Українці, попри війну, повинні своєчасно оплачувати комунальні послуги. Утім, також важливо передавати показники електролічильника, адже від цього залежить те, чи отримують споживачі платіжку з фактичними даними, чи їм доведеться заплатити набагато більше.
У компанії YASNO розповіли, чому громадяни можуть отримувати платіжки за світло з великими сумами, що нехарактерні для їх споживання електроенергії, а також про те, що робити в таких випадках.
Чому виникають нарахування за світло
В Україні доволі часто трапляється ситуація, коли громадянам приходить платіжка за світло, а сума в ній набагато більша, ніж очікувалося.
За словами представника компанії YASNO, така проблема з ймовірністю у 99,9% пов’язана з тим, що оператор системи розподілу провів нарахування по середньому, адже громадянин не надав показники лічильників вчасно. Дані за спожиту електроенергію треба передавати у два останні дні місяця і перші три дні наступного.
Це гарантує те, що у платіжці людина побачить рівно той об’єм, який вона використала за місяць. Але бувають моменти, коли показання подають невчасно. Наприклад, клієнт передав показання за 27 днів, а у місяці їх 31,
представник // компанії YASNO
У компанії YASNO зазначили, що оператор, який опрацьовує дані з системи розподілу має інформацію про споживання лише за 27 днів. Скільки кіловат було використано за три-чотири дні, що залишилися, невідомо. За цей короткий період нарахування проводяться по середньому.
Якщо коротко, то оператор системи розподілу бере дані за 4 дні, але минулого року, і з ними працює. Це також відповідь на питання: “Чому платіжка велика, якщо протягом місяця кожен день були відключення?”. Все це може відбуватися через показання, які подали невчасно,
представник // компанії YASNO
Тарифи на світло з 1 червня
31 травня в Україні збільшили тарифи на світло. Тепер вони становитимуть 4,32 гривні за кВт/год. Таким чином за середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт/год платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.
Уряд також вводить спеціальний пільговий тариф, який буде діяти протягом опалювального періоду — з 1 жовтня 2024 року до 30 квітня 2025 року. Українці, які будуть використовувати електроопалювальні установки, будуть платити лише 2,64 гривні за кВт/год, але за умови, якщо споживання в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць.
25 травня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив, що практично всі чоловіки, яких знайдено мертвими у Тисі, були вбиті українськими прикордонниками. До цієї новини колаборант додав дві фотографії потопельників, які нібито підтверджують інформацію.
Однак — це брехня. Немає жодних підтверджень, що тіла на фото з допису азарова мають сліди насильницької смерті.
Експрем’єр азаров поширює брехню
Тезу про масовий розстріл українськими прикордонниками чоловіків, які намагались переплисти Тису, микола азаров не підкріпив жодним джерелом. Його найсильніший аргумент — єдиний випадок, коли прикордонник застрелив цивільного при спробі незаконно перетнути кордон.
Окрім цього, колишній топпосадовець України у своєму дописі просуває російські тези про “київський режим” та “карателів на службі держави”.
За допомогою зворотного пошуку зображень через Google ми знайшли джерело фотографій, які розмістив азаров на своєму Telegram-каналі. Першочергово ці світлинипоширювала Державна прикордонна служба України з повідомленням про знайдені тіла. У тексті вказано лише про факт виявлення тіл та з’ясування обставин за яких потопельник вирішив переплисти Тису. Втім, немає жодної інформації про те, що на тілах присутні ознаки насильницької смерті.
Політолог Костянтин Бондаренко та російська пропаганда
Інформацію щодо розстрілу українськими прикордонниками чоловіків, що намагались перетнути Тису з метою уникнення мобілізації, в мережі поширювали ще раніше. 9 травня пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував запис свого інтерв’ю з українським політологом Костянтином Бондаренком, в якому вони, зокрема, обговорювали тему уникнення мобілізації в Україні. У відео Костянтин Бондаренко без джерел, посилаючись лише на силу впевненості власної думки, стверджує, що серед потопельників є жертви обстрілів українськими прикордонниками. Бондаренко вже не вперше намагається видати свої домисли за факти.
Журналісти незалежного видання Texty.orgзанесли чоловіка до бази псевдосоціологів та прихованих піарників, згідно з якою Бондаренко просуває інтереси колишніх регіоналів — Сергія Тігіпка, Олександра Вілкула, Василя Горбаля, Наталії Королевської та інших. Також Бондаренко піарив депутатів забороненої проросійської партії «Опозиційний блок». Окрім цього, чоловік дописує для пропагандистського російського видання «Украина.ру», а з початку повномасштабного вторгнення просуває антидержавні наративи.
На думку засновника Telegram-каналу «Шейх Тамир» — проросійського журналіста олександра шелеста, метою нібито умисного вбивства чоловіків при спробі перетнути кордон є крадіжка грошей, які з собою мали потопельники. Цю тезу російський журналіст, ексведучий медведчуківського «NewsOne», не підкріпив жодним джерелом, яке б підтверджувало сказану інформацію.
Російські пропагандисти використовують інформацію, як от єдиний випадок ненавмисного вбивства на кордоні, для викривлення фактів та поширення антидержавних наративів. Так вони прагнуть викликати паніку в суспільстві, вкотре дискредитувати процес мобілізації в Україні та посилити недовіру до правоохоронних органів.
Псевдосоціолог Бондаренко ж своєю діяльністю “підтримує на плаву” проросійських політиків в українському та російському інформаційних просторах, симпатизуючи колишнім “регіоналам”. Окрім цього, даючи інтерв’ю російським та проросійським “ЗМІ”, він просуває скептичні тези щодо поточного стану справ в Україні, її внутрішньої політики. При чому робить це не на основі реальних кейсів, а використовуючи надумані приводи, як от “розстріл прикордонниками” чоловіків, які перепливають Тису.
Росіяни долають тисячі кілометрів, щоб опинитися в чужій для них країні зі зброєю у руках. Судячи з їхніх соцмереж, війна для них — щось накшталт розваги. “Бахмут.IN.UA” покаже обличчя військових російської армії, що вештаються в Донецькій та Луганській областях.
Росіяни на Донбасі
У матеріалі про окуповане Покровське ми розповідали про так званого волонтера з чєлябінської області, який систематично приїздить на окуповану та зруйновану росіянами частину Донбасу. Детальніше про “волонтера” та село в окупації у матеріалі за посиланням.
З соцмереж вже відомого нам волонтера дізнаємося трохи більше й про самих російських військових на окупованій частині Донеччини та Луганщини.
Ось, до прикладу, одна зі світлин соцмереж так званого волонтера сотніченка, де він на передньому плані — показує “мир”.
максім сотніченко — підприємець з російського єманжелінська, челябінської області. У перервах між встановленням вікон у рідному місті долає понад 2,5 тисячі кілометрів аби привезти “за лєнточку” автівки та гуманітарку своїм землякам-військовим. “Лєнточкой” росіяни називають українську територію, де проходять бойові дії.
“Волонтер” доставив автівку в окуповане Покровське:
Тут сотніченко разом з російськими танкістами, які дислокуються у сільському магазині окупованого Покровського:
Повернімося до спільного фото.
На ньому також присутній земляк і товариш сотніченка — алєксандр стєпаненко.
Стєпаненко приїхав на Донбас так само як і його друг-“волонтер””” — з російського уралу, місто єманжелінськ.
Росіянина призвали на службу у жовтні 2022 року, і, після навчань у місті чебаркуль тієї ж челябінської області, алєксандр потрапив на Луганщину: у Кремінну, після — Привілля, де воював тривалий час. Там, власне, і зроблено фото “волонтера”.
Служить алєксандр стєпанєнеко у 85 окремій мотострілецькій бригаді другого гвардійського Лугансько-Северодонецького корпусу.
Цей корпус раніше входив до складу народної міліції “лнр”. Від січня 2023 року другий корпус став частиною регулярної армії рф і складається з п’яти загальновійськових бригад. Загальна чисельність сягає до 20 тисяч військових та належить до групування “юг”.
Окупанти 85 бригади другого корпусу також брали участь у боях під Кліщіївкою Бахмутського району. Саме у Кліщіївці від серпня 2023 року служить і стєпаненко.
На аватарці сторінки цієї особи в російській соціальній мережі “вконтактє” — логотип воєнної розвідки рф. Сторінку, до речі, стєпанєнко, видалив.
Проте далі, дізнаємось, що уралець — навідник бойової машини:
Вдома, у єманжелінську, на стєпанєнка чекає “офіцерська” дружина. Судячи з соцмереж, оксану не надто турбує той факт, що її чоловік — вбивця. Вона із гордістю фотографується із його формою та бажає окупантові “скорєє вєрнуться домой”.
Сестра стєпанєнка та його друзі теж чекають на сашу з України, куди він приїхав нищити міста та вбивати людей:
Також на фото сотніченка є й інший справжній патріот росії – єгор файзієв . Принаймні це його ім’я на сторінці в російській соціальній мережі “вконтактє”.
Для російської соцмережі окупант своє ім’я дещо спростив, бо ж насправді він — йодґор зубайдуллоєвич файзієв зі скромним позивним “Рембо”. Служить він у тій же 85 бригаді другого корпусу, що й стєпанєнко.
Перебуває йодґор у Привіллі, що на окупованій Луганщині, поблизу Северодонецька, а у Бахмутському районі, за його ж словами — частий гість.
Уродженець містечка Шахрітус в Таджикистані, неподалік від кордону з Афганістаном. Останні роки перед повномасштабною війною росії проти України справжній “рускій” проживав у місті ступіно та займався легковими перевезеннями — таксував у підмосков’ї.
До війська рф він пішов добровільно, підписавши контракт, служить з початку 2023 року.
У своїх соцмережах ділиться планами на майбутнє: контракт, каже, безстроковий, служитиме до кінця війни.
Файзієв на окупованих росією територіях України почувається вкрай непогано, хоч вже й встиг отримати поранення та побувати в кількох госпіталях на Луганщині та на території рф. Все ж, воювати на території іншої держави окупанту подобається: тут, наприклад, файзієв танцює від щастя воювати в Україні
Також у соцмережі хизується фото з військовополоненим:
Редакція передала інформацію про українського військовополоненого до відповідних органів.
Від рідного містечка йодґора до Привілля, на Луганщині, де він чинить воєнні злочини, приблизно 3,5 тисячі кілометрів. Проте, хіба це відстань для вмотивованого вбивати українців московита з таджицькою пропискою?
Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. Детальніше […]
єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]
В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]