Жителі Бахмута зможуть отримати компенсацію від рф без доведення руйнувань

Микола Ситник 14:06, 16 Лютого 2024
Зруйноване житло
Знищений будинок / фото ВРУ

Українцям, чиї будинки або квартири були розташовані у вщент зруйнованих внаслідок російського вторгнення населених пунктах, для отримання компенсації від рф не потрібно буде доводити пошкодження в Реєстрі збитків. Йдеться про мешканців Бахмута, Маріуполя, Мар’їнки, а також інших зруйнованих міст і сіл.

Про це виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України Маркіян Ключковський розповів у інтерв’ю Європейській правді.

Кому не потрібно підтверджувати руйнування житла

Виконавчий директор Реєстру завданих агресією росії збитків зазначив, що жителям вщент зруйнованих українських міст не потрібно буде надавати докази знищення свого житла.

У містах, де є катастрофічно великі руйнування (Маріуполь, Мар’їнка, Бахмут, багато інших міст) немає сенсу дивитися, в яку саме квартиру прилетів снаряд. Ми можемо побачити зруйнований будинок в буквальному сенсі з космосу. Це — один із тих кейсів, які для нас, як для реєстру, для оцінки будуть дуже простими. Попри те, що до цих місць вздовж фронту та на окупованих територіях зараз немає доступу,

повідомив // Маркіян Ключковський

За його словами, оцінка розміру відшкодувань заявників Реєстру збитків здійснюватиметься на підставі доказів завданих пошкоджень та права власності на майно. Він додав, що для цього достатньо буде отримати дані з українських реєстрів про власника квартири чи будинку, і побачити на супутникових знімках, що будинок стояв 23-го лютого 2022 року, а потім через руйнування кварталу цього будинку не стало.

“Тут допоможе те, що ми працюємо в цифровому форматі. Не потрібно вручну перебирати кожну справу і оцінювати докази. Достатньо згрупувати всі кейси, щодо житла: скажімо, у певному кварталі Маріуполя, який за супутниковими знімками непридатний для життя, зруйнований. І ухвалити рішення про те, що ця група кейсів доведена. Лишається тільки оцінити його вартість. Кожна квартира, будинок має площу, яку потрібно конвертувати в суму виплат”, — розповів Маркіян Ключковський.

Коли запрацює компенсаційний механізм

Прогнозується, що українці зможуть подавати заяви та докази для отримання виплат за завдані матеріальні та нематеріальні збитки вже цієї весни.

Кінець березня чи початок квітня — це орієнтовний час, коли розраховуємо почати прийом заяв. Усі заяви потрібно буде подавати винятково у цифровому форматі. Потім ці заяви будуть очікувати розгляду по суті, який має здійснювати Компенсаційна комісія,

прогнозує // Маркіян Ключковський

Він також додав, що не варто очікувати на компенсації цього року.

“Нам пощастить, якщо це буде в наступному році. Це був би дуже великий успіх. В цьому процесі наразі дуже багато невідомих. Україна є першопрохідцем у такому створенні компенсаційного механізму, тому давати прогнози було би безвідповідально”, — резюмував виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як аграріям отримати компенсацію за сільгосптехніку українського виробництва

Микола Ситник 13:10, 11 Квітня 2024
Трактор у полі
Стартувала програма компенсації “Зроблено в Україні” / фото Юлія Свириденко

Кабінет Міністрів України відновив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Цьогоріч на програму виділили 1 мільярд гривень. Аграрії зможуть придбати техніку вітчизняних виробників та отримати за неї компенсацію до 25% вартості.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Компенсація за купівлю української сільгосптехніки

Юлія Свириденко зауважила, що в попередні періоди програма показала свою ефективність й сприяла розвитку машинобудівної галузі.

“Під час презентації політики “Зроблено в Україні”, на Чернігівщині, під головуванням Президента Володимир Зеленський підписала наказ про внесення продукції низки виробників до переліку сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, вартість яких частково компенсується з бюджету. Адже програма компенсацій — один з важливих інструментів підтримки бізнесу у межах політики “Зроблено в Україні”, — пояснила Юлія Свириденко.

Наразі у реєстрі є 21 виробник і 964 номенклатурні позиції техніки. Перелік пропонує найрізноманітніше обладнання — від плугів до складної самохідної техніки й обладнання для переробки насіння соняшника й ріпаку.

Так, доступне обладнання і техніка від виробників:

 • ТОВ “ТАН”;
 • “МААНС”;
 • “Lizavaua”; 
 • “Слобожанець”; 
 • ТОВ “Агрореммаш-БЦ”; 
 • “РОПА Україна”;
 • “Аеромех. Сепаратори САД.”;
 • Завод “СПД Пeтров”; 
 • ТДВ “Первомайськдизельмаш”;
 • “Капелька У”; 
 • “Голта Агротех”;
 • “ТПГ Агропром”;
 • “ПРОМИСЛОВА ГРУПА “ХАРВЕСТ”; 
 • “СЕРВІС-ТРАКТОР”; 
 • “Новий елеватор”; 
 • “Завод агропромислових технологій” та інших.

Аграрії можуть придбати техніку цих виробників, внесену у реєстр, і отримати за неї компенсацію до 25% від вартості. В міру надходження нових заявок список розширюватиметься. Подати заявку щодо включення техніки та обладнання до переліку можна до 31 жовтня 2024 року.

Міністерка економіки переконана, що ця програма допоможе підтримати як машинобудівників, так і фермерів. За її словами, цьогоріч на цю ініціативу з держбюджету вже спрямували 1 мільярд гривень. 

Я переконана, що вона (ред. програма) матиме значний вплив на пожвавлення машинобудівної галузі. І це не просто прогноз, а досвід попередніх періодів, коли діяла програма. Частка української продукції на внутрішньому ринку за період 2017-2021 років зросла вдвічі через створений попит та цінову перевагу. Обсяг виробництва зріс з 5 до 12 тисяч одиниць, з них половина експортувалась,

підсумувала Юлія Свириденко // міністерка економіки

Як отримати компенсацію за техніку або обладнання

Аби отримати часткову компенсацію від держави вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має: 

 • обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки;
 • придбати необхідну техніку;
 • подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
Компенсації фермерам
Інструкція, як отримати компенсації / інфографіка Мінекономіки

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Раду подали законопроєкт, який допоможе бахмутянам отримати компенсацію за житло

Семаковська Тетяна 14:45, 8 Квітня 2024
Аркадій Петросян
Аркадій Петросян ініціював створення законопроєкту, який допоможе бахмутянам отримати компенсацію за житло / фото Faсеbook

Бахмутський активіст Аркадій Петросян на чолі з “Асоціацією молодих ВПО” подав у Верховну Раду законопроєкт, який має на меті допомогти отримати компенсацію тим переселенцям, чиє житло сьогодні знаходиться на окупованій території. На реєстрацію законопроєкту заплановано 5 днів.

Про це Аркадій Петросян повідомив у коментарі редакції.

Компенсація за житло

Отримати компенсацію за зруйноване житло наразі для бахмутян неможливо, адже чинний закон не передбачає видачу компенсації власникам житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території. Бахмутянин Аркадій Петросян ініціював створення законопроєкту, який фактично допоможе отримати кошти за зруйноване майно тим ВПО, чия нерухомість є на ТОТ.

“З цим законопроєктом ми розробили порядок про те, що робота комісії (ред. Комісія, яка обстежує пошкоджене або зруйноване житло) не буде нагальною для переліку міст, які знаходяться в зоні бойових дій, або в окупації. Тобто особа може просто підтвердити документально, що в неї була ця територія з майном. Ми розуміємо, що житло може бути незруйноване повністю, проте наша позиція полягає в тому, що якщо до нього немає доступу, то по факту його немає”, — каже Аркадій Петросян.

Аркадій пояснює, що наразі законопроєкту ще не присвоїли номер, адже він на стадії реєстрації. Ця процедура може тривати до 5 днів. Бахмутянин закликає нардепів підтримати законопроєкт.

“Як бахмутянин, я розумію проблему людей в тому, що ми залишилися в тіні з російською агресією без будь-яких засобів для існування, без житла. І дуже важливо, щоб люди змогли отримати компенсацію”, — пояснює активіст.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Трактор у полі

Як аграріям отримати компенсацію за сільгосптехніку українського виробництва

Кабінет Міністрів України відновив державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Цьогоріч на програму виділили 1 мільярд гривень. Аграрії зможуть придбати […]

13:10, 11.04.2024 Микола Ситник
Аркадій Петросян

У Раду подали законопроєкт, який допоможе бахмутянам отримати компенсацію за житло

Бахмутський активіст Аркадій Петросян на чолі з “Асоціацією молодих ВПО” подав у Верховну Раду законопроєкт, який має на меті допомогти отримати компенсацію тим переселенцям, чиє […]

Житло для ВПО

Як у міськраді працюють, аби забезпечити бахмутян житлом

Бахмутяни вимушено покинули свої домівки, а в евакуації одна з головних проблем переселенців — це питання житла. Оренда обходиться дуже дорого, а придбати нову квартиру […]

Павло Фролов

В Україні планують створити інтерактивну мапу доступного житла для ВПО

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти […]

15:35, 04.04.2024 Микола Ситник
єОселя для маріупольців

Компенсація першого внеску: єОселя може стати доступнішою для мешканців Маріуполя

Маріупольська міська рада залучає партнерів для допомоги мешканцям міста у вирішенні житлового питання. Окрім створення соціального житла, чиновники розглядають можливість зробити доступнішою державну програму єОселя. […]

11:30, 29.03.2024 Микола Ситник