Благодійники купили житло 7-річному хлопчику з Бахмута

Семаковська Тетяна 11:28, 23 Жовтня 2023
Стас із Мартою Левченко у “Місті Добра”/Facebook

Колишній військовий Петро Волощенко з позивним “Стоун” родом з Полтави. Чоловік воював на Бахмутському напрямку, тут він познайомився з місцевим мешканцем, 7-річним Стасиком. Дитина проживала з батьками в Бахмуті. Війсковий вмовив його родину евакуюватися. Зараз хлопчик живе у Дніпрі, а благодійники придбали для родини бахмутян нове житло.

Історію Стаса розповіли у Радіо Свобода.

Стас з Бахмута

7-річного Стаса з Бахмута разом з батьками евакуювали до Чернівців наприкінці 2022 року. Вмовити родину виїхати зміг військовий Петро Волощенко. До того, сім’я Стаса жила під обстрілами десять місяців.

За словами матері хлопчика, вона боялася, що за евакуацію треба платити гроші, втім це виявилося неправдою, каже жінка. Військові ризикуючи життям вивезли родину до Чернівців. Прихисток допомогла знайти керівниця благодійного фонду “Я майбутнє України” Марта Левченко. Захисник Петро Волощенко подружився з хлопчиком та став його хрещеним батьком після евакуації.

З Чернівців родини перебралася до Дніпра, тут завдяки благодійникам сім’я бахмутян отримала нове житло. Доклався до допомоги також захисник Бахмута, який евакуював хлопчика. Зараз родина обживається на новому місці.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Січня 2025
цнап
ЦНАП / ілюстративне фото Facebook-сторінка Соледарської міськради

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації.

Яку допомогу надають у ЦНАПі, розповіли в Соледарській міськраді.

ЦНАП для ВПО із Соледара: послуги

Центр надання адміністративних послуг Соледарської міськради продовжує працювати у Дніпрі. Тут приймають мешканців Соледарської громади і надають їм різноманітну допомогу.

Звернувшись до ЦНАПу, можна отримати наступні послуги:

  • подання повідомлення про пошкоджене чи знищене майно;
  • зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримання витягу з реєстру територіальної громади;
  • встановлення статусу та видача посвідчень учасникам бойових дій;
  • позбавлення статусу учасника бойових дій за заявою;
  • видача нового посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України;
  • призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, який загинув чи помер внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • встановлення факту отримання ушкоджень здоров’я від боєприпасів;
  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

ЦНАП Соледара, контакти

ЦНАП Соледарської міськради працює за адресою: місто Дніпро, вулиця Мандриківська, 47. Графік роботи: понеділок-четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця — з 08:00 до 15:45.

Прийом проводять за попереднім записом. Звертайтеся за телефоном: +380 (96) 164 2257.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Січня 2025
боєприпаси
Окупант підриває знайдений на пляжі боєприпас / фото росджерела

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не провели комплексне розмінування міста.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Маріуполь, розмінування

За майже два роки окупації Маріуполя псевдовлада так і не змогла провести комплексне розмінування міста. Цим окупанти наражають місцевих мешканців на небезпеку, адже натрапити на боєприпас чи міну можна навіть у громадських місцях. Вже відомий не один факт, коли місцеві жителі отримували поранення.

Днями вибухонебезпечні предмети знайшли на узбережжі Лівобережного району Маріуполя. Такі знахідки тут не рідкість. Наприклад, у вересні під час відходу води тут вже знаходили боєприпаси. Повністю очистити пляж від вибухонебезпечних предметів окупанти не змогли.

Окупант знайшов боєприпас на пляжі / фото росджерела

На ще один небезпечний предмет натрапили біля школи №1, яку росіяни зруйнували під час блокади Маріуполя. Тут знайшли бойову частину “Града”. Снаряд знаходився біля проїжджої частини.

Боєприпас, знайдений біля школи №1 / фото росджерела

Нагадаємо, що минулої осені росіяни проводили показове “розмінування” Бахмута. Втім, це більше було схоже на пошуки схронів зброї. Як це було — дивіться за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Аліса Чумак дружина військовополоненого

“Для сина тато — це фотокартка у шафі”. Історія Аліси Чумак, дружини полоненого нацгвардійця

Бахмутянка Аліса — дружина військовополоненого нацгвардійця Дениса Чумака, який вже майже два роки знаходиться на території росії. Чоловік служив кінологом та був на Азовсталі, звідки […]

виплати для дітей

10 тисяч на дитину: батьки постраждалої малечі можуть податися на допомогу

Діти, які через війну отримали поранення або інше ушкодження здоров’я в Україні та перебувають на території України або за її межами, можуть отримати фінансову допомогу […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]