Темпи наступальних дій росії та України в районі Бахмута станом на 1 червня залишаються низькими. Армія рф намагалася штурмувати позиції ЗСУ поблизу Оріхово-Василівки та Білої Гори.
Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).
Західні експерти, посилаючись на Генштаб України, оцінюють, що напередодні російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний схід від Бахмута) та Білої Гори (12 км на південний захід).
Аналітики, з посиланням на командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, зауважили, що окупанти перейшли до оборони в районі Бахмута. Також росіяни зменшили активні дії та посилили артилерійський вогонь. Генерал-полковник підкреслив, що ворог прагне перехопити ініціативу, щоб не допустити українських контрнаступальних дій та самому перейти у наступ.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська зберігають контроль над південно-західною околицею та в’їздом до Бахмута. Вона додала, що просування українських військ на флангах Бахмута призупинилося декілька днів тому. За її словами, Сили оборони не стоять, а виконують інші військові задачі, спрямовані на підвищення боєздатності.
Відомий російський блогер стверджував, що армія рф відкинула українські сили біля Берхівського водосховища (4 км на північний захід від Бахмута).
Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що більшість бойовиків вже покинули Бахмут. За його словами, решта найманців виїдуть до 5 червня. Він також заявив, що «вагнер» протягом місяця відпочиватиме і тренуватиметься в тилових районах Луганської та Донецької областей. Також пригожин підкреслив, що хоче, щоб його найманці воювали на фронті, де вони могли б самостійно виконувати всі завдання.
Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни
Читайте також: Окупанти прагнуть захопити Хромове, аби просуватися на Краматорськ
Нагадаємо, британська розвідка оцінює, що за останні тижні російська армія поступилася ініціативою в Україні і дедалі більше змушена реагувати на дії Сил оборони. Водночас окупанти не змогли нейтралізувати українську протиповітряну оборону та знищити контрнаступальні сили. Окрім того, росіяни направили вільні резерви під Бахмут, а не в місця можливих українських контратак.
Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Фото: Генштаб
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!