Виведення військ з 4 областей та “денацифікація”: рф заговорила про перемовини

Семаковська Тетяна 14:25, 14 Червня 2024
російський очільник, володимир путін

Саміт миру у Швейцарії, який проведуть 15-16 червня 2024 року на швейцарському курорті Бюрґеншток неподалік Люцерни вже викликав реакцію у володимира путіна, очільника рф. Він заявив, що росія нібито готова до переговорів з Україною та озвучив умови. Серед них —виведення українських військ з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів.

Про це володимир путін заявив в міністерстві закордонних справ рф.

путін заявив про перемовини

Очільник російської федерації озвучив свої умови, щодо так званих перемовин з Україною, а саме:

  • війська ЗСУ мають вивести з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів;
  • Україна повинна повідомити про відмову від вступу до НАТО.
  • Україна повинна мати нейтральний, позаблоковий, без’ядерний статус України;
  • демілітаризація і “денацифікація” України.

путін запевняє, що якщо Україна виконає ці умови, то “конфлікт”, тобто повномасштабна війна, яку розпочала росія, завершиться.

Він додав, що ці російські умови мирної угоди передбачають також й скасування санкцій проти росії, які були запроваджені країнами ЄС, та США.

Зазначимо, що така заява зроблена напередодні Саміту миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Любовне гніздечко Геббельса за 8 млн євро”: новий фейк роспропаганди про родину Зеленського

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 17:08, 4 Січня 2024
Володимир Зеленський з дружиною Оленою
Володимир Зеленський та його дружина Олена / фото ОП

Іноземне видання “The Intel Drop” поширило інформацію, що нібито президент Володимир Зеленський придбав маєток радника Адольфа Гітлера, колишнього міністра пропаганди часів Другої світової війни Йозефа Геббельса за 8 мільйонів євро (336 мільйонів гривень). Видання використало відео начебто колишньої співробітниці агенства нерухомості BIM Сабіна Мелс, яка розповідає про акт купівлі-продажу вілли у жовтні 2023 року офшором Олени Зеленської.

Цей фейк розвінчує журналіст видання Бахмут IN.UA Данило Вінниченко. 

Родина Зеленського придбала віллу Геббельса за 8 мільйонів євро

Видання “The Intel Drop” поширюють фейки російської пропаганди. Інформація про придбання нерухомості в Німеччині також є фейком. 

Примітка. “Haus am Bogensee” — 70-кімнатна вілла на березі озера Богензе, яку Гітлер подарував міністру пропаганди Йозефу Геббельсу у 1936 році на його 39-річчя.

Фейк про родину Зеленського
Іноземне видання поширило новий фейк про Зеленського / скриншот

Як аргумент, що Зеленський причетний до купівлі нерухомості у жовтні 2023 року, пропагандисти прикріпили скан документів нібито договору куплі-продажу. На самому документі більшість інформації приховали, залишили тільки основні пункти та назву компанії, яка придбала маєток — Film Heritage Inc. 

Виписка про нерухомість
Скан договору купівлі-продажу маєтку у Німеччині / скриншот

Офшорна компанія Film Heritage Inc, яка зареєстрована в Белізі, дійсно належить Олені Зеленській. Про це зазначено у декларації Володимира Зеленського за 2020 рік. 

Декларація Зеленського
Витяг декларації Зеленського, який підтверджує належність компанії Film Heritage Inc. Олені Зеленській / скриншот

Однак іншої інформації, яка б підтверджувала, що саме родина Зеленських або їхні родичі мають стосунок до купівлі нерухомості немає. Автори статті акцентують лише на назві компанії. Сам договір має сумнівне походження та підозрілий вигляд, що є підставою стверджувати, що документ може бути несправжнім.

Про що розповіла Сабіна Мелс?

Пропагандисти поширили відео буцімто колишньої співробітниці агентства нерухомості “BIM”, яке управляє муніципальною власністю Берліна. Членкиня антифашистського руху “Antifaschistische aktion” Сабіна Мелс розповіла про історію будівлі, її власника та те, що саме компанія, яку пов’язують з Зеленським, придбала нерухомість. 

Сабіна Мелс
Сабіна Мелс записала маніпулятивне відео / скриншот

Примітка. Antifaschistische aktion (антифашистська акція) — це войовнича антифашистська організація у Веймарській республіці, заснована членами Комуністичної партії Німеччини (КПН), яка існувала з 1932 по 1933 роки. Вона в основному діяла як кампанія КПН під час Федеральних виборів в Німеччині в липні 1932 року і федеральних виборів в листопаді 1932 року. Організація була описана КПН як “червоний єдиний фронт під керівництвом єдиної антифашистської партії, КПН”.

Сабіна Мелс, в брендованій футболці руху, також наголосила на тому, що під час війни, коли Україна захищає свої землі, а Німеччина вкладає гроші в захист країни, Зеленський та його родина наче порушують принципи боротьби з корупцією та купляють маєток за кордоном. На цьому наголосили й пропагандисти видання “The Intel Drop”. 

Результати пошуку
Мелс маніпулює на темі корупції в Україні / скриншот

На ресурсах агенства нерухомості BIM знайти відомості про продаж маєтку Геббельса компанії Зеленської та нібито колишню співробітницю у відкритому доступі нам не вдалось. Це є підставою вважати, що людини, на ім’я Сабіна Мелс, насправді не існує, а особа на відео — підставна.

Пошук
Результати пошуку
На сайті BIM немає ніяких відомостей про Сабіну Мелс, або Володимира Зеленського / скриншот

Реакція російської пропаганди 

Російські пропагандистські медіа одразу підхопили цю інформацію та почали розповсюджувати фейк іноземних пропагандистів.

Фейк про родину Зеленського
За запитом у Google можна знайти матеріали відомих пропагандистських змі / скриншот

Деякі блогери у своїх Telegram-каналах зробили нібито аналітику, що купівля вілли на березі озера Богензе Володимиром Зеленським — це підготовка до “втечі” президента з країни через великі втрати українського війська та можливий програш на війні. 

Фейк про родину Зеленського
Російський воєнкор розмірковує, навіщо Зеленському вілла / скриншот

Реакція України

На поширення цього фейку одразу відреагував Центр протидії дезінформації (ЦПД). Фахівці зазначили, що інформація є фейковою та не відповідає дійсності. У дописі додали, що цей фейк поширили інші іноземні видання, які попередньо публікували проросійські наративи.

Фейк про родину Зеленського
ЦПД спростував фейк про купівлю маєтку Геббельса / ілюстрація Telegram ЦПД

Згодом фейк про віллу поширили ворожі ресурси, нігерійське видання Independent та вебсайт OKV e.V., наповнення якого відповідає проросійській риториці,

додали // в ЦПД

Зазначимо, що видання “The Intel Drop”, яке позиціонує себе як ісландське медіа, насправді було створено та зареєстроване у 2022 році в Нідерландах росіянами задля поширення проросійських наративів на західну аудиторію. Раніше ми розвінчували фейк цього змі про благодійний фонд Олени Зеленської, який нібито займався викраданням та вивезенням дітей за кордон педофілам. 

Росіяни продовжують активну кампанію з дискредитації Володимира Зеленського та його родини. Користуючись корупційними скандалами в країні, росіяни намагаються переконати громадян західних країн, що поки вони вкладають гроші зі своїх податків на захист України, влада витрачає їх на власні потреби. Це потрібно загарбникам, щоб завадити Україні вступити до Європейського Союзу та НАТО, де боротьба з корупцією є однією з пріоритетних умов для членства. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Після виборів на переговори з путіним”: в США поширюють фейк про Зеленського

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 11:49, 8 Листопада 2023
Меттью Хо в інтерв’ю / скриншот

Тема про президентські вибори в Україні зараз набуває актуальності як серед українців, так і в міжнародному суспільстві. Громаду турбує думка, чи будуть вибори насправді? Росіяни у спробах дискредитувати українську владу також намагаються знаходити експертів за кордоном, щоб поширювати суперечливу або неправдиву інформацію про можливості та перспективи проведення виборів в Україні. Один з таких “спікерів” — американський капітан у відставці Меттью Хо. 

Деталі його заяви та чому інформація в ній є недостовірною та фейковою, розібрався журналіст видання Данило Вінниченко. 

Наративи кремля в коментарях спікера

Американський капітан у відставці Меттью Хо поділився своєю думкою на каналі “Judging Freedom” колишнього юриста Ендрю Наполітано. Він вважає, що Україна насправді хоче миру з росією, однак американські та британці не дадуть їм це зробити, а українські “радикали” повішають Зеленського на дереві за підписання угоди про мир. 

Коли він (ред. Володимир Зеленський) прийде на посаду, праві ультранаціоналісти неонацисти хапають його і кажуть: “Бачиш то дерево там, на якому ти збираєшся висіти, якщо підеш на співпрацю з путіним”,

Меттью Хо // розповсюджує фейки

Меттью Хо поширює недостовірну інформацію / скриншот

У самому коментарі окрім дезінформації, можна також простежити послідовність наративів російських пропагандистських ЗМІ: 

  • в Україні існують “неонацисти”;
  • Америка та Велика Британія не дадуть підписати мирну угоду з росією;
  • Україні не потрібно НАТО, а має бути нейтральний статус;
  • для українців ця війна є “непереможною”.

Усі вищезазначені тези спікер ніяк не аргументує, а лише озвучує власні бачення та переконання. 

Чи можливі перемовини з росією?

Про неможливість будь-яких перемовин та складання мирних угод з росіянами зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Немає сенсу підписувати договори з росією, вона ніколи не підкориться. Для росії основним принципом є розширення. Будь-яка атака: не тільки війна, а й гібридні атаки, дипломатичні атаки… Будь-які домовленості з росією призведуть лише до наступного рівня агресії,

Михайло Подоляк // в інтерв’ю австрійському виданню Der Standart

Щодо чіткого сигналу про проведення виборів в України казати ще рано. Дмитро Кулеба, міністр зовнішніх справ України, зазначив, що голосування у 2024 році лише розглядається.

Президент Володимир Зеленський негативно розцінив набуття теми виборів суспільного резонансу. 

Крім того, українське суспільство не підтримує проведення виборів під час війни. 30 жовтня Київський міжнародний інститут соціології опублікував результати телефонного опитування громадян, де 81% громадян вважають, що вибори мають проводитися після війни. Проте 16% вважають навпаки, що цей процес має відбуватися під час бойових дій. 

Результати опитування щодо виборів під час війни / КМІС

Підсумовуючи, можна зазначити, що навіть при відсутності достовірної та чіткої інформації про вибори в Україні у 2024 році, росіяни та їхні поплічники вже починають активно спекулювати на цій темі.

Вони не звертають увагу на ставлення українського суспільства, а лише поширюють свою “думку”, підкріплюючи це фейками, маніпуляціями та наклепами. Українцям також варто розуміти, що поки офіційна влада не оголосить про проведення виборів — вся інша інформація є недостовірною. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи є робота для бахмутян в Гощі. Дізнавалась редакція

У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій […]

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Росіяни вбили людину в Сіверську: в інших громадах є поранені

Протягом доби війська російської федерації завдали понад 2 тисячі ударів по лінії фронту та житловому сектору. Внаслідок обстрілів загинула одна людина, ще семеро зазнали поранень. […]

Як дітям отримати подарунки до свят від благодійників

Благодійний фонд GPR Help відкрив реєстрацію на участь в щорічній акції, в межах якої діти з різних куточків України зможуть отримати новорічні подарунки. Голова умова […]

10:25, 22.11.2024 Скопіч Дмитро