Як правильно доглядати за зубами та яснами

Семаковська Тетяна 14:42, 11 Серпня 2023

Правильний догляд за зубами та яснами є важливою складовою загального здоров’я. Недбалість до гігієни ротової порожнини може сприяти розвитку хвороб зубів та навіть до їх втрати. До того ж існує зв’язок між захворюваннями ротової порожнини та загальним здоров’ям організму. Деякі захворювання ясен та ротової порожнини можуть погіршувати перебіг захворювань, таких як діабет, серцево-судинні захворювання та навіть деякі респіраторні захворювання.

Наша редакція поспілкувалась з кваліфікованим стоматологом, щоб зрозуміти, як правильно доглядати за зубами та яснами, та як уникнути негативних наслідків для здоров’я. 

Регулярний догляд за зубами та відвідування стоматолога допоможуть виявляти проблеми зі зубами на ранніх стадіях і запобігати їх погіршенню. Правильна гігієна ротової порожнини, включаючи чищення зубів, використання зубної нитки та відвідування стоматолога для профілактичних оглядів, допомагає підтримувати здоров’я ротової порожнини та загальний стан організму. У цій статті ми зібрали основні правила догляду за порожниною рота, які потрібно дотримуватися кожному. 

Правильний догляд за зубами та яснами допоможуть уникнути багатьох захворювань. Джерело: відкриті джерела

Основні правила догляду за зубами та яснами

Правила догляду за ротовою порожниною є легкими, вони не потребують використання багатьох зусиль. Більшість з них ми знаємо з дитинства, але стоматологія розвивається та вигадує нові інструменти для догляду за зубами та яснами, які допоможуть уникнути захворювань та сприятимуть профілактиці карієсу та інших проблем із зубами. 

Стоматологиня з Бахмута пояснила нам, з чого складаються основні правила догляду за зубами й ротовою порожниною:

  • Важливо чистити зуби двічі на день, як мінімум по три хвилини.
  • Не потрібно змивати зубну пасту. Треба її спльовувати максимально і все, але не полоскати після неї рот.
  • Лікарка радить після чищення зубів ввечері не їсти більше нічого та, за можливості, не пити або пити мінімально. 
  • Догляд за ротовою порожниною вдома має містити в собі постійне використання зубної нитки. Лікарка каже, що не можна взагалі користуватися зубочистками. 
  • Якщо у вас стоять брекети, то обов’язково постійно використовувати йоржики для зубів. 
  • Полоскання спеціальними засобами можна робити за бажанням, але це не обов’язково. 

Також, лікарка каже, що використання іригатора є гарним способом проводити гігієнічний догляд за ротовою порожниною. Це такий прилад, який під тиском подає воду і гарно чистить ясна та простір між зубами. В такому випадку іригатор може замінити зубну нитку. 

Іригатор допомагає вивести догляд за ротовою порожниною на дуже якісний рівень. Джерело: відкриті джерела

Догляд за ротовою порожниною у дітей

В цілому правила чищення зубів для дітей є такими ж самими, як і для дорослих. Проте, існує кілька важливих відмінностей. Дітям потрібно обирати смачну зубну пасту, інакше вони будуть уникати її використання. Крім того, їм потрібна саме м’яка зубна щітка. Адже, жорсткі щітки травмують молочні зуби та стирають емаль. Це може призвести до болів та неприємних відчуттів на зубах. 

Стоматологиня зауважила, що навіть дорослим треба уважно ставитися до вибору жорсткості щіток. Адже взагалі нікому не можна обирати жорстку зубну щітку. Стандартна рекомендація це середня жорсткість, а якщо є проблеми із зубами, то м’яка. 

Лікарка рекомендує обмежити споживання солодкого для дітей. Вони не вичищають свої зуби достатньо якісно. Залишки солодкої їжі застрягають в зубах, починають розкладатися та сприяють виникненню різних захворювань. 

Дітям варто обирати смачну зубну пасту, інакше вони можуть уникати чищення зубів. Джерело: відкриті джерела

Відвідування стоматологічних клінік

Як і багато інших лікарів, відвідувати стоматологів потрібно систематично, навіть якщо на перших погляд вас нічого не турбує. Крім того, що особистий огляд допоможе вам отримати персоналізовану інформацію про догляд саме за вашими зубами, це також допоможе вам заздалегідь виявити потенційні проблеми та швидко їх виправити. 

Лікарка радить приходити до стоматолога раз на пів року або раз на рік. Під час цих візитів лікар може вам надати рекомендації або направлення на подальше лікування:

  • Лікар може направити на рентгенівський знімок, щоб можна було помітити навіть маленькі цяточки чи проблеми із зубами, які візуально не прослідковуються.
  • Обов’язково раз на рік робити чистку зубів у стоматолога, адже людина фізично не може вичистити зуби так, як лікар це робить спеціальними приладами. 
  • Через стан ротової порожнини можна виявити підозри на захворювання шлунково-кишкового тракту людини або захворювання, які вимагають лікування в отоларинголога. 

Лікарка рекомендує не відкладати візити до стоматолога. Чим раніше буде виявлена проблема, тим легше та дешевше її виправити. 

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут. IN.UA».

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Технічний паспорт на квартиру: для чого він потрібен і як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 11 Грудня 2024
Технічний паспорт / фото ілюстративне, iStock

Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною документації, яка необхідна для процесів купівлі-продажу чи реєстрації інших прав на нерухомість.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що таке технічний паспорт, а також ділиться алгоритмом дій для його оформлення.

Технічний паспорт на нерухомість в Україні 

Технічний паспорт на нерухомість — це важлива частина загальної документації щодо певної будівлі, яка містить опис характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм, конструктивні елементи й матеріали, з яких він збудований. Він формується на основі технічної інвентаризації та відображає стан об’єкта на конкретну дату. 

Загалом, цей документ часто використовується під час:

  • купівлі-продажу, щоб підтвердити власність та характеристики об’єкта;
  • оформлення спадщини на певний об’єкт нерухомості;
  • реконструкції або перепланування, щоб задокументувати зміни в об’єкті;
  • процесу зміни власника;
  • оподаткування для визначення податкової вартості об’єкта;
  • розгляду справ у суді, як доказ технічних характеристик об’єкта. 

Як зробити паспорт на квартиру

Відповідно до Постанови Кабміну №488, технічний паспорт на об’єкт нерухомості надається за результатами технічної інвентаризації, під час якої спеціалісти Бюро технічної інвентаризації (БТІ) здійснюють обстеження об’єкта нерухомого майна, проводять необхідні вимірювання та розрахунки.

Для того, щоб подати заявку  необхідно звернутися до суб’єкта господарювання, що має відповідну ліцензію на виконання таких робіт. Таким органом є БТІ. При цьому необхідно надати наступний перелік документів:

  • заява власника або уповноваженої особи. 
  • документи, що посвідчують особу заявника та підтверджують наявність у нього права власності на об’єкт нерухомого майна;
  • документи, який підтверджує право власності на земельну ділянку (якщо це приватний будинок чи дачна садиба). 
  • проєктна документація (якщо є). 
  • довідка про присвоєння поштової адреси. 

Чи можливо відновити документ

Бувають випадки, коли власник об’єкта нерухомості, втрачає технічний паспорт. У такому випадку потрібно звернутися до бюро технічної інвентаризації (БТІ), яке видавало вам оригінал документа, та написати заявку щодо відновлення. До неї потрібно додати документ, який підтверджує право власності на нерухомість. 

Зазначимо, що у випадках, коли громадянин отримував технічний паспорт у БТІ, які знаходяться в районі бойових дій, потрібно уточнити актуальне місцеперебування та графік роботи. Бахмутяни ж можуть отримати довідки від бюро в ЦНАПах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

Семаковська Тетяна 11:10, 10 Грудня 2024
Діти, які отримали поранення внаслідок війни можуть отримати допомогу / фото ілюстративне, Pexel

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Як отримати допомогу на дитину від СОС Дитячі містечка — читайте в матеріалі.

Діти: допомога після поранення

Отримати допомогу можуть діти, які отримали поранення (ушкодження здоров’я, отримані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння) внаслідок російського вторгнення в Україну та члени їх сімей.

Ось перелік допомоги, яку можна отримати:

  • одноразова грошова допомога (11 тисяч гривень);
  • допомога в проходженні реабілітації;
  • допомога з ліками та засобами реабілітації;
  • допомога в проходженні медичного обстеження;
  • індивідуальна психологічна та логопедична допомога;
  • індивідуальні онлайн заняття зі шкільної програми
  • гуманітарна допомога;
  • юридична допомога: консультації, супровід в оформленні інвалідності, соціальних виплат, та інших спеціальних статусів;
  • інші послуги відповідно до потреб дітей і сімей.

Як подати заявку на допомогу дитячі містечка?

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Технічний паспорт на квартиру: для чого він потрібен і як отримати

Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною […]

14:35, 11.12.2024 Скопіч Дмитро

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі […]

Тисяча від Зеленського: як отримати кошти та задонатити їх ЗСУ

Державна програма “Зимова єПідтримка”, в межах якої кожен громадянин України зможе отримати 1 000 гривень, вже діє на території країни. Отримані кошти можна спрямувати на […]

Виплати ВПО в грудні 2024 року: на які зміни варто чекати переселенцям

З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться […]

11:00, 08.12.2024 Скопіч Дмитро

5 романтичних фільмів, які обов’язкові для перегляду парам

Додати трохи романтики у вечори пар досить легко — достатньо обійняти коханого чи кохану та включити романтичні фільми на телевізорі чи навіть телефоні. Вони здатні […]

10:00, 08.12.2024 Скопіч Дмитро