Військовий експерт розповів, як ЗСУ вирівнюють фронт на Донеччині

Семаковська Тетяна 12:49, 14 Червня 2023

ЗСУ cd8b8

Сили оборони України вирівнюють лінію фронту на тих ділянках, де у росіян провисла оборона. Армії рф доведеться відійти від Бахмута на висоти до Попасної.

Про це військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

На його думку, росіяни самі себе загнали в «інформаційний котел» у Бахмуті.

«Зі стратегічної точки зору росіянам Бахмут вже був непотрібний після того, як ми «зрізали» Ізюмський виступ. Після того, як вибили їх з Ізюмського «котла» та прибрали нависаюче над Слов’янськом вороже угруповання. Вже не було ніякого сенсу (ред. окупантам) йти у бік Слов’янська, Краматорська та Дружківки. Цей рух став «інформаційним котлом», у який сам себе загнав пригожин (ред. фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин) і загнав російську армію», — зауважив Роман Світан.

За його словами, наразі ЗСУ вирівнюють лінію фронту на тих ділянках, де у росіян провисла оборона. Водночас окупанти намагаються реагувати на ці дії.

«Пригожин завів росіян у Соледарсько-Бахмуський виступ і, відповідно, у них провисли фланги. Лівий провис по Костянтинівці, правий — по Білогорівці-Сіверську. Це вийшов приблизно такий же виступ, як і Времівський, під Великою Новосілкою, який ми зараз «зрізаємо». Це одна із успішних операцій із вирівнювання фронту», — пояснив експерт.

Світан 1ee10Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Фото: з відкритих джерел

На його думку, виходячи зі стратегічної задачі та з військової необхідності, армії рф треба відійти від Бахмута на висоти до Попасної.

«Найімовірніше, росіяни це й робитимуть. Або самі, або ж під нашим тиском. Однак, Бахмутсько-Соледарський виступ буде зрізаний, як і Времівський в районі Великої Новосілки. Приблизно однакові механізми та задачі стоять по цим виступам. Просто швидкість роботи наших військ у районі Бахмута дещо вища, ніж біля Времівського виступу. Хоча в районі Великої Новосілки наші захисники звільняють більше населених пунктів. Проте перспектив на Бахмутському напрямку зараз більше, оскільки тут почали (ред. рух) на кілька тижнів раніше», — додав Роман Світан.

Бахмутський 0eb15Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Ми спостерігаємо вирівнювання лінії фронту на Бахмутському напрямку, — Грабський

Полковник ЗСУ в запасі припустив, що окупанти вже готуються віддати виступ у районі Великої Новосілки, бо розуміють, що немає іншого вибору. Експерт переконаний, що західний та східний фланги загарбників на цьому напрямку вже провисають, тому їм доведеться відходити до Старомлинівки.

«У Старомлинівці можуть йти такі ж бої, як у районі Оріхова. Наші командири поставили правильні завдання — «позрізати» виступи у районі Бахмута та Старомлинівки. Росіяни укріпилися у Старомлинівці для того, щоб одночасно контролювати Вугледарський та Гуляйпільський напрямки. Ворог звів тут серйозну лінію оборони. Однак, найближчим часом ми знищимо цей укріпрайон за допомогою армійської артилерії», — резюмував Роман Світан.

Времівський 05116Поточна ситуація на фронті в районі Великої Новосілки. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: Якщо жінка хоче реалізуватися в армії — зараз її час: прессофіцерка 93-ОМБР Ірина Рибакова про службу, побратимів та жінок в ЗСУ

Нагадаємо, екскомандир полку «Азов», майор ЗСУ Максим Жорін розповів, що на Бахмутському напрямку події відбуваються за сценарієм Сил оборони. Ворожа піхота не може стримати просування ЗСУ, тому окупанти активно застосовують артилерію та авіацію. За його словами, наразі основні сили загарбників складають регулярні війська та в’язні колоній, які підписали контракти з російським Міноборони.

Раніше ми писали, що на Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують наступальні дії. За минулий тиждень ЗСУ взяли під контроль 16 квадратних кілометрів у цьому районі. Також за минулий тиждень ЗСУ звільнили сім населених пунктів у Запорізькій (Лобкове, Левадне і Новодарівка) та Донецькій областях (Нескучне, Сторожеве, Макарівка і Благодатне).

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!