В Україні презентували “Мапу якісних медіа”: у списку є ЗМІ з Бахмута

Семаковська Тетяна 18:12, 18 Вересня 2023

8 вересня 2023 року ІМІ та “Детектор медіа” презентували інтерактивну Мапу рекомендованих медіа. У перелік за результатами моніторингу та оцінки, яку проводили медіаексперти, аналітики та юристи Інституту масової інформації та “Детектора медіа“, потрапили якісні журналістські проєкти з усіх регіонів України. Загалом було проаналізовано кілька сотень українських медіа, включаючи радіо, телеканали та онлайн-медіа.

Редакція “Бахмут. IN. UA” увійшла у перелік якісних медіа України.

Мета цього проєкту – поінформувати громадян України, потенційних донорів та партнерів, про джерела інформації, яким варто довіряти і підтримувати. Нас оцінювали за такими критеріями, як:

  • прозорість;
  • дотримання професійних стандартів;
  • дотримання журналістської етики.

За всіма критеріями “Бахмут. IN. UA” отримав схвальні результати.

Бахмут IN.UA – став прикладом якісної журналістики

Наше медіа у переліку найкращих / скриншот Мапи якісних медіа

Бахмут IN.UA – перше проукраїнське медіа Бахмута, яке почало працювати у 2015 році, та єдине громадське незалежне місцеве медіа. Наше медіа має найбільшу бахмутську аудиторію. Ми представлені на всіх популярних платформах: фейсбук, інстаграм, телеграм, ютубу, тікток та твіттер.

Ми працюємо у межах бахмутської громади, підтримуємо суспільний простір бахмутян, допомагаємо мешканцям міста зберегти свою ідентичність та надаємо доступ до перевіреної інформації. Ми висвітлюємо проблеми та шукаємо рішення, дотримуємось балансу думок, створюємо унікальний контент, комплексні матеріали про мешканців та місто, ділимось корисною інформацією.

Про вплив Бахмут IN.UA на громаду

Редакція провела прямі трансляції для жителів міста, три з яких стосувались відновлення Бахмута та компенсацій за зруйноване житло. Учасниками онлайн-конференцій стали провідні фахівці, представники місцевої та центральної влади. Серед них депутатка Олена Шуляк, яка після зустрічі з бахмутянами анонсувала, що парламент вдосконалить механізм компенсації за знищене житло. Гостем наших ефірів стали представники Маріупольської міськради.

Ми лобіюємо права бахмутян на загальнонаціональному рівні та сприяємо обʼєднанню громади.

За нашим клопотанням трьох жителів, які дискредитували себе перед громадою, зокрема й через підтримку рф, позбавили звання “Почесний громадянин міста”.

Де шукати Бахмут IN.UA?

Окрім сайту у нас є соцмережі:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Валентина Твердохліб 15:09, 25 Листопада 2024
Бахмут
Знищені будинки в Бахмуті / скриншот

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за житло на ТОТ, має прожити в Україні протягом двох останніх років.

Про це йдеться у порівняльній таблиці до другого читання законопроєкту №11161. Також редакція отримала підтвердження про внесення правки від бахмутського активіста та ініціатора законопроєкту Аркадія Петросяна.

Як отримати компенсацію за житло на ТОТ: умови

Основна мета законопроєкту №11161, ініційованого Асоціацією молодих ВПО України — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави.

Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію за втрачене житло зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Законопроєкт вже ухвалили в першому читанні. Готуючи його до другого (фінального) читання, до документа внесли правки. Одна з основних — вимога до отримувачів компенсації щодо проживання в Україні.

Згідно з порівняльною таблицею, компенсацію за знищене житло на ТОТ надаватимуть за умови, що отримувач компенсації на дату подання заяви проживав в Україні протягом останніх двох років. Проживання в Україні для цілей цього закону означає:

  • проживання на території в межах державного кордону України;
  • перебування у плаванні на судні під прапором України;
  • перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
  • перебування на полярній станції України;
  • перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межі України.

Також людьми, які проживали в Україні вважаються ті, чий разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а строк перебування за межами України кожного річного періоду
протягом останніх двох років на дату подання заяви про надання компенсації не перевищував 183 дні.

Не є порушенням вимоги про проживання в Україні виїзд за кордон у випадках:

  • службового відрядження;
  • навчання,
  • відпустки;
  • лікування за рекомендацією медичного закладу.

Після подання заяви на компенсацію за житло на ТОТ буде вирішуватися питання про можливість чи неможливість обстеження оселі заявника. Після цього складається акт, який направлять заявнику протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 25 Листопада 2024
Евакуація населення з прифронтових районів / фото Гуманітарна місія “Проліска”

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло.

Про це повідомляють представники Селидівської МВА.

Евакуація з Селидівської громади

Люди, що проживають на території Селидівської громади, мають можливість евакуюватися до більш безпечних регіонів України з подальшим розселенням. Тимчасове безоплатне житло пропонують у комунальних закладах наступних областях:

  • Рівненська область. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 505 8325. Наразі близько 20 вільних місць;
  • Закарпатська область, Рахівський район. Зв’язок за телефоном: +380 (96) 182 8589. Наразі 15 вільних місць;
  • Львівська область, селище міського типу Жвирка. Зв’язок за телефоном: +380 (50) 337 6023. Наразі близько 6 вільних місць (1 велика родина);
  • Тернопільська область, місто Чортків. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 714 0619. Наразі 1 вільне місце (для жінки).

Нагадаємо, що Центри підтримки ВПО з Селидового працюють в трьох областях — Дніпропетровській, Київській і Волинській. Детальніше про те, яку допомогу надають там, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Евакуація з Донецької області

Звернення для участі в безплатній евакуації приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

зображення viber 2023 04 13 20 07 30 093 24734

Громадська організація «Бахмутська Фортеця» у Вільногірську — як активісти вчать дітей робити власні громади кращими

Хто такий депутат міської ради, що він робить, як до нього можна звернутися? Звідки беруться гроші в місцевому бюджеті й куди їх можна витрачати? Та […]

5 1 8f306

Долаємо тривожність, стрес та невпевненість в собі: як громадська організація “Бахмутська Фортеця” допомагає переселенцям

Громадська організація “Бахмутська Фортеця” утворилася на початку 2015 року. Спочатку основним завданням організації було залучення громади до культурного та соціального життя міста. З початком повномасштабного […]

БАХМУТ 85 7e7be

Вільногірський психологічний ХАБ: як його робота допомогла ВПО покращити життя

Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло […]