Джордж Клуні закликав світову спільноту ліквідувати ПВК «вагнер»

Семаковська Тетяна 12:29, 20 Липня 2023

Клуні a4140

Голлівудський актор Джордж Клуні запропонував країнам Заходу об’єднатися в коаліцію, спрямовану на знищення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер». Він звинуватив «вагнерівців» у терорі та закликав світ знищити російську бізнес-імперію.

Про це Джордж Клуні спільно зі своїм колегою, правозахисником Джоном Прендегастом написав у колонці для журналу «The Economist».

Вони зазначили, що група найманців допомогла рф розширити свій вплив на нестабільні африканські держави. Без більш рішучих дій захоплення країн в Африці та за її межами поширюватиметься, оскільки група мутує.

«Очевидно лише те, що «вагнер» був однією з найуспішніших зовнішньополітичних ініціатив росії за останнє десятиліття. Ця група дозволила рф поширити свій вплив на нестабільні країни, зокрема в Африці, просуваючи свої економічні інтереси, часто насильницькими методами. Уявна нестабільність «вагнера» на даний момент дає Америці та міжнародному співтовариству безпрецедентну можливість протистояти використанню росією цієї сили, що підживлюється жорстокістю та корупцією за кордоном», — написав Клуні.

найманець 4d4d5російський найманець з ПВК «вагнер» у Центральноафриканській Республіці. Фото: росЗМІ

Злочини росії в ЦАР

У колонці зазначається, що «вагнер» активно діяв у Центральноафриканській Республіці (ЦАР), де бойовики створили інструкцію з захоплення уряду, використовуючи просту операцію: захист режиму в обмін на корисні копалини.

У такий спосіб ПВК приватизувала мінеральні багатства країни, отримавши плату у вигляді кривавого золота та діамантів. Також бойовики «не залишали слідів»: вбивали очевидців, цивільних, зокрема жінок і дітей.

«Співробітники фонду «The Sentry» опитали солдатів і міліціонерів ЦАР із командування «вагнера». Вони розповіли, що їх вчили катувати: відрізати руки і ноги, виривати нігті, душити і спалювати людей живцем. Ця стратегія, що застосовувалася в різних формах у Лівії, Малі, Судані та інших країнах, відповідає інтересам росії за декількома напрямками. Порівняно невелика кількість найманців дає змогу дешево розширити вплив країни, а російський уряд може заперечувати свою причетність.

 

Цей підхід одночасно створює різноманітний набір доходу від «чорного ринку» в той час, коли пов’язані з Україною санкції обмежують доступ росії до валютних і світових ринків. І «вагнер» служить головній стратегічній меті росії — підриву демократії в Африці», — наголосив відомий актор.

Злочинці мають відповісти за вчинені звірства

На думку Клуні та Прендегаста, наявних санкцій щодо пов’язаних із «вагнером» компаній недостатньо.

«Америка, Європейський союз та інші союзники мають зосередитися на тому, щоб притягнути «вагнер» до фінансової та юридичної відповідальності. Вони мають створити спеціальну коаліцію, спрямовану на «демонтаж» бізнес-імперії угруповання, спираючись на уроки аналогічних зусиль проти «Ісламської держави» та «Аль-Каїди», — пишуть засновники «The Sentry».

Вони також закликали міжнародну спільноту закликали розслідувати військові злочини, які чинили «вагнерівці», у судовому порядку переслідувати виконавців та пов’язаних із ними лідерів режимів.

«Настав час створити міру відповідальності за цю жорстоку модель захоплення держав і активно протистояти її поширенню. Незалежно від того, як мутувала «вагнерівська» загроза, міжнародне співтовариство має визначити її майбутнє», — підсумував Джордж Клуні.

Клуні1 461c5Джордж Клуні та Джон Прендегаст Фото: Getty Images

Читайте також: Створені всі умови для повернення Бахмута, — Сирський

Нагадаємо, через відсутність підкріплення та ротації росіяни відступають на Запорізькому напрямку та на південь від Бахмута без можливості повернути втрачені позиції.

Раніше командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський розповів, що ЗСУ щоденно просуваються вперед і звільняють українські території. За його словами, головна задача бійців — прорвати оборону противника і забезпечити введення в бій резервів для того, щоб остаточно оточити росіян.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Entertainment Weekly

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!