ЗСУ досягли тактично значимих успіхів у Запорізькій та Донецькій областях — ISW

Семаковська Тетяна 10:14, 12 Серпня 2023

Гранатомет ЗСУ 2e55c

Минулої доби Сили оборони України продовжували успішні контрнаступальні дії на Бахмутському, Бердянському та Мелітопольському напрямках. ЗСУ значно покращили тактичне положення на межі Донецької-Запорізької областей та помітно просунулися на заході Запорізької області.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Успіхи Сил оборони

Західні аналітики оцінюють, що в ході продовження контрнаступальних дій українські війська здійснили значне тактичне просування на заході Запорізької області. Опубліковані 11 серпня геолокаційні кадри підтверджують, що ЗСУ досягли північної околиці Роботиного (10 км на південь від Оріхова) Водночас постійність і протяжність цих позицій наразі невідомі.

«Українські війська тижнями здійснювали регулярні наземні атаки на Роботине в межах своїх операцій, спрямованих на деградацію оборони росії. Здатність українських сил просунутися до околиць Роботиного, на захист якого російські війська виклали значні зусилля, час і ресурси, залишається значною, навіть якщо наразі українські досягнення обмежені», — додали в ISW.

Мапа Роботине 9bad3Обстановка на фронті біля Роботиного. Фото: DeepStateMapLive

На геолокаційних кадрах, опублікованих 11 серпня, також видно, що українські війська просунулися до Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки), вздовж кордону Донецької-Запорізької області. Російські блогери стверджували, що 10 і 11 серпня українські війська відтіснили окупантів у населений пункт.

Мапа Урожайне fc463Обстановка на фронті біля Урожайного. Фото: DeepStateMapLive

Прорив ЗСУ буде потенційно вирішальним

Аналітики переконані, що росія наразі не має значних наявних сил, які вона могла б залучити для підкріплення, не створюючи загрози для інших ділянок фронту. Українські контрнаступальні операції стягнули елітні російські з’єднання та частини в район Бахмута і продовжують їх там закріплювати.

Водночас ЗСУ мають резерви, які дозволяють їм чергувати підрозділи замість того, щоб покладатися на передислокацію підрозділів, які проводять оборонні та наступальні операції на інші сектори лінії без відпочинку. 

«Українські сили, ймовірно, зможуть зберегти необхідний бойовий потенціал, необхідний для продовження деградації російських сил, які захищають Південь України та район Бахмута, одночасно стримуючи просування росії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські передислокації, ймовірно, підвищать імовірність того, що армії рф доведеться відступити на підготовлені оборонні позиції без значної підтримки в разі українського прориву.

 

Схоже, що російські війська посилюють наступальні операції на північний схід від Куп’янська, щоб, ймовірно, відтягнути українські війська від більш важливих в оперативному плані ділянок фронту. У такий спосіб подальша деградація оборонних сил росії створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно вирішальним», — оцінили в ISW.

Яка обстановка під Бахмутом?

Експерти додали, що українські війська вели наступальні дії поблизу Бахмута, але не просувалися 11 серпня. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували контратаки в районі Бахмута.

Відомий російський блогер стверджував, що ЗСУ проводили диверсійно-розвідувальні операції поблизу Ягідного (2 км на північ від Бахмута) та Берхівки. Також пропагандисти заявляли, що українські війська намагалися прорвати російську оборону біля Кліщіївки.

Bakhmut Battle Map Draft August 112023 3e123Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: росіяни зазнають шалених втрат під Бахмутом, — Череватий 

Нагадаємо, ЗСУ ведуть важкі бої за ключові вузли оборони росіян на південному фланзі Бахмута та на Півдні країни.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!