
Днями у Львові представили спільний проєкт від Маріупольської міської ради та Бахмутської міської військової адміністрації — «Лабіринти незламних міст». Ця виставка має допомогти всім охочим зрозуміти й відчути архітектуру міст, зруйнованих росіянами.
Редакція «Бахмут.IN.UA» поспілкувалася з координаторкою культурних проєктів, маріупольчанкою Алевтиною Швецовою й дізналася про деталі заходу.
Про виставку у Львові
Днями на базі платформи «Mariupol Reborn» у Львові відкрилася виставка-переосмислення, де відвідувачі можуть побачити й осягнути масштаби руйнувань, спричинених російською агресією в Маріуполі та Бахмуті.
Пані Алевтина додає, що формат обрали незвичайний, бо це не зовсім виставка, а саме лабіринт, який демонструє як виглядали українські міста до повномасштабного вторгнення. Проходячи лабіринт гості занурюються у різні історичні епохи міських просторів Маріуполя та Бахмута, пояснює координаторка проєктів.

Відновлення Бахмута та Маріуполя

Крім виставки, яка являє собою мистецький лабіринт, організатори зустрічі також проводять заходи для переселенців. Очікуваний результат проєкту – розробка ініціатив щодо відновлення міст.
🤬окупанти знищили останній український стінопис в Маріуполі
— Бахмут IN.UA (@Bakhmut_inua) October 2, 2023
"На муралі “Назустріч щастю" зображена жінка з порожньою кліткою. Героїня муралу є уособленням усіх жінок, які змогли розірвати коло насильства і розпочати нове життя. Ось воно – росія. Жодних прав." – Андрющенко. pic.twitter.com/3bLfENBxz2
«Лабіринти незламних міст» — це ще й про відновлення історичної справедливості, додає співрозмовниця. Вона наголошує, для того, аби відновити місто архітектори та урбаністи мають розуміти історичний контекст. Це роблять й для того, аби не створювати проєкт відокремлений від міського простору.
Над експозиціями Маріуполя та Бахмута працювали команди, обидві концепції витримані в одному стилі. Проте, невелика відмінність все ж є, наприклад, на Маріупольському проєкті вже є візія того, як можуть виглядати окремі споруди після деокупації. Частину візії розробили до повномасштабного вторгнення, але є проєкти, які були розроблені архітекторами нещодавно.
Від Бахмута виставку представляли заступник начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олександр Марченко та начальниця управління культури Ірина Булгакова.

Локація виставки

Де подивитися виставку: платформа «Mariupol Reborn». Місто Львів, вул. Ференца Ліста, 6.
- Час роботи виставки: 29 вересня – 14 жовтня (окрім неділі)
- Час роботи експозиції 10:00-18:00
- Додаткова інформація: (063) 469-63-96
Читайте також: Стало відомо, якими етапами та за яким прикладом відбудовуватимуть Бахмут
❤️Дім, ми скучили. pic.twitter.com/pFOaOjnEfL
— Бахмут IN.UA (@Bakhmut_inua) September 22, 2023
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!