Вщент зруйнований: окупанти показали, як виглядає зараз Бахмут

Семаковська Тетяна 14:00, 28 Травня 2024
Зруйнована будівля в Бахмуті / скриншот Бахмут IN.UA

Бахмут — справжній символ незламності українського народу, який вже 12 місяців має статус окупованого міста. В ньому немає не тільки мирних мешканців, але й вцілілих будівель.

В одному з російських пропагандистських каналів в Telegram показали, який вигляд зараз має місто.

Як виглядає Бахмут у 2024 році

Окупанти на власних відео показали одразу декілька районів міста, зокрема біля Нового ринку в мікрорайоні Ювілейний. На кадрах можна побачити загальний стан міста.

Будівля, в яку потрапив снаряд / скриншот Бахмут IN.UA
Руїни Бахмута / скриншот Бахмут IN.UA
Зруйнована багатоповерхівка / скриншот Бахмут IN.UA
В місті майже не залишилося вцілілих будівель / скриншот Бахмут IN.UA

Варто зазначити, що відео записувалося прямо зі зруйнованих багатоповерхівок, де наразі проживають окупанти.

Зйомка з багатоповерхівки / скриншот Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу,

розповідає начальниця управління культури // Ірина Булгакова

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Липня 2025
Грошові виплати на оренду житла для переселенців / фото НБУ

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла.

Про це йдеться в офіційному повідомленні організації.

Грошова допомога від Карітас у Полтаві

Грошова допомога призначена для новоприбулих ВПО, які переїхали до Полтавської області менше ніж 30 днів тому та отримали довідку ВПО. Підтримка орієнтована на найбільш вразливі категорії населення:

  • люди з інвалідністю або тяжкими хворобами;
  • самотні літні люди або домогосподарства, що складаються з однієї чи двох осіб пенсійного віку без підтримки родичів;
  • одинокі матері або батьки з дітьми до 18 років;
  • багатодітні родини (троє і більше дітей);
  • вагітні жінки та матері з дітьми до трьох років.

Додаткові умови

Обов’язковою умовою участі є середньомісячний дохід на одного члена сім’ї, що не перевищує 6 318 гривень. Крім того, підтримка не надається тим, хто вже отримував аналогічну грошову допомогу від інших організацій.

Необхідні документи та як отримати допомогу

Для подання заявки на отримання коштів необхідно мати при собі:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку ВПО;
  • рахунок IBAN;
  • документи, що підтверджують належність до однієї з вразливих категорій;
  • довідки ОК-5 та ОК-7.

Як подати заявку

Звернутися можна до офісу “Карітас Полтава” за адресою: м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 20/1. Для отримання консультації телефонуйте: +380 (50) 346 4693. Всі звернення розглядаються індивідуально.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Харків: наступ ворожих сил, фейки, ІПСО та маніпуляції навколо влади

Російська армія пішла у наступ на північних кордонах України, а саме — на Харківщині. Ситуація на полі бою для українського війська залишається складною, але контрольованою, […]

Фотофейки про Зеленського

Повістка Зеленському Проросійські Telegram-канали поширюють інформацію, нібито українці створили петицію про вручення повістки чинному Президенту України. За їх словами, причиною ініціації стало начебто припинення повноважень […]

13:00, 25.05.2024 Гук Лідія