Уряд удосконалив порядок надання ВПО тимчасового житла

Микола Ситник 10:30, 7 Січня 2024
Житло для переселенців
Тимчасове житло для ВПО / фото Закарпатська ОВА

Кабінет Міністрів України 5 січня вніс зміни до Постанови про Порядок формування фондів житла. Ці зміни стосуються обліку та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Тимчасове житло для ВПО: зміни

Відповідний документ розробило Мінреінтеграції. Була ухвалена низка змін, зокрема перелік пріоритетності надання тимчасового житла ВПО доповнено новими категоріями. Тепер туди входять:

  • сім’ї військовослужбовців з-поміж внутрішньо переміщених осіб;
  • ВПО, які повторно перемістилися через збройну агресію рф;
  • ВПО з-поміж мешканців відповідної територіальної громади, яка здійснює забезпечення житловими приміщеннями із фонду, житло яких було зруйноване.

Також було розширено можливості фінансування органами місцевого самоврядування (ОМС) фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО, поза межами їхньої юрисдикції. Тобто ОМС тих територій, із яких перемістилися ВПО, зможуть брати участь у розподілі житлового фонду у громадах, що приймають.

Ба більше, відтепер ВПО можуть стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, навіть за відсутності такого фонду на момент їхнього звернення.

Зазначений документ напрацьований за результатами роботи Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО. У Мінреінтеграції очікують, що ухвалення цього рішення сприятиме ефективному обліку та наданню житла для тимчасового проживання внутрішніх переселенців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олександропіль та Березівка: просування росіян зафіксували на Донеччині

Семаковська Тетяна 09:36, 19 Травня 2025
Олександропіль та Березівка / фото Deep State

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині, рух фіксували біля двох сіл, йдеться про Березівку та Олександропіль.

Про актуальну ситуацію на фронті, читайте на Бахмут IN.UA.

Донеччина, де просунулися росіяни

За даними Deep State, росіяни просунулися на Донеччині біля Березівки та Олександрополя, тут тривають бої.

Як передає Генштаб, протягом останньої доби Сили оборони України відбивали атаки противника одразу на кількох напрямках. На Краматорському напрямку відбулося дев’ять бойових зіткнень. Ворог намагався прорвати оборону поблизу Часового Яру, Білої Гори, Курдюмівки та Ступочок.

Торецький напрямок. Тут росіяни штурмували у районах Торецька, Петрівки, Щербинівки, Озарянівки, Диліївки та Дружби 11 разів.

Найбільша активність зафіксована на Покровському напрямку. Сили Оборони зупинили 65 спроб штурму в районах населених пунктів Малинівка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Даченське, Звірове, Новоолександрівка, Котлярівка, Новосергіївка, Удачне, Троїцьке, Олексіївка, Андріївка, Котлине, а також у напрямках Зорі, Шевченка Першого, Муравки та Попового Яру.

На Новопавлівському напрямку противник 24 рази намагався атакувати позиції Сил оборони в районах Костянтинополя, Багатиря, Шевченка, Вільного Поля та Рівнополя.

Обстановка залишається напруженою. Підрозділи Збройних Сил України продовжують стримувати наступальні дії противника та утримують оборонні рубежі.

Втрати рф, 19 травня

Протягом минулої доби, 19 травня, Сили оборони України ліквідували ще 1040 російських військовослужбовців. Загальні втрати противника продовжують зростати.

Крім того, українські підрозділи знищили:

  • 1 танк;
  • 5 бойових броньованих машин;
  • 29 артилерійських систем;
  • 118 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня;
  • 88 одиниць автомобільної техніки.

Офіційні дані оприлюднені Генеральним штабом ЗСУ. Втрати противника уточнюються.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олександропіль та Березівка: просування росіян зафіксували на Донеччині

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині, рух фіксували біля двох сіл, йдеться про Березівку та Олександропіль. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте на Бахмут […]

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]