В Україні планують створити інтерактивну мапу доступного житла для ВПО

Микола Ситник 15:35, 4 Квітня 2024
Павло Фролов
Голова ТСК із захисту ВПО Павло Фролов / фото Facebook

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України підготувала законопроєкт щодо інвентаризації нерухомості та створення інтерактивної карти доступного житла.

Про це голова ТСК із захисту ВПО, народний депутат України Павло Фролов розповів у інтерв’ю телеканалу Рада.

Інтерактивна мапа доступного житла для ВПО

Павло Фролов зазначив, що новий законопроєкт передбачає аудит та обстеження усіх об’єктів нерухомості, в яких можуть проживати переселенці. 

Ми зараз утворили спеціальну робочу групу в комісії, яка займається саме житловою проблемою. І ми розробили законопроєкт щодо проведення системного аудиту та пооб’єктної інвентаризації, обстеження усіх об’єктів нерухомості та усіх форм власності, які можуть бути використані для тимчасового розміщення ВПО,

Павло Фролов // голова ТСК із захисту ВПО

Нардеп констатував, що держава “дуже мало змогла зробити” для вирішення проблеми житла для переселенців. За його словами, близько 1% ВПО розміщуються у місцях тимчасового проживання, ще близько 1% сімей отримали кошти за програмою єВідновлення. Водночас понад 90% переселенців винаймають житло.

“Є ще декілька програм, фонди тимчасового проживання, проєкт “Прихисток”, але всього це до 5%. Тобто 95% внутрішніх переселенців вимушені десь проживати, винаймати житло. Це дуже дорого, це фактично забирає всі їх можливі доходи. Тому ми приділяємо ключову увагу саме житлу”, — пояснив голова ТСК із захисту ВПО.

Житло для переселенців
Тимчасове житло для ВПО / фото Закарпатська ОВА

Павло Фролов заявив, що спецкомісія обговорить цей законопроєкт з центральними органами виконавчої влади та експертами, аби дуже швидко прийняти його  та запустити обстеження і створити інформаційну базу усіх об’єктів, які можуть бути використані для проживання переселенців.

“Ми бачимо так, що ця база буде з інтерактивною картою. Вона за рахунок інвентаризації, обстеження буде наповнюватись об’єктами з вказівкою: який технічний стан об’єктів, скільки потрібно капіталовкладень на інвестиції, скільки людей можна розмістити в кожному об’єкті.

Тобто для людей буде можливість бачити на карті, де ці об’єкти, який їх стан. Передусім це для того, щоб залучати міжнародників, залучати донорів, для того, щоб реконструювати ці об’єкти і якомога більше людей розселити до того, як вони повернуться вже до звільнених територій або у свої домівки”, — підсумував Павло Фролов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можна отримати компенсацію за знищене авто

Семаковська Тетяна 12:00, 29 Вересня 2024
Бахмут
Обгоріла автівка в Бахмуті / росджерела

Отримати компенсацію за знищене авто наразі неможливо. Адже немає законодавчого регулювання щодо компенсації за знищені транспортні засоби. Однак, деякі кроки можна зробити, аби підвищити ваші шанси отримати відшкодування за знищений транспорт.

Процедуру пояснює Юридичний порадник для ВПО.

Компенсація за пошкоджене авто під час війни

Щоб у майбутньому людина мала можливість отримати компенсацію за пошкоджене авто насамперед потрібно фіксувати цей факт. Тобто зробити фото, відео бажано з прив’язкою до місцевості, будинків. Крім того, радять за можливості отримати письмові пояснення не менше 2-х свідків.

Також доказом знищення автівки є новини або посилання на публікації в ЗМІ, що висвітлювали відповідну подію. Мешканці Бахмута чи інших населених пунктів можуть посилатися на публікації у медіа, де вони побачили свою автівку/майно.

Також варто звернутися до за номером 102 (поліція) або 0 800 500 021 (СБУ), для повідомлення про вчинення кримінального порушення або подати заяву для фіксації факту пошкодження майна. Це потрібно для того, щоб склали протоколу огляду місця події (йдеться про ті території, де це можливо). Ваш випадок повинні занести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Що можна зробити самостійно?

Самостійно можна замовити автотоварознавчу експертизу (йдеться про ті території, де це можливо), зберегти можливі квитанції, чеки, акти виконаних робіт. А також будь-які документи щодо витрат, яких зазнав власник авто у зв’язку з його пошкодженням. Юристи радять наполягати на проведенні автотоварознавчої експертизи у межах кримінального провадження для визначення розміру матеріальних збитків.

Що покриває автоцивілка

Страхова компанія не відшкодовує шкоду, заподіяну в результаті дорожньо-транспортної пригоди, якщо вона відбулася внаслідок:

  • масових заворушень і групових порушень громадського порядку;
  • військових конфліктів;
  • терористичних актів;
  • стихійного лиха;
  • вибуху боєприпасів;
  • пожежі транспортного засобу, не пов’язаної з цією пригодою.

Винятки є. Відтак, отримати компенсацію можна, коли це прямо передбачено договором майнового страхування, коли йдеться про страхування інтересів, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням майном.

Зверніть увагу, що договір страхування цивільно-правової відповідальності власників не є договором майнового страхування. Тобто, якщо ви застрахували лише свою цивільно-правову відповідальність, то у разі знищення чи пошкодження вашого авто внаслідок війни, страхова не буде нічого відшкодовувати.

Законопроєкт №11147

У Раді є зареєстрований законопроєкт №11147, який визначає засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення автомобілів внаслідок війни. Таким чином можна буде отримати компенсації за:

  • пошкоджені та знищені автобуси;
  • вантажні та легкові авто;
  • причепи;
  • напівпричепи.

Заяви щодо компенсації подаватимуть до спеціальних комісій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд планує урізати фінансування на компенсацію за зруйноване майно

Семаковська Тетяна 14:00, 27 Вересня 2024
Зруйнована багатоповерхівка в Бахмуті / фото Роман Потапенко

Фінансування програми єВідновлення, яка дозволяє отримати компенсацію (крім жителів ТОТ) за зруйноване росіянами житло у 2025 році планують скоротити.

Про це повідомляє Павло Фролов, голова ТСК.

єВідновлення: кошти на програму скоротять

За словами посадовця, уряд подав до Верховної Ради проект бюджету на 2025 рік. У проєкті фінансування програми єВідновлення з боку держави повністю відсутнє, натомість передбачено 500 мільйонів гривень грантових коштів від Банку розвитку Ради Європи.

Павло Фролов повідомляє, що з початку запуску програми у травні 2023 року на єВідновлення було спрямовано 13,5 мільярда, тому скорочення фінансування очікується дуже суттєве.

“На сьогодні понад 68 тисяч родин вже отримали компенсації за єВідновленням. За пошкоджене майно, залежно від категорії держава виплачує до 200 тис. грн або 200-500 тис. грн. Водночас на придбання нового житла або відбудову знищеного видаються житлові сертифікати, середня сума якого становить 1,6 млн грн”, — пише Павло Фролов.

Посадовець додав, що планує разом з колегами давати правки до проєкту, щоб знайти фінансування. Нагадаємо, що наразі жителів ТОТ, зокрема й бахмутяни не можуть отримати компенсацію. Програма єВідновлення має розширюватись.

Компенсація за житло, Донеччина

На Донеччині протерміновані понад 1000 заяв на компенсацію зруйнованого житла.

“По зруйнованому житлу в нас вже протермінований розгляд 1 125 заяв. За останній місяць дуже багато протермінованих заяв. Це стається, бо люди подають заяви, а комісія не встигає обстежити житло. В деяких громадах і взагалі неможливо його обстежити через безпекову ситуацію”, — каже Лариса Гусева, заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОВА

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут

Чи можна отримати компенсацію за знищене авто

Отримати компенсацію за знищене авто наразі неможливо. Адже немає законодавчого регулювання щодо компенсації за знищені транспортні засоби. Однак, деякі кроки можна зробити, аби підвищити ваші […]

Уряд планує урізати фінансування на компенсацію за зруйноване майно

Фінансування програми єВідновлення, яка дозволяє отримати компенсацію (крім жителів ТОТ) за зруйноване росіянами житло у 2025 році планують скоротити. Про це повідомляє Павло Фролов, голова […]

Знищений будинок

На Донеччині протерміновані понад 1000 заяв на компенсацію зруйнованого житла: що це означає

У Донецькій області працють комісії, які обстежують пошкоджене і зруйноване житло. Та іноді вчасно відреагувати на заяви людей не виходить, і ці заяви протерміновуються. На […]

законопроєкт 11161 підписи

Законопроєкт №11161: бахмутянин розповів, як просуває ідею, та як долучитися

Асоціація молодих ВПО України, у складі якої є і бахмутяни, ініціювала законопроєкт №11161. Він має на меті внести зміни до закону про компенсацію за пошкодження […]

компенсації в покровську

У Покровську обстежують пошкоджене житло: скільки можна отримати компенсації

Попри небезпечну військову ситуацію, в Покровську продовжує роботу комісія з обстеження пошкодженого житла. Обстеження проводиться за кошти державного та місцевого бюджету. На яку компенсацію можуть […]