Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Семаковська Тетяна 14:53, 25 Вересня 2023
Газові пальники/ ілюстрація Бахмут.IN.UA

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням холодів на нас може чекати повторення ситуації. Редакція Бахмут.IN.UA вирішила розпитати експерта щодо того, як користуватися горілкою та яких правил треба дотримуватися задля власної безпеки в цьому процесі. 

Станіслав Балдін, головний фахівець відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Донецькій області, розповів про основні правила користування туристичними пальником, газовою горілкою та іншими газовими приладами, які люди використовують для приготування їжі та опалення протягом відключень електроенергії. 

Читайте також: Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Як обирати газовий пальник

Газова горілка для опалення та приготування їжі є ефективним методом забезпечення базових потреб людини під час блекаутів та надзвичайних ситуацій. Втім, важливо бути дуже обережним при використанні таких засобів аби уникнути пожеж, отруєнь та інших небезпек, які вони можуть спричинити. 

Газові горілки бувають різні. Деякі під’єднуються до великих газових балонів, а є ті, що працюють від маленьких балончиків. Якщо ми кажемо про блекаут, в цілому люди будуть використовувати маленькі, туристичні варіанти. Вони дешевше і їх зручніше використовувати в будинку. Люди будуть переважно купляти те, що дешевше і встановлювати самостійно там, де їм це зручно.

 

Станіслав Балдін // Головний фахівець відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Станіслав Балдін попереджає, що при використанні туристичного пальника для приготування їжі або опалення треба звертати увагу на шланги які під’єднують газовий балон до горілки. Адже буває, що вони пошкоджуються, тоді виникає розгерметизація і газ походить в приміщення. Крім того, при виборі газового пальника на балонах варто звернути увагу на те, де ви збираєтеся його купляти. 

Треба звернути увагу на інструкцію і, особливо, на сертифікат виробника у продавця, який продає ці горілки. Тому що бувають горілки кустарного типу, які виготовляють самостійно та якось приєднують до газового балона. Ці конструкції небезпечні. Треба дивитися на документацію, що ця горілка виготовлена на заводі й має всі характеристики. Варто читати інструкцію та впевнитися в тому, що вона зроблена згідно стандартів. Крім того, ще при купівлі перевіряйте цілісність всіх матеріалів та елементів.

 

Станіслав Балдін  // Головний фахівець відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Купляйте пальники тільки продавців, що мають сертифікат на ці вироби/ Pexels

Читайте також: Плівка, парафін чи монтажна піна: як утеплити вікна на зиму

Правила безпеки при використанні газової горілки вдома

Неправильне використання газових горілок несе в собі багато небезпек. Тому, правила користування газовим пальником є обов’язковими знаннями, якими мають володіти люди, що бажають придбати собі такий прилад. Є кілька ознак, на які треба звернути увагу та негайно діяти, при їх виявленні. 

Перша з них, це запах. Хоча природний газ не має запаху, при продажу балонів із газом виробники додають туди суміші, щоб люди могли відчути, якщо з’являється витік газу. 

Якщо в приміщенні ви відчули газ, то вже не можна вимикати або вимикати світло. Тобто, якщо світло в цей момент включене, то треба так і залишити. І навпаки, якщо вимкнене, то не вмикайте його. Буває, люди біжать вимикати світло при виявленні витоку, а в той момент відбувається іскра у самій лампі. Тоді може відбутися горіння або вибух. Це вже залежить від концентрації, яка в приміщенні утворилася.

 

Станіслав Балдін // Головний фахівець відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Якщо ви відчули запах газу, не вмикайте або не вимикайте світло та терміново провітріть приміщення/ Pexels

Станіслав Балдін також закликає перед використанням горілок перевіряти систему вентиляції.

Всі ми знаємо, що горіння – це процес окислення, тобто в приміщенні зменшується концентрація повітря, в якому у нас є кисень. Люди можуть втратити свідомість через нестачу кисню. Треба перевіряти систему вентиляції, а якщо її немає в приміщенні, потрібно відкривати вікна, або двері для провітрювання приміщення до доступу кисню.

 

Станіслав Балдін // Головний фахівець відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Тому, перед опалювальним сезоном потрібно перевірити вентиляційні канали, щоб у них була тяга. В разі необхідності треба їх прочистити. Станіслав застерігає, що перевіряти вентиляцію не можна сірниками. Тому що там з часом накопичуються гази, павутиння, сухе листя тощо. Якщо частинка від цього сірника полетить по вентиляційному каналу, то може виникнути горіння.

Газовий пальник це помічник людини у різних ситуаціях, втім, важливо дотримуватися всіх правил безпеки при його використанні/Pexels

Крім того, саме через зменшення концентрації повітря з киснем у приміщенні, у випадку використання туристичних газових плит, не варто використовувати їх для обігріву у нічний час. Станіслав попереджає, що такі прилади не можна самостійно ремонтувати, а розміщуватися вони мають тільки на негорючій поверхні. 

Читайте також: Декоративна штукатурка своїми руками: як змінити інтер’єр вдома?

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]

Лимони, картопля та цибуля: які фрукти та овочі можна зберігати на зиму

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. У цій статті ми розглянемо способи зберігання овочів та фруктів до зими, щоб […]

Як правильно доглядати за зубами та яснами

Правильний догляд за зубами та яснами є важливою складовою загального здоров’я. Недбалість до гігієни ротової порожнини може сприяти розвитку хвороб зубів та навіть до їх […]

Головна 2 cc44b

Як правильно доглядати за волоссям

Догляд за волоссям може здатися дуже простою та базовою процедурою. Втім, існують багато рекомендацій та практик, які допоможуть вам зменшити ступінь пошкодження та отримати кращий […]

фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]