В районі Бахмута «вагнерівців» замінюють бойовики «днр» та десантники — ISW

Семаковська Тетяна 11:05, 28 Травня 2023

БМП 4859c

Війська ПВК «вагнер» продовжують відходити з Бахмута, щоб відновитися та перегрупуватися у тилу. Водночас російська федерація перекидає в цей район сили «днр» і посилює фланги регулярними підрозділами своєї армії.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Українські військові повідомили, що російські наступальні дії різко скоротилися до двох атак на Бахмутському напрямку. 

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пояснила це зменшенням тиску росіян на місто та перегрупуванням сил у цьому районі. Вона зауважила, що ЗСУ займають домінуючі позиції на висотах на північ і південь від Бахмута. За її словами, українські сили припинили бойові дії 26 і 27 травня для виконання інших невизначених завдань. Ганна Маляр також заявила, що українські війська продовжують контролювати позиції на південно-західній околиці Бахмута.

Відомий російський блогер заявив, що українські сили не ведуть активних дій, спрямованих на відновлення позицій у самому Бахмуті, незважаючи на можливе продовження локалізованих українських контратак на північний захід і південний захід від міста.

Ротація російських сил в районі Бахмута

«Схоже, що найманці групи «вагнера» відступають з міста Бахмут, щоб відновитися та перегрупуватися в тилу, оскільки російські наступальні операції в місті та навколо нього зменшуються», — оцінюють експерти Інституту вивчення війни.

Аналітики зазначають, що російське військове командування, ймовірно, перекидає сили «днр» на заміну «вагнерівцям» в Бахмут. Міністерство оборони Великої Британії оцінило, що станом на 24 травня сили «днр» увійшли в Бахмут і почали операції з очищення.

Раніше експерти зафіксували підрозділи 132-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади 1-го армійського корпусу «днр», які діяли на Бахмутському напрямку після того, як їх перевели з району Авдіївки.

«Однак, російське військове командування, схоже, посилює фланги Бахмута регулярними формуваннями. Міністерство оборони Великої Британії оцінило, що протягом останніх тижнів частини 31-ї бригади ПДВ росії, ймовірно, перекинули з лінії Сватове-Кремінна для посилення флангів Бахмута», — додали в ISW.

Bakhmut Battle Map Draft May 272023 07177Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Генштаб України поінформував, що напередодні російські війська вели безуспішні наступальні дії на захід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута) і в напрямку Передтечиного (15 км на південний захід).

Читайте також: Успішні контратаки ЗСУ ускладнюють виведення «вагнерівців» із Бахмута — ISW

Нагадаємо, 25 травня фінансист групи «вагнера» євген пригожин повідомив про відхід бойовиків із Бахмута до 1 червня.

Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів, що заяви пригожина про виведення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер» з Бахмута Донецької області — перебільшені. Здійснюється лише вимушена ротація для окремих підрозділів, а основний контингент найманців залишається на місці. Експерт вважає, що окремі підрозділи «вагнерівців» замінюють стройовими частинами, які не мають бойової підготовки. За його словами, Бахмут перетворюється на майданчик для биття російських окупантів.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!