не підозрюють, що стали суперниками на роботі, адже їх об’єднали для організації різдвяного фестивалю для міста. Водночас Кріс стикається зі своїми власними проблемами у стосунках, намагаючись вперше відкрити свої почуття та сказати “Я тебе люблю” своїй дівчині Джо.
Цей фільм надихає на позитивні зміни та дає зрозуміти, що кохання завжди знаходить шлях у найнеочікуваніші моменти.
Над текстом працювала практикантка Катерина Палій.
Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно відвідувати ЦНАПи.
Детальніше про те, як оформити субсидію не виходячи з дому, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Житлова субсидія 2024
Держава продовжує допомагати громадянам з оплатою житлово-комунальних послуг, надаючи їм субсидію — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства. Вони розраховуються індивідуально для кожної сім’ї.
Як подати заяву на субсидію через “Дію”
Перше, що потрібно зробити для того, щоб подати заяву на отримання субсидії — це зайти на портал “Дія” та авторизуватися. Вже на сайті потрібно знайти розділ “Пенсії, пільги та допомога”, а потім обрати послугу “Заява на субсидію”.
Вже після відкриється спеціальна форма. В ній треба вказати адресу, наявність заборгованостей за комунальні послуги, а також послуги, на які потрібна допомога. Додатково треба вказати:
номер особового рахунку та повну назву компанії, яка надає послуги;
дані про доходи всіх членів домогосподарства, які проживають за вказаною адресою. Зазначається, що ця норма актуальна для всіх, окрім тих, чия інформація є в держреєстрах;
інформацію про транспортні засоби, майно, купівлю валюти, а також депозитні рахунки, якщо їхня сума перевищує 100 тисяч гривень.
дані про аліменти (якщо є), нерухомість і сплачені послуги;
за наявності, інформацію про лічильники.
У разі потреби можна завантажити скан-копії або фото додаткових документів, наприклад:
довідку про доходи, якщо вони не зафіксовані у держреєстрах;
договір оренди житла;
документи, які підтверджують складні життєві обставини тощо.
Після оформлення заявки, необхідно вказати найбільш комфортний варіант отримання виплат: банківська картка або відділення “Укрпошти”.
Коли всі дані в заявці будуть вказані, її можна підписати та надіслати. Вона надійде до Пенсійного фонду України, чиї представники перевірять заявку та призначать субсидію.
Днями у Львові представили спільний проєкт від Маріупольської міської ради та Бахмутської міської військової адміністрації — «Лабіринти незламних міст». Ця виставка має допомогти всім охочим […]
“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]
У травні 2022 року російські війська захопили містечко Світлодарськ у Бахмутському районі. Місто й досі перебуває в російській окупації. Чи багато в місті колаборантів, як […]