В Україні планують створити інтерактивну мапу доступного житла для ВПО

Микола Ситник 15:35, 4 Квітня 2024
Павло Фролов
Голова ТСК із захисту ВПО Павло Фролов / фото Facebook

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України підготувала законопроєкт щодо інвентаризації нерухомості та створення інтерактивної карти доступного житла.

Про це голова ТСК із захисту ВПО, народний депутат України Павло Фролов розповів у інтерв’ю телеканалу Рада.

Інтерактивна мапа доступного житла для ВПО

Павло Фролов зазначив, що новий законопроєкт передбачає аудит та обстеження усіх об’єктів нерухомості, в яких можуть проживати переселенці. 

Ми зараз утворили спеціальну робочу групу в комісії, яка займається саме житловою проблемою. І ми розробили законопроєкт щодо проведення системного аудиту та пооб’єктної інвентаризації, обстеження усіх об’єктів нерухомості та усіх форм власності, які можуть бути використані для тимчасового розміщення ВПО,

Павло Фролов // голова ТСК із захисту ВПО

Нардеп констатував, що держава “дуже мало змогла зробити” для вирішення проблеми житла для переселенців. За його словами, близько 1% ВПО розміщуються у місцях тимчасового проживання, ще близько 1% сімей отримали кошти за програмою єВідновлення. Водночас понад 90% переселенців винаймають житло.

“Є ще декілька програм, фонди тимчасового проживання, проєкт “Прихисток”, але всього це до 5%. Тобто 95% внутрішніх переселенців вимушені десь проживати, винаймати житло. Це дуже дорого, це фактично забирає всі їх можливі доходи. Тому ми приділяємо ключову увагу саме житлу”, — пояснив голова ТСК із захисту ВПО.

Житло для переселенців
Тимчасове житло для ВПО / фото Закарпатська ОВА

Павло Фролов заявив, що спецкомісія обговорить цей законопроєкт з центральними органами виконавчої влади та експертами, аби дуже швидко прийняти його  та запустити обстеження і створити інформаційну базу усіх об’єктів, які можуть бути використані для проживання переселенців.

“Ми бачимо так, що ця база буде з інтерактивною картою. Вона за рахунок інвентаризації, обстеження буде наповнюватись об’єктами з вказівкою: який технічний стан об’єктів, скільки потрібно капіталовкладень на інвестиції, скільки людей можна розмістити в кожному об’єкті.

Тобто для людей буде можливість бачити на карті, де ці об’єкти, який їх стан. Передусім це для того, щоб залучати міжнародників, залучати донорів, для того, щоб реконструювати ці об’єкти і якомога більше людей розселити до того, як вони повернуться вже до звільнених територій або у свої домівки”, — підсумував Павло Фролов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Семаковська Тетяна 17:30, 18 Квітня 2024
Дія, подача на компенсацію / фото thedigital.gov.ua

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці могли зареєструвати заяву про пошкоджене житло.

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалася в експертів з БФ “Право на захист”, що робити у випадку, коли вам не видають довідку.

БТІ не видає довідку. Що робити

Якщо ви самостійно звертаєтеся до БТІ, то таке звернення має бути розглянуто і вирішено у термін, не більше одного місяця від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їхнього отримання.

Юристка БФ “Право на захист” Яна Пушкалова пояснює, що є випадки, коли дані БТІ не встигли вивезти на безпечну територію, через що вони були знищені разом з іншою подібною документацією. Фактично вони перестали існувати.

У випадку, якщо БТІ відмовляє або ігнорує в наданні зазначеної інформації без законних підстав, можна зобов’язати представників комунального підприємства надати таку інформацію, звернувшись до відповідного окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Один зі способів позасудового захисту своїх прав — це звернення до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Контакти омбудсмана: +38 (080) 050 1720. Також можна звернутися до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини за телефоном: + 38 (044) 299 7408.

Додатково можна звернутися до БФ “Право на захист” за допомогою, у тому числі і юридичною:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Семаковська Тетяна 13:45, 17 Квітня 2024
Виплати жертвам СНПК / фото Дмитро Лубинець

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі українки та українці могли отримати компенсацію у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень).

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець в Telegram.

Компенсація жертвам сексуального насилля

За словами омбудсмана, виплата компенсацій буде здійснюватися у межах спеціального пілотного проєкту Global Survivors Fund щодо репарацій жертвам СНПК (сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом) в Україні. Перед виплатою Фонд планує зібрати дані від постраждалих, верифікувати їх свідчення та встановити, чи відповідають ці випадки критеріям СНПК. При цьому представники організації гарантують конфіденційність будь-якої отриманої інформації.

Лубінець додав, що виплати у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень) отримають 500 постраждалих українців.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також заявив, що будь-який прояв СНПК зі сторони російських окупантів — це психологічна зброя проти мирного населення, яка використовується для приниження та тортур українського народу. Через це СНПК може кваліфікуватися не лише як воєнні злочини або грубе порушення прав людини, але і як частина умисного геноциду цілого народу.

Куди звертатися

Для того, щоб стати учасником компенсаційної програми, потрібно звернутися в Офіс Омбудсмана для фіксації факту злочину та передачі необхідних даних у Global Survivors Fund. Це можна зробити за посиланням.

Кількість воєнних злочинів РФ

Станом на кінець 2024 року, українські правоохоронці зареєстрували понад 111 990 випадків воєнних злочинів зі сторони росіян. На жаль, як зазначив Генеральний прокурор Андрій Костін, ця цифра не є повною, адже вона постійно зростає. До того ж існує велика кількість незареєстрованих злочинів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Довідка про право власності на майно

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці […]

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник
Оформлення документів 73b87

Адвокатеса пояснила, як бахмутянам оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла

Війна, яку почала росія, стала причиною того, велика кількість приватних будинків та квартир зазнали руйнувань. За попередніми даними, їх кількість сягає понад 250 тисяч. На […]

16:45, 16.04.2024 Микола Ситник
Трактор у полі

Як аграріям отримати компенсацію за сільгосптехніку українського виробництва

Кабінет Міністрів України відновив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Цьогоріч на програму виділили 1 мільярд гривень. Аграрії зможуть придбати […]

13:10, 11.04.2024 Микола Ситник